Notebookcheck Logo

AMD Radeon Software Crimson ReLive

AMD Radeon Software Crimson ReLive
AMD Radeon Software Crimson ReLive
Potwierdziły się plotki ws. wyodrębnienia oprogramowania sterowników dla układów graficznych AMD do zastosowań profesjonalnych i tych kierowanych do najbardziej wymagających użytkowników (np. konfiguracje składające się z wielu kart grafiki).

Kto bacznie śledzi poczynania AMD, ten wie, że w 2014 roku pojawiły się sterowniki Catalyst Omega a w 2015 roku Crimson Edition. Jednym słowem oprogramowanie Crimson ReLive (wydanie 12.6.1) to nawiązanie do wcześniej obranej strategii i jej konsekwentne wykonanie.

Oprogramowanie to ma być lepiej testowane (QA), być bardziej stabilne, oferować wyższe osiągi w niektórych obszarach oraz odpowiedzieć na rosnące potrzeby branży związanej z VR (wirtualna rzeczywistość). Możliwe, że sprowadzi się to do takich super sterowników udostępnianych raz do roku.

Tym razem chodzi o dodanie funkcji nagrywania i streamingu (np. Twitch czy YouTube) przy użyciu aplikacji o nazwie ReLive (stąd nazwa dla całej inicjatywy). Jedno i drugie ma być przydatne tak dla graczy, deweloperów jak i w zastosowaniach profesjonalnych (to najczęściej wspomagana komputerowo praca architekta czy inżyniera).

Jako ciekawostkę można potraktować podkreślanie w wielu miejscach obecności sterownika przygotowanego dla systemu operacyjnego Linux.

Z punktu widzenia użytkownika końcowego są to dobrze znane a przepakowane sterowniki Crimson Edition w nowej oprawie. Można liczyć na niewielki przyrost wydajności dla wybranych produktów (najczęściej chodzi o te najnowsze i najwydajniejsze) i trochę gadżetów, które robią za pokaz dzisiejszych osiągnięć technologicznych. 

Źródło: TechPowerUp

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2016 12 > AMD Radeon Software Crimson ReLive
Sylwester Cyba, 2016-12- 8 (Update: 2016-12- 8)