Notebookcheck Logo

Zendure SuperBase Pro 2000 w recenzji: Powerstation z 2,000 Wh, 3,000 W, UPS, 4G, GPS i funkcją wózka

Zendure SuperBase Pro 2000 to potężna stacja zasilająca o pojemności 2 096 Wh i mocy do 3 000 W. Stacja zasilająca jest wyposażona w różnego rodzaju funkcje, takie jak funkcja wózka, 4G i WLAN, GPS i inne. Jednak w teście praktycznym jest też kilka punktów krytycznych.
Gadget Smart Home Accessory
Recenzja Zendure SuperBase Pro 2000

Oprócz Bluetti, EcoFlow, Jackery, Anker i innych, Zendure, ostatnio z nowym produktem SolarFlowjest jednym z najbardziej znanych producentów elektrowni i generatorów słonecznych do mobilnego zasilania. Producent oferuje różne modele.

Oprócz potężnego i ciężkiego SuperBase V o mocy 6 400 Wh (ok. 6 300 euro na Amazon) lub 4,600 Wh (ok. 4,500 euro na Amazon), bardziej kompaktowy i znacznie bardziej mobilny Zendure SuperBase Pro 2000 (w skrócie SBP2000) jest częścią portfolio. Przyjrzałem się bliżej temu modelowi w ciągu ostatnich kilku tygodni. Niniejsza recenzja Zendure SuperBase Pro opisuje moje doświadczenia i wnioski.

Zendure SuperBase Pro 2000 w skrócie

SuperBase Pro 2000 to większy z dwóch wariantów z akumulatorem Li-NMC (litowo-niklowo-manganowo-kobaltowym) o pojemności 2096 Wh (46,8 V, 44,8 Ah). Alternatywnie, jest on również dostępny jako SuperBase Pro 1500 (ok. 1900 euro na Amazon) o mniejszej pojemności (1 456 Wh), ale z mniej czułą i trwalszą baterią LiFePO4 (fosforan litowo-żelazowy). W przypadku obecnej wersji Li-NMC producent twierdzi, że 80 procent pojemności powinno być nadal dostępne po 1500 cyklach ładowania. Mniejsza wersja LiFePO4 osiąga ten wynik dopiero po dwukrotnie większej liczbie cykli ładowania.

Wbudowany falownik osiąga ciągłą moc wyjściową 2000 W. Do 3000 W jest również możliwe przez krótki czas dzięki AmpUp. Tak więc moc wyjściowa jest nieco niższa niż w porównywalnych modelach, takich jak Anker 767 Power House lub Bluetti AC200Max, ale powinna wystarczyć na większość celów średniej wielkości elektrowni, takich jak ta

.


Na pokładzie znajdują się cztery gniazda AC
Na pokładzie znajdują się cztery gniazda AC

Oprócz czterech gniazd 230 V AC po lewej stronie urządzenia, Zendure SuperBase Pro oferuje również cztery USB Type-C z przodu. Połowa z nich osiąga odpowiednio 100 W i 20 W. USB typu A niestety nie jest w ogóle dostępne. Jest też gniazdo 12 V, znane również jako gniazdo samochodowe, a także trzy porty DCI5521, które w tym kraju odgrywają raczej podrzędną rolę. Byłoby miło, gdyby dwanaście gniazd było zabezpieczonych zaślepkami. Dotyczy to jednak tylko gniazda samochodowego i wejść.

Cztery USB typu C, ale bez USB typu A
Cztery USB typu C, ale bez USB typu A

Wszystko to jest zapakowane w lżejszą obudowę, która waży dobre 21 kg w porównaniu do konkurencji, takiej jak Bluetti AC200MAX (około 2000 euro na Amazon), a także jest dość kompaktowa i ma około 44 x 28 x 25 cm. Przenoszenie go za pomocą zamontowanego na górze uchwytu do przenoszenia jest możliwe przy odrobinie wysiłku. Jest to jeszcze wygodniejsze i bardziej praktyczne dzięki teleskopowej rączce i dwóm kółkom z tyłu, dzięki czemu elektrownię można łatwo ciągnąć za sobą jak walizkę.

Jeśli chcesz naładować urządzenie USB-A za pomocą generatora słonecznego, zawsze musisz użyć adaptera - szkoda i pierwszy punkt krytyki, ponieważ USB-A jest nadal często używany. W zestawie znajduje się przynajmniej odpowiednia przejściówka z USB-C na USB-A. Ponadto w zestawie znajduje się kabel zasilający AC, kabel MC4 do XT60 i kabel MC4 do gniazda AC, które są schowane w torbie na akcesoria.

Zendure Superbase Pro 2000 w porównaniu

Specyfikacja Zendure SuperBase Pro Anker 767 Bluetti AC200Max
Pojemność 2.096 Wh 2.048Wh 2.048 Wh
Moc ciągła 2.00W 2.300 W 2.200 W
Moc ładowania AC 1,800 W 2,200 W 800 W
Moc ładowania DC (solarna) 600 W
(12 - 60 V, 10 A)
1 000 W
(11 - 32 V, 10 A; 32 - 60 V, 20 A)
900 W
(10-145 V, 15,2 A)
Złącza 4 AC, 3 AC, 4 USB-C, 1 samochodowe, 3 DC5521 3 AC, 3 USB-A, 2 USB-C, 2 samochodowe 4 AC, 4 USB-A, 1 USB-C, 1 samochodowe, 3 DC, 2 ładowarki bezprzewodowe
Waga 21,2 kg 30,5 kg 28 kg
Wymiary 446 x 276 x 252 mm 525 x 250 x 395 mm 420 x 280 x 386,5 mm
Transport Koła + uchwyt teleskopowy, uchwyt do przenoszenia Koła + uchwyt teleskopowy, 2 uchwyty do przenoszenia 2 uchwyty do przenoszenia
Gwarancja 2 lata 5 lat 4 lata

Zendure SuperBase Pro 2000 w praktyce

Przejdźmy do wrażeń z testu praktycznego. Przede wszystkim muszę pochwalić mobilność elektrowni. Funkcja wózka jest naprawdę praktyczna i niestety nie jest standardem w zasilaczach, nawet w klasie wagowej powyżej 20 kg. Oczywiście mają ją niektóre inne modele, np. Anker 767 Power House (ok. 1900 euro na Amazonie), ale nie wszystkie.

Wysuwany uchwyt i kółka...
Wysuwany uchwyt i kółka...
dla wygodnego holowania
dla wygodnego holowania

Ostatecznie nie byłem tak entuzjastycznie nastawiony do faktycznego podstawowego zadania elektrowni, czyli magazynowania energii. Przy odpowiednich ustawieniach robił to przez dłuższy czas bez zbytnich strat, dzięki czemu urządzenie można również "zmagazynować", a następnie pozostawić na przykład na następną przerwę w dostawie prądu.

Zendure SuperBase Pro 2000 zmaga się jednak ze stosunkowo dużymi stratami mocy w praktyce w moim przypadku. Ładowanie baterii o pojemności 2096 Wh zużyło według miernika około 2470 Wh. Oznacza to, że występuje tutaj strata około 15 procent. Konkurent od Ankera, na przykład, okazał się tutaj bardziej skuteczny.

Podczas rozładowywania przy ciągłym obciążeniu wynoszącym około 250 W, można było zużyć 1692 Wh, dopóki urządzenie nie wyłączyło się na krótko przed całkowitym rozładowaniem - prawdopodobnie w celu oszczędzania baterii. Oznacza to, że można było odzyskać około 80 procent nominalnej pojemności. Inne modele również okazały się bardziej skuteczne pod tym względem w naszym praktycznym teście, więc wykorzystują cenną i kosztowną energię oszczędniej lub zapewniają więcej w procentach. Z drugiej strony, sprawność wzrosła do około 85% przy wyższej mocy wyjściowej. Wartości dla wyjść DC również mieszczą się w tym zakresie.

Wyświetlacz informuje między innymi o wyjściu i wejściu, a także o pozostałym czasie działania
Wyświetlacz informuje między innymi o wyjściu i wejściu, a także o pozostałym czasie działania

Czas działania Zendure SuperBase Pro 2000 zależy oczywiście od zużycia energii przez podłączone urządzenia. Osuszacz powietrza o poborze mocy ~250 W działa przez dobre 6 godzin. Jeśli na przykład używasz stacji zasilającej do pracy mobilnej i podłączasz notebooka o średnim zużyciu 30 W, teoretycznie możesz pracować przez dwa dni bez zewnętrznego źródła zasilania.

Dzięki wysokiej mocy wyjściowej do 3000 W przez AmpUp, prawie wszystkie urządzenia w gospodarstwie domowym mogą być zasilane przez stację zasilającą, w tym suszarki do włosów, kuchenki mikrofalowe, narzędzia itp. Oczywiście zawsze zależy to od maksymalnego zużycia energii przez poszczególne odbiorniki. Jeśli jest on zbyt wysoki lub tryb AmpUp nie jest aktywowany, zasilacz wyłącza się automatycznie.

W zależności od mocy wyjściowej i wejściowej, urządzenie z czterema wentylatorami może być głośne do dobrych 55 dB (mierzone z odległości 1 m) podczas pracy. Może to być dość irytujące, zwłaszcza na dłuższą metę, np. podczas skoncentrowanej pracy na notebooku lub komputerze PC. Jednakże, urządzenie zwykle pozostaje ciche, gdy używane są tylko wyjścia DC.

Ładowanie przez gniazdo zasilania lub baterię słoneczną

Jeśli akumulator ma zostać naładowany, istnieje kilka opcji. Z jednej strony, stacja zasilająca ma wejście AC, które pompuje do 1800 W do akumulatora przez sieć. W moim teście urządzenie nie do końca osiągnęło tę moc, ale nadal ładowało się z mocą nieco poniżej 1700 W w szczycie według miernika. Tak więc pełne ładowanie zajęło ostatecznie około dwóch godzin. Pierwsze 80 procent jest już w "zbiorniku" po dobrej godzinie, ale prędkość ładowania znacznie spada.

Wejścia ładowania stacji SBP2000 Powerstation
Wejścia ładowania stacji SBP2000 Powerstation

Alternatywnie, a zwłaszcza w przypadku mobilnego użytkowania stacji zasilania, ładowanie za pomocą paneli słonecznych jest z pewnością bardziej popularne i ma większy sens. W tym przypadku prędkość ładowania do 600 W (12 - 60 V, 10 A) można osiągnąć poprzez wejście DC z połączeniem XT60. Warunkiem jest oczywiście świecące słońce, a podłączone moduły słoneczne, które Zendure oferuje również jako akcesoria, zapewniają wystarczającą moc. Jeśli chcesz ładować szczególnie szybko (maks. 2400 W), możesz połączyć AC i DC, tj. gniazdo i panele słoneczne.

Powerstation SuperBase Pro oferuje jeszcze więcej

Oprócz czystej produkcji energii, czy to w domu, na kempingu, czy w innym miejscu, generator słoneczny ma więcej do zaoferowania.

Bardzo duży 6,1-calowy wyświetlacz z przodu urządzenia nie tylko dostarcza informacji o aktualnym poziomie naładowania wbudowanego akumulatora. Wyświetla on również moc wyjściową energii za pośrednictwem różnych portów, pozostały czas przy bieżącym obciążeniu, a także moc wejściową podczas ładowania prądem przemiennym lub stałym. Ponadto na krawędzi znajduje się cały rząd ikon, które wyświetlają różne stany połączenia WLAN, 4G i inne.

Podobnie jak w przypadku innych producentów, stacja zasilająca może być alternatywnie sterowana zdalnie za pomocą aplikacji na iOS i Android oprócz przycisków na urządzeniu. Sama aplikacja Zendure oferuje wiele opcji, nie tylko do sterowania wyjściami i informacjami o aktualnych danych i ich historii, ale także w zakresie ustawień. Między innymi można aktywować tryb AmpUp lub tryb cichego ładowania (maksymalna moc ładowania 300 W).

Przegląd z aktualnymi wartościami
Przegląd z aktualnymi wartościami
Szczegóły i ustawienia baterii
Szczegóły i ustawienia baterii
Śledzenie GPS elektrowni
Śledzenie GPS elektrowni
Ustawienia oświetlenia
Ustawienia oświetlenia
Zintegrowane oświetlenie
Zintegrowane oświetlenie

W tym miejscu można również zmienić jasność i kolor światła zintegrowanego paska LED. Można go używać jako światła na przykład podczas biwakowania, ale nie jest tu szczególnie przydatny ze względu na jego położenie na dolnej krawędzi i jest bardziej sztuczką. Aktualizacje oprogramowania układowego można również instalować za pośrednictwem aplikacji Zendure, gdy są one dostępne. Jednak reakcja Powerstation na wejścia aplikacji była czasami nieco opóźniona.

Połączenie między elektrownią a aplikacją jest domyślnie nawiązywane za pośrednictwem sieci WLAN i działało płynnie w teście SBP2000, ale wymaga rejestracji. Jako atrakcję, producent instaluje również moduł 4G ze zintegrowanym eSIM w elektrowni. W zastosowaniach zewnętrznych połączenie przez sieć komórkową wymagało pewnego czasu oczekiwania w teście, a następnie działało z opóźnieniami. W ten sposób zdalne sterowanie można ustanowić nawet z dala od sieci Wi-Fi. Taryfa na pierwszy rok jest już zintegrowana i w razie potrzeby można ją przedłużyć za pośrednictwem aplikacji za 120 USD rocznie.

GPS jest również zintegrowany. Oznacza to, że elektrownia może być zlokalizowana za pośrednictwem aplikacji w dowolnym momencie. Jest mało prawdopodobne, aby było to używane w życiu codziennym, ale jeśli urządzenie zostanie skradzione, można je namierzyć za pomocą aplikacji. Stacja zasilania może być również używana jako UPS (zasilacz bezprzerwowy) i włącza się w ciągu milisekund w przypadku nieoczekiwanej awarii zasilania.

Oczywiście światło, wyświetlacz, włączony falownik dla gniazd AC, a także 4G i WLAN zużywają energię. W związku z tym elektrownia ma pewne samorozładowanie. W skrajnych przypadkach jest on rozładowywany już po kilku dniach, nawet bez zasilania urządzenia zewnętrznego. Dlatego zaleca się dezaktywację wszystkich funkcji, które nie są potrzebne, takich jak falownik, wyświetlacz itp. Można to zrobić za pomocą przycisków na samym generatorze solarnym, a także za pośrednictwem aplikacji. W ustawieniach można indywidualnie zdefiniować, kiedy elektrownia automatycznie przechodzi w tryb gotowości. W przeciwnym razie samo wyjście prądu przemiennego pobiera z akumulatora ponad 1 procent na godzinę.

Pros

+ wysoka pojemność i duża moc
+ wszechstronność
+ praktyczna funkcja wózka
+ "stosunkowo lekki"
+ WLAN, 4G i GPS
+ rozbudowana aplikacja

Wady

- nie jest tak wydajna jak inne stacje zasilające
- brak portów USB-A
- dość głośny pod obciążeniem

Werdykt: Dobry i praktyczny sprzęt

Recenzja Zendure SuperBase Pro 2000 (Zdjęcie: Zendure)
Recenzja Zendure SuperBase Pro 2000 (Zdjęcie: Zendure)

SuperBase Pro 2000 firmy Zendure okazuje się być solidną stacją zasilającą w teście. Uzyskuje nieco gorsze wyniki niż niektóre inne urządzenia w teście pod względem dostarczanej energii, ale nadal osiąga przyzwoite wartości. Ponadto, stacja zasilająca wyróżnia się wszechstronną aplikacją, dużym wyświetlaczem i funkcją wózka ułatwiającą transport.

Najważniejsze są GPS i połączenie 4G, ale prawdopodobnie nie każdy będzie miał z nich pożytek.

Przy zalecanej cenie detalicznej wynoszącej 2199 euro, Zendure SuperBase Pro 2000 oferuje przeciętny stosunek ceny do wydajności mierzony w stosunku do pojemności 2096 Wh i w porównaniu do innych znanych producentów. Jest on już jednak dostępny w sklepach w niższej cenie, np. za około 1,940 euro na Amazon, gdzie w sklepie Zendure można znaleźć również inne produkty, takie jak bardziej kompaktowe powerbanki tego producenta. Wszystkie dalsze szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej i nie tylko można znaleźć na stronie internetowej Zendure https://s.zbanx.com/r/H0WVWnTXZoMk.

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Zendure SuperBase Pro 2000 w recenzji: Powerstation z 2,000 Wh, 3,000 W, UPS, 4G, GPS i funkcją wózka
Marcus Schwarten, 2023-06- 3 (Update: 2023-06- 3)