Notebookcheck Logo

Android 13 for TV staje się dostępne do pobrania

Android TV dostaje aktualizację. (Źródło: Google)
Android TV dostaje aktualizację. (Źródło: Google)
Google wydało swoje najnowsze oprogramowanie specjalnie dla telewizorów, które jest z kolei oparte na najnowszej wersji Android dla urządzeń mobilnych. Większość z jego nowych aktualizacji można opisać jako deweloperskie w naturze; potem znowu, niektórzy użytkownicy mogą powitać rozszerzone dostosowywanie układu klawiatury fizycznej i zaktualizowane kontrole prywatności, gdy w końcu trafi na ich własne zestawy.
Accessory Android Launch Monitor Smart Home Software

Google oficjalnie udostępniło Android 13 dla TVwskazując tym samym, że duży ekran z tym systemem operacyjnym może być teraz tak aktualny jak nowy lub nowy-ish smartphone. Potem znowu, to jest mało prawdopodobne, aby wyskoczyć w ogólnym życiu konsumentów jako OTA w najbliższym czasie; najbardziej istotne wyświetlacze, pudełka lub inaczej są nadal na Android 11 w końcu w najlepszym wypadku.

Niemniej jednak, ta bardziej aktualna wersja UI jest już dostępna do pobrania dla osób posiadających ADT-3 Developer Kit lub którzy chcą uruchomić Android Emulator dla TV; dodatkowo, OEM-y mogą teraz nad nią pracować.

Pozostaje jednak faktem, że Android 13 dla TV może być w tej chwili najbardziej interesujący dla deweloperów. Mogą oni chcieć pobawić się nowym API, które pozwala na nakładanie różnych układów językowych na podłączone fizyczne klawiatury.

Android 13 for TV zawiera również ulepszoną kontrolę nad wyborem języka, rozdzielczością i częstotliwość odświeżania na niektórych urządzeniach źródłowych HDMI. Opisy audio mogą być łatwiejsze do utrzymania w różnych aplikacjach, a kontrola prywatności UI może odzwierciedlać fizyczny przełącznik wyciszenia, jeśli taki jest dostępny dla danego telewizora.

Kup NVIDIA Shield TV Pro na stronie Amazon

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 12 > Android 13 for TV staje się dostępne do pobrania
Deirdre O'Donnell, 2022-12- 5 (Update: 2022-12- 5)