Notebookcheck Logo

Test Fujitsu LifeBook P771

Notebooki Fujitsu nie są w naszym kraju przedmiotem pożądania, a odkąd japońska firma rozstała się z niemieckim partnerem, znaczenie tej marki stało się jeszcze bardziej marginalne. Nie oznacza to jednak, że w jej ofercie nie pojawiają się laptopy warte uwagi. Takim właśnie jest LifeBook P771 z bardzo ciekawym procesorem Core i7-2617M, łączy zalety niskonapięciowca z szybkością w trybie Turbo.

Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)

Obudowa

Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)

Fujitsu LifeBook P771 to subnotebook, który ma konkurować z bardziej znanymi małymi laptopami z 12-calowym ekranem dla biznesmenów, takimi jak Lenovo ThinkPad X220 czy HP EliteBook 2560p. Jego forma jest bardzo konserwatywna i pomimo zaledwie 1,5 kilograma masy wydaje się on cokolwiek klockowaty. Gdy znajdzie się już w dłoni, okazuje się bardzo poręczny, a utrzymanie grubości na poziomie 3 cm i nierezygnowanie z napędu optycznego trzeba uznać za spory wyczyn. Od razu rzuca się w oczy wykończenie klapy i części pulpitu na wysoki połysk. W modelu przeznaczonym do poważnych zastosowań wydaje się to nieco niepoważne. Dostępne są też ponoć bardziej praktyczne wersje kolorystyczne.

Solidność wykonania budzi mieszane uczucia. Obudowa ekranu nie jest może nad wyraz elastyczna, ale nawet przeciętnie silny nacisk punktowy wywołuje pojawianie się na ekranie artefaktów. Przytrzymujące klapę zawiasy wywołują podziw. Łączą one dobre utrzymywanie zadanej pozycji ze stawianiem dosyć lekkiego oporu przy zmianie kąta nachylenia. Szkoda tylko, że przy ustawieniu kąta otwarcia pokrywy poniżej 45 stopni opada ona samoczynnie. Maksymalne możliwe do uzyskania wychylenie to 145 stopni.

Plastik, na którym spoczywają nadgarstki, ugina się po obu stronach pulpitu. Zjawisko to przybiera niepokojące rozmiary po prawej stronie, a więc w miejscu zamontowania napędu optycznego. 

Magnezowy spód notebooka zapewnia ostatecznie dobrą sztywność konstrukcji. I to pomimo tego, że jest wręcz usiany klapkami. Mamy tu osobny dostęp do dysku twardego, pamięci, chłodzenia i modemu 3G. Ogólnie jednak widać, że LifeBook jest odczuwalnie mniej solidny od zdecydowanie cięższego EliteBooka 2560p.

Na spodzie znajdziemy jeszcze port dokowania i sprytną zaślepkę, która pozwala na dostęp do radiatora i wyczyszczenie go bez użycia narzędzi. Jest też gniazdo na kartę SIM pod baterią. Co ciekawe, przy obecnej dominacji produktów Ericssona, zastosowany został tu modem Sierra Gobi 3000. 

Jak na ograniczone wymiary, trzeba pochwalić liczbę i rozmieszczenie złączy. Szkoda, że wyłączony z użycia jest tył laptopa, ale rozkład na ściankach bocznych będzie bardzo wygodny dla osób praworęcznych. LAN, HDMI, Express Card/54 i dwa szybkie USB 3.0 znalazły się na lewym boku. Po drugiej stronie VGA i USB zostały przesunięte za napęd optyczny. Ten ostatni można łatwo wyciągnąć i zastąpić w zatoce modularnej zaślepką zmniejszającą masę laptopa, dodatkową baterią lub miniaturowym projektorem. Ulokowanie gniazd audio na przedniej ściance nie jest dobrym pomysłem, ale niedogodność tę łagodzi do pewnego stopnia maksymalne przesunięcie ich na lewo.

Osiemdziesięciowatowy zasilacz daje duży zapas mocy, ale do wyjątkowo poręcznego P771 nie pasują jego spore gabaryty. W kartonie znalazły się też takie dodatki jak: ściereczka pomagająca utrzymać komputer w czystości, komplet płyt recovery i proste etui wyprodukowane przez Dicotę.

przód: gniazda audio, przełącznik połączeń bezprzewodowych, czytnik kart
przód: gniazda audio, przełącznik połączeń bezprzewodowych, czytnik kart
lewy bok: gniazdo zasilania, LAN, blokada Kensingtona, HDMI, 2x USB 3.0, ExpressCard/34
lewy bok: gniazdo zasilania, LAN, blokada Kensingtona, HDMI, 2x USB 3.0, ExpressCard/34
prawy bok: napęd optyczny, VGA, USB 2.0
prawy bok: napęd optyczny, VGA, USB 2.0
z tyłu brak złączy
z tyłu brak złączy

Osiemdziesięciowatowy zasilacz (uwieczniony na ostatnim zdjęciu w prawej kolumnie) daje duży zapas mocy, ale do wyjątkowo poręcznego P771 nie pasują jego spore gabaryty. W kartonie znalazły się też takie dodatki jak: ściereczka pomagająca utrzymać komputer w czystości, komplet płyt recovery i proste etui wyprodukowane przez Dicotę (pokazane na zdjęciach poniżej).

Osprzęt

To bardzo ciekawa część charakterystyki P771. Zarówno klawiatura, jak i gładzik są dosyć staroświeckie. Oba przyrządy skrywają przy tym oryginalne rozwiązania. 

Płytki klawiszy o kształtach wypieranych przez rozwiązania wyspowe mają standardowe rozmiary. Może więc to ich profilowanie sprawia, że ręce piszącego czują ciasnotę. Za efekt ten ponosi też winę lekko udziwniony rozkład klawiszy. Duży, pionowy Enter może się podobać, ale krótki lewy Shift i brak Del w samym rogu już niekoniecznie. Najbardziej uciążliwe jest to, że zabrakło miejsca na osobne klawisze End/Home i PgUp/PgDn.

Skok klawiszy jest spory i przeciętnie sprężysty, a klawiatura wydaje się przy pisaniu nieco gąbczasta, choć wyjątkowo cicha. Za tę gąbczastość odpowiada uginanie się powierzchni klawiatury, które jest odczuwalne przede wszystkim po lewej stronie.

Płytka dotykowa jest niewielka i ma nieco chropowatą fakturę. Opuszka palca sunie sprawnie od krawędzi do krawędzi z zachowaniem dobrej precyzji sterowania kursorem. Ciekawe jest to, że można przewijać zawartość np. stron internetowych na trzy sposoby. Po pierwsze, mamy strefy przewijania znajdujące się przy krawędziach płytki. Przewijanie góra-dół jest też w czytniku linii papilarnych (ale toporne i mało precyzyjne). Genialnym w swojej prostocie wynalazkiem jest wreszcie małe kółko na prawo od gładzika. Wykonując ruchy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, przewijamy dokument w dół (nawet w nieskończoność). Przeciwny ruch powoduje przewijanie w górę.

Między dosyć wygodnymi klawiszami płytki dotykowej znajduje się wspomniany czytnik biometryczny, będący jednym z elementów bogatych opcji zabezpieczeń. Obejmują one też np. platformę TPM.

Pięć klawiszy szybkiego dostępu za klawiaturą uruchamia programy narzędziowe Fujitsu.

klawiatura
klawiatura
touchpad
płytka dotykowa

Obraz

diagram barw
diagram barw

Dwunastocalowy ekran Fujitsu P771 to prawdziwa gratka dla koneserów. A to ze względu na przynależność do wymierającego gatunku paneli o proporcjach 16:10. Rozdzielczość 1280 na 800 pikseli wydaje się najlepszym obecnie w tym rozmiarze kompromisem pomiędzy wielkością wyświetlanych obiektów a dostępną przestrzenią roboczą.

Matryca posiada powłokę przeciwodbiciową. W połączeniu z jasnym (średnio 236 cd/m²) i dosyć równomiernym podświetleniem jest to urządzenie dobrze dostosowane do pracy w terenie.

236.9
cd/m²
269.1
cd/m²
240
cd/m²
222
cd/m²
245.6
cd/m²
229.9
cd/m²
216.8
cd/m²
235.1
cd/m²
228.6
cd/m²
podświetlenie ekranu
FUJ5812
maksimum: 269.1 cd/m² (Nits) średnia: 236 cd/m²
rozświetlenie: 81 %
kontrast: 91:1 (czerń: 2.7 cd/m²)39.49% AdobeRGB 1998 (Argyll 2.2.0 3D)
56.7% sRGB (Argyll 2.2.0 3D)
38.11% Display P3 (Argyll 2.2.0 3D)
Fujitsu LifeBook P771 a matryca HP DreamColor z EliteBooka 8740w (siatka)
P771 a HP DreamColor
Fujitsu LifeBook P771 a Lenovo ThinkPad Edge 11 (siatka)
P771 a Edge 11
Fujitsu LifeBook P771 a przestrzeń sRGB (siatka)
P771 a sRGB

Gorzej wypadają pozostałe parametry. Czerń osiągająca nawet 2,7 cd/m² jest wręcz siwa i negatywnie wpływa na kontrast. W pracy biurowej jest to do przeżycia, podobnie jak paleta barw, której sporo brakuje do odwzorowania przestrzeni RGB. Podczas oglądania zdjęć czy filmów obraz wydaje się jednak blady.

Kąty widzenia są bez dwóch zdań ograniczone. W pionie słabe nawet jak na laptop. Można to oceniać różnie, gdyż właściciel LifeBooka P771 będzie dobrze zabezpieczony przed podglądaniem tego, co ma na ekranie, przez osoby postronne.

Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)

Osiągi

Sercem dostarczonej na testy wersji ultramobilnego Fujitsu jest bardzo ciekawy procesor niskonapięciowy, Intel Core i7-2617M. Jednostka ta odznacza się niskim współczynnikiem TDP równym 17 W, co stanowi prawie połowę TDP standardowych procesorów. Funkcja Turbo Boost 2.0 daje możliwość podniesienia taktowania z 1,5 GHz aż do 2,6 GHz. Są też Hyper-Threading pozwalający liczyć cztery wątki jednocześnie i 4 MB pamięci podręcznej L3. Dla mobilnych profesjonalistów ważniejsze może okazać się jednak wyposażenie tego CPU w niemal wszystkie technologie Intela, z zaawansowaną wirtualizacją VT-d włącznie.

A jak przedstawia się wydajność? Okazuje się, że Core i7-2617M jest zdecydowanie szybszy nie tylko od niskonapięciowych i7 pierwszej generacji (np. i7-620UM). Daje sobie radę również z modelami o oznaczeniach LM, które miały napięcie obniżone w mniejszym stopniu i posiadały wyższe taktowanie bazowe. 3315 pkt. w teście jednowątkowym (1 CPU) aplikacji Cinebench R10 w wersji 32-bitowej to wynik lepszy nawet od czterordzeniowego Core i7-720QM. Taki stan rzeczy potwierdzają również inne benchmarki, w których liczy się przede wszystkim szybkość jednego rdzenia (Super Pi, wPrime). Testy wykorzystujące wielowątkowość pokazują i7-2617M jego miejsce w szeregu. Ale jest to miejsce lepsze, niż Core i3-2310M. Test wielowątkowy (x CPU) Cinebench R10 wykazał 6690 pkt., a nowsza wersja R11.5 (w wydaniu 64-bitowym) dała wynik 2,11 pkt.

Procesor zastosowany w opisywanym Fujitsu jest więc bardzo dobrą propozycją dla osób poszukujących energooszczędności i zaawansowanych funkcji przy zachowaniu solidnej wydajności. Gdyby jeszcze Intel nie mnożył bytów nad potrzebę... W gąszczu skomplikowanych oznaczeń nowych jednostek centralnych można mianowicie znaleźć np. bardzo podobny procesor Core i5-2557M.

Zintegrowana w procesorze grafika HD 3000 jest taktowana pomiędzy 350 a 950 MHz. Choć to mniej, niż w modelach i7 o wyższym napięciu, obsługa filmów o wysokiej rozdzielczości i możliwości w grach pozostają na właściwie takim samym poziomie.

Dysk twardy Seagate jest dosyć sprawny, ale do Fujitsu zdecydowanie bardziej pasowałby jakiś cichszy i szybszy SSD, nawet kosztem zmniejszenia pojemności z obecnych 500 GB.

CPU-Z CPU (taktowanie z Turbo Boost)
CrystalDiskMark 3.0.1
podział partycji
Nero InfoTool 5
NovaBench
Heaven Benchmark v2.1
S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
SiSoftware Sandra
PerformanceTest 7.0
SPECviewperf 11
HWiNFO32
CPU-Z SPD
CPU-Z Memory
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Caches
CPU-Z CPU (taktowanie bazowe)
HD Tune 2.55
 
 
 
3DMark 06 Standard Score
2937 pkt.
3DMark Vantage P Result
1296 pkt.
Pomoc
Cinebench R10 Rendering Single 32Bit
3315
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 32Bit
6690
Cinebench R10 Shading 32Bit
4657
Cinebench R10 Rendering Single CPUs 64Bit
4143 Points
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 64Bit
8113 Points
Cinebench R10 Shading 64Bit
4762 Points
Cinebench R11.5 OpenGL 64Bit
7.6 fps
Cinebench R11.5 CPU Multi 64Bit
2.11 Points
Pomoc
Seagate Momentus 7200.4 ST9500420AS
Sequential Read: 102 MB/s
Sequential Write: 100.5 MB/s
512K Read: 39.43 MB/s
512K Write: 49.24 MB/s
4K Read: 0.496 MB/s
4K Write: 1.066 MB/s
4K QD32 Read: 1.042 MB/s
4K QD32 Write: 1.027 MB/s
low med. high ultra
Anno 1404 (2009) 70.5 7.2
Colin McRae: DIRT 2 (2009) 29.7 19.8
Risen (2009) 37.9 16.1
Metro 2033 (2010) 21.1
Fifa 11 (2010) 99.8 55.1

Cinebench

aplikacja 32-bitowa
aplikacja 64-bitowa
aplikacja 32-bitowa
aplikacja 64-bitowa

Wpływ na otoczenie

Hałas

W zwyczajnych zastosowaniach LifeBook P771 jest dosyć cichy. W trybie jałowym słychać tylko szmer dysku twardego i stąd m.in. moja wcześniejsza sugestia odnośnie SSD. Podczas przeglądania internetu wiatraczek w układzie chłodzenia włącza się rzadko i zwiększa na krótko hałas do jak najbardziej znośnych 34,4 dB. 

Większe obciążenie przynosi wzrost aktywności wentylatora. Najczęściej delikatnie pulsuje on w okolicy 38 dB i tylko w trakcie testu ekstremalnego osiągnął wciąż w pełni akceptowalne 39,5 dB. 

Hałas

luz
32.5 / 32.5 / 34.4 dB
HDD
32.8 dB
DVD
36.5 / dB
obciążenie
38 / 39.5 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light    (odległość 15 cm)
temperatury podzespołów w teście maksymalnego obciążenia
pod obciążeniem
temperatury podzespołów bez obciążenia
bez obciążenia

Ciepło

Nastawienie na nieuciążliwą akustykę sprawia, że gdy wentylacja nie pracuje, spód robi się ciepławy nawet podczas bezczynności. Ale maksymalnie 34,5°C to wciąż raczej niewiele.

Podczas obciążenia temperatury rosną, ale znów w niewielkim stopniu. Najcieplejsze są okolice wylotu układu chłodzenia. Nawet tam temperatura nie osiąga jednak 40°C. 

w stresie
 32.9 °C30.3 °C26.6 °C 
 34.4 °C34.8 °C28.1 °C 
 33.5 °C36.1 °C25.7 °C 
maks. w ogóle: 36.1 °C
średnia: 31.4 °C
26.9 °C32.2 °C38.4 °C
29.6 °C35.1 °C39.3 °C
29.4 °C33.1 °C33.5 °C
maks. w ogóle: 39.3 °C
średnia: 33.1 °C
zasilacz  42.7 °C | temperatura otoczenia 22 °C
(+) The average temperature for the upper side under maximal load is 31.4 °C / 89 F, compared to the average of 30.7 °C / 87 F for the devices in the class Subnotebook.
(+) The maximum temperature on the upper side is 36.1 °C / 97 F, compared to the average of 35.9 °C / 97 F, ranging from 21.4 to 59 °C for the class Subnotebook.
(+) The bottom heats up to a maximum of 39.3 °C / 103 F, compared to the average of 39.4 °C / 103 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 30.3 °C / 87 F, compared to the device average of 30.7 °C / 87 F.
(±) The palmrests and touchpad can get very hot to the touch with a maximum of 36.1 °C / 97 F.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 28.3 °C / 82.9 F (-7.8 °C / -14.1 F).

Głośniki

Grają przede wszystkim za cicho, ale może to i lepiej, bo nie mają nic spektakularnego do zaoferowania. Ze szczelin przed zawiasami płynie dźwięk bez tonów niskich i głębi. Od laptopa jednak często wymaga się tylko, by nie brzęczał i ten postulat LifeBook spełnia. 

Wydajność akumulatora

Mobilność P771 nie zawodzi. Z baterią o pojemności 67 Wh utrzymywał się na chodzie nawet przez 9,5 godziny. Pod obciążeniem wytrzymał natomiast nieco ponad dwie godziny.

Najpopularniejszy sposób korzystania z komputera, z dobrze podświetloną matrycą i z włączonym modułem sieci bezprzewodowej, pozwolił na 6 godzin i 19 minut nieprzerwanej pracy. 

Należy pamiętać o możliwości dokupienia dodatkowego akumulatora, który jest montowany w miejsce napędu optycznego.

Wydajność akumulatora
luz
9h 30min
sieć przez WLAN
6h 19min
DVD
3h 53min
obciążenie
2h 02min
57
Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0 / 0 W
luzdarkmidlight 9 / 11 / 14 W
obciążenie midlight 35 / 37 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        
Currently we use the Metrahit Energy, a professional single phase power quality and energy measurement digital multimeter, for our measurements. Find out more about it here. All of our test methods can be found here.

Podsumowanie

Fujitsu LifeBook P771

Oryginalność Fujitsu opiera się na jego konserwatyzmie. Jeśli projekt obudowy i urządzeń wejścia trąci myszką, to już na widok matrycy w formacie 16:10 z antyodblaskową powierzchnią wiele osób westchnie z zachwytu. Szkoda tylko, że czerń jest tak jasna.

We wnętrzu mieszczą się już najnowocześniejsze podzespoły, a nawet napęd optyczny. Przy 12-calowym ekranie i masie 1,5 kg jest to godne podziwu. Cięższy o pół kilograma EliteBook 8560p jest jednak wyraźnie solidniejszy. Wzmacniana od spodu magnezem konstrukcja wykazuje pewną słabość na pulpicie i klapie.

Bogate w różnorakie rozwiązania wyposażenie obejmuje modem 3G, napęd optyczny w modułowej zatoce, możliwość podpięcia stacji dokującej i uroczo rozwiązaną funkcję przewijania przy gładziku.

Dla mobilnych profesjonalistów ten długo działający na akumulatorze subnotebook to bardzo ciekawa opcja. 

Aktualne ceny laptopów Fujitsu LifeBook P771

Please share our article, every link counts!
Fujitsu LifeBook P771 (VFY:P7710MF011PL)
z bliska: Fujitsu LifeBook P771

Specyfikacja techniczna

Fujitsu LifeBook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Procesor
Intel Core i7-2617M 2 x 1.5 - 2.6 GHz, Sandy Bridge
Karta grafiki
Pamięć
4 GB 
, Samsung DDR3-1333, 1x 4 GB, dwa gniazda, maks. 8 GB
Matryca
12.10 cali 16:10, 1280 x 800 pikseli, FUJ5812, refleksująca: nie
Dysk twardy
Seagate Momentus 7200.4 ST9500420AS, 500 GB 
, 7200 obr/min, Seagate ST9500420AS
Karta dźwiękowa
Realtek ALC269 @ Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller
Złącza
1 ExpressCard/34, 1 USB 2.0, 2 USB 3.0, 1 VGA/D-Sub, 1 HDMI, 1 blokada Kensingtona, 1 złącze stacji dokującej, gniazda audio: wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe, 1 czytnik linii papilarnych
Łączność
Intel 82579LM Gigabit Network Connection (10/100/1000MBit/s), Intel Centrino Advanced-N 6205 (a/b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth Broadcom BCM20702 3.0, modem HSPA Sierra Wireless
Napęd optyczny
TSSTcorp CDDVDW TS-U633J
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 30 x 280 x 215
Akumulator
67 Wh litowo-jonowy, 6 ogniw, 10,8 V
System operacyjny
Microsoft Windows 7 Professional 64 Bit
Camera
kamerka: 2 MPx
Inne
BIOS: 1.11, zasilacz 19 V, 4,22 A, 80 W, moduł szyfrujący TPM, klawiatura odporna na zalanie, kontroler NEC uPD720200
Waga
1.502 kg, zasilacz: 395 g
Cena
5464 PLN

 

Sprzęt dostarczył

sklep internetowy eMobilne.pl
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)
Fujitsu Lifebook P771 (VFY:P7710MF011PL)

Autor

Autorem niniejszej recenzji jest Mateusz Stach.

Podobne laptopy

Notebooki innego producenta i/lub z innym CPU

Recenzja Samsung 400B2B
HD Graphics 3000, Core i5 2410M
Recenzja Samsung 350U2A
HD Graphics 3000, Core i3 2357M
Recenzja HP EliteBook 2560p
HD Graphics 3000, Core i5 2410M
Recenzja Lenovo ThinkPad X220 (IPS)
HD Graphics 3000, Core i5 2520M

Notebooki z tym samym GPU

Recenzja Lenovo ThinkPad Edge E330
HD Graphics 3000, Core i3 2370M, 13.30", 1.791 kg
Recenzja Asus X301A
HD Graphics 3000, Core i3 2350M, 13.30", 1.705 kg
Recenzja Lenovo ThinkPad Edge E130
HD Graphics 3000, Core i3 2367M, 11.60", 1.534 kg

Za

+sprytny gadżet do przewijania przy gładziku
+matryca o proporcjach 16:10
+oszczędny i wydajny zarazem procesor
+duże możliwości rozbudowy
+modem 3G
+mocny akumulator
 

Przeciw

-delikatność niektórych plastików
-bardzo słabe odwzorowanie czerni
-łatwo brudzące się błyszczące powierzchnie klapy i części pulpitu
-duży zasilacz
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Fujitsu LifeBook P771
Sylwester Cyba (Update: 2017-12-20)