Notebookcheck Logo

be.ez LArobe Classic - pokrowiec w teście

Test LArobe Classic otwiera cały cykl recenzji, w których przyjrzymy się bliżej akcesoriom francuskiej marki be.ez. W tym odcinku mogą się Państwo przekonać, jak prezentuje się pokrowiec na laptop wymoszczony wewnątrz pianką poliuretanową.

be.ez LArobe Classic

Wzornictwo

Do wglądu trafił nam się pokrowiec w wersji Classic, a więc umaszczony na pomarańczowo-czarno (licie pomarańczowe, nie licząc obramowania, jest wnętrze). Odmiana ta jest na pewno praktyczniejsza w codziennym użytkowaniu, ale nie robi takiego wrażenia, jak wersja B&W, której elegancja jest, co tu dużo mówić, olśniewająca.

Produkty be.ez są jednak komplementarne, gdyż producent chce wyposażyć klienta kompletnie. Pokrowiec komponuje się więc idealnie z plecakiem Le Bag Classic (co zresztą widać na załączonych - niebawem - zdjęciach).

Najważniejszym w ochronnym pokrowcu jest metoda zabezpieczenia chowanego w nim laptopa. W be.ez z dwóch stron otacza go pięciomilimetrowa pianka poliuretanowa niskiej sprężystości (LPR). "Niska" sprężystość jest w tym w wypadku jak najbardziej pożądana, oznacza bowiem, że materiał ten w wysokim stopniu absorbuje wstrząsy. Stopień sprężystości mierzony jest przez zrzucenie na badany materiał stalowej kulki - od pianki LPR odbija się ona słabo. W porównaniu ze zwykłą pianką, ta stosunkowo wolno się spręża i równie wolno wraca do poprzedniego kształtu. Bez obaw jednak - w końcu do niego wraca, gdyż jest to materiał z pamięcią kształtu.

Zamek błyskawiczny pozwala rozsunięcie pokrowca do niespełna połowy jego szerokości z obu boków.

Wykonanie

Bez zarzutu. Akcesoria be.ez szyte są co prawda w Chinach, jednak musi się to odbywać w zakładach o ostrym rygorze jakości. Jedyną wadą, jakiej się doszukaliśmy, było niewielkie fabryczne zagięcie pomarańczowej lamówki przy zamku błyskawicznym - coś ucisnęło materiał w tym miejscu tak, że pozostał na nim trwały ślad (informujemy o tym jedynie dla potrzeb uwiarygodnienia recenzji, gdyż taka "wada" nie ma żadnego znaczenia dla użytkownika).

be.ez LArobe Classic

Użytkowanie

Futerał be.ez jest zasadniczo przeznaczony do dodawania bezpieczeństwa laptopowi przenoszonemu w plecaku lub w torbie. Do pomyślenia jest jednak również, by nosić go osobno, tj. w ręce (choć, jak nietrudno sobie wyobrazić, będzie do raczej dotyczyć przemarszów na krótkie odległości, np. z auta do biura lub z jednej sali wykładowej do drugiej).

W praktycznym użytkowaniu świetnie sprawdzają się suwaki. Wydawało nam się, że w tej materii widzieliśmy już wszystko, jednak praca zamka błyskawicznego LArobe protection to po prostu maestria. Lekkość i płynność połączone z pewnością ruchu. Nic tylko przyklasnąć.

Pokrowiec ten został pomyślany dla piętnastocalowego MacBooka Pro i jemu też ma zasadniczo służyć. Oczywiście można go jednak również wykorzystywać do przechowywania laptopów innych marek. Jako że notebook Apple jest komputerem dość szczupłym, nie zmieszczą się w pokrowcu kobyły w rodzaju Toshiby Qosmio F30 (która także jest nominalnie laptopem z ekranem 15,4").

Podsumowanie

be.ez LArobe Classic to elegancki pokrowiec wychodzący naprzeciw najnowszym trendom. Jest on atrakcyjny kolorystycznie, a jednocześnie nie nachalny - poskromiony czernią jaskrawy pomarańcz nie wydaje się bynajmniej krzykliwy. Dlatego korzystając z niego, właściciel nie będzie czuł obciachu, a jednocześnie nie powinien zanadto rzucać się w oczy - uważamy, że takie wypośrodkowanie jest optymalne dla futerału służącego do przechowywania drogocennego sprzętu.

Być może półcentymetrowa pianka ochronna z obu stron to trochę za mało, kiedy jednak przyjdzie - odpukać - do prawdziwej próby, te dodatkowe 5 mm mogą się okazać zbawienne dla naszego laptopa. Co by nie mówić, pokrowiec jest tylko uzupełnieniem bezpieczeństwa, które zapewniane jest zasadniczo przez plecak lub torbę.

be.ez LArobe Classic
be.ez LArobe Classic

 

Zachęcamy do dyskusji nt. powyższego testu i testowanego sprzętu na naszym forum. -> Forum

 

Dziękujemy firmie IB Group za udostępnienie pokrowca do testu. Zapraszamy na aukcje dystrybutora sprzętu be.ez.

Please share our article, every link counts!
pod lupą: pokrowiec be.ez LArobe Classic
pod lupą: pokrowiec be.ez LArobe Classic

Pro

  • stylistyka
  • jakość wykonania
  • Contra

  • cienkie warstwy pianki
  • > laptopy testy i recenzje notebooki > be.ez LArobe Classic - pokrowiec w teście
    Tomasz Cyba, 2006-11-24 (Update: 2013-06- 6)