Wanbo zaprezentowało nowy projektor 2025 Mozart 1 Pro. Ten nowy model bazuje na oryginalnym Mozart 1 Proktóry został wydany w 2023 roku. Firma twierdzi, że najnowsza wersja jest pierwszym w branży projektorem LCD oferującym Google TV i wygładzanie ruchu MEMC.
Podobnie jak oryginał, Mozart 1 Pro 2025 wyświetla wideo w rozdzielczości 1080p, choć obsługuje treści 4K. Oferuje współczynnik rzutu 1,2:1, wyświetlając obrazy o przekątnej do 120 cali (~305 cm) i podobno zapewnia jasność do 1200 ANSI lumenów, co stanowi 33% wzrost w stosunku do poprzednika. Dzięki narzędziom, takim jak automatyczna korekcja geometrii obrazu, ustawianie ostrości, unikanie przeszkód i wyrównanie ekranu, można szybko udoskonalić obraz. Oprócz MEMC, dostępne są takie funkcje jak zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) i obsługa HDR10.
W edycji 2025, Android został zamieniony na interfejs Google TV. Zapewnia to obsługę poleceń głosowych Asystenta Google i zapewnia dostęp do różnych usług przesyłania strumieniowego. Porty obejmują HDMI 2.0, USB i 3,5 mm audio, a także Bluetooth 5.0 i dwuzakresową łączność Wi-Fi. Do tego dochodzą dwa zintegrowane głośniki o mocy 10 W i opcjonalny stojak gimbalowy 150° (RRP 99 USD) do regulacji kąta projekcji. Projektor ma ciemnoniebieską obudowę i mierzy 176 x 209 x 223 mm (~ 6,9 x 8,2 x 8,8 cala).
Projektor Wanbo 2025 Mozart 1 Pro New będzie dostępny w ramach wczesnej sprzedaży, która rozpocznie się 15 lipca. Wygląda na to, że urządzenie zostanie wycenione na 399 USD dla pierwszych klientów, co oznacza, że zaoszczędzą oni 100 USD w porównaniu do 499 USD RRP. Dla przypomnienia, oryginalny Wanbo Mozart 1 Pro jest obecnie wyceniony na 399,99 USD(Amazon). Dostępne będą trzy wersje z wtyczkami US, EU i UK.