iPad Ultra: Apple$3,900, 20-calowa składana hybryda iPad-MacBook wstrzymana; jest zbyt ciężka

Apple podobno wycofał się ze swojego ambitnego projektu "iPad Ultra", urządzenia, które kiedyś miało być składaną hybrydą mającą na nowo zdefiniować rynek tabletów.
Według doświadczonego przecieku Instant Digital, John Ternus & Co (proszę przyzwyczaić się do tej nazwy) odchodzi od hybrydy iPada i MacBooka klasy premium - źródło powołuje się na niezadowalającą wydajność komercyjną obecnych modeli iPada Pro z wyższej półki.
The M4 iPad Pro miał trudności z osiągnięciem wysokich celów wysyłkowych i pomimo niesamowitej mocy i najnowocześniejszego tandemowego wyświetlacza OLED, analitycy tacy jak Ross Young zauważyli znaczny spadek popytu pod koniec 2024 i 2025 roku.

Appleodłożony na półkę prototyp składanego iPada Ultra ma 20-calowy panel OLED; jest cięższy niż MacBook Pro; cena początkowa 3 900 USD była prawdopodobna
Podczas gdy szef ds. sprzętu i nadchodzący CEO John Ternus był pozytywnie nastawiony do 20-calowego składanego prototypu (rzekomo "iPad Ultra"), wyzwania inżynieryjne okazały się ogromne.
Wewnętrzne raporty opisują składane urządzenie ważące 3,5 funta (prawie 1,6 kg), które jest cięższe niż zarówno 14-calowy MacBook Pro i 15-calowy MacBook Air. Tymczasem teoretyczna cena ma wynosić co najmniej 3 900 USD.
Jeśli składany iPad brzmi znajomo, to dlatego, że ten projekt brzmi identycznie jak w przypadku Huawei MateBook Fold, który ma 18-calowy składany wyświetlacz (zaczyna się od 3400 USD). Zgadza się Huawei Pura X Max nie jest jedynym składanym Huawei, który Cupertino będzie próbował naśladować w przyszłości.
Podczas gdy Apple"Ultra" reorganizacja marki ma miejsce i będzie prowadzona przez składany iPhone Ultra i macBook Pro z ekranem dotykowym OLED (spodziewany pod koniec 2026 r. lub na początku 2027 r.), droga iPada do poziomu "Ultra" wydaje się być zablokowana przez jego ambitny projekt i pułap cenowy.
Źródło(a)
Instant Digital przez MacRumors





