Notebookcheck Logo

Zwiastun telefonu Moondrop HiFi daje wgląd w pierwszy smartfon marki

Specjalista audio Moondrop zapowiada swój pierwszy telefon (źródło zdjęcia: Moondrop)
Specjalista audio Moondrop zapowiada swój pierwszy telefon (źródło zdjęcia: Moondrop)
Moondrop nie jest nową marką dla audiofilów. Marka posiada szeroką gamę wysokiej klasy monitorów dousznych i słuchawek, których celem jest dostarczanie dźwięku Hi-Res. Wygląda na to, że firma zamierza również wejść na rynek smartfonów, wypuszczając telefon HiFi.
Android Audio Smartphone

Audiofile mają ograniczony wybór przy zakupie nowego telefonu z dźwiękiem HiFi. Większość z nich ucieka się więc do przenośnych AMP i DAC, aby cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem ze swoich smartfonów. Jeśli chodzi o telefony z obsługą dźwięku Hi-Res lub bezstratnego, Sony Xperia 1V, Google Pixel 8 (128 GB Pixel 8 Pro obecnie. 799 USD na Amazon) i seria Asus ROG Phone 8 są jednymi z ostatnich premier. Wygląda jednak na to, że wkrótce pojawi się nowy konkurent w tym segmencie, telefon Moondrop HiFi.

Firma jest dobrze znana z wysokiej klasy monitorów dousznych i słuchawek. Ma nawet dobre portfolio kluczy sprzętowych USB, które mają na celu oferowanie dźwięku HiFi, a jak sugeruje najnowszy zwiastun, Moondrop ma zamiar wejść na rynek smartfonów wraz z wydaniem "5G HiFi Mobile Audio Device"

Nie ma zbyt wielu szczegółów na temat telefonu HiFi, ale strona internetowa sugeruje, że urządzenie może nazywać się MIAD 01. Teaser wskazuje również na kwadratowy design, taki jak Sony Xperia 1V (256 GB curr. $1,198 na Amazon) z przyciskami głośności i zasilania po lewej stronie smartfona.

Chociaż można argumentować, że Moondrop MIAD 01 może być konkurentem dla Sony Walkman lub innych przenośnych urządzeń audio Hi-Res przenośnych urządzeń audiozwiastun znajduje się w sekcji "Telefon" na oficjalnej stronie internetowej. Nie ma tam również żadnej wzmianki o dacie ujawnienia. Wszystko, co mówi teaser, to "Odkryj integrację sztuki i rozumu", wraz z tekstem "Wkrótce" pod nim.

Jeśli chodzi o spekulacje, ponieważ jest to telefon HiFi, urządzenie prawdopodobnie będzie zawierało gniazdo słuchawkowe z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym Hi-Res. Może również zawierać wysokiej klasy kodeki bezprzewodowe, takie jak Sony LDAC, LHDCi aptX Lossless. Żadna z tych informacji nie została jednak potwierdzona, ponieważ marka nie podała jeszcze szczegółów na temat smartfona.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > Zwiastun telefonu Moondrop HiFi daje wgląd w pierwszy smartfon marki
Abid Ahsan Shanto, 2024-02-11 (Update: 2024-02-11)