Notebookcheck Logo

XreArt Ramki w rękach: Apple iPhone, Nintendo Game Boy and Co. stają się oprawioną dekoracją ścienną

XreArt oferuje szykowną dekorację dla entuzjastów technologii, ponieważ firma demontuje Apple iPhone'y, handheldy do gier czy nawet zegarek Apple Watch i pakuje komponenty wraz z oznakowaniem w kwadratową ramkę na zdjęcia. Przyjrzeliśmy się bliżej dwóm takim ramkom.
Gadget Apple

Gadżety retro w ramkach to już nie nowy pomysł, obecnie istnieje szeroka gama gadżetów, które są demontowane przez różne firmy, aby poszczególne elementy można było przymocować do ramki na zdjęcia i w ten sposób wyeksponować. Firma XreArt dostarczyła nam dwie takie ramki, abyśmy mogli przyjrzeć się bliżej temu trendowi.

Apple iPhone 2G w ramce budzi nostalgię

Pierwsza ramka przesłana nam przez XreArt zawiera rozebranego na poszczególne części Apple iPhone'a 2G. Bateria została pominięta, z oczywistych względów bezpieczeństwa. Poza tym widać wszystkie najważniejsze elementy, od przycisku domowego, przez procesor ARM 412 MHz, po obudowę urządzenia.

Każdy element jest starannie oznaczony, dzięki czemu nie tylko takie elementy jak 2-megapikselowy aparat główny są łatwe do zidentyfikowania, ale także głośnik, gniazdo słuchawkowe i mechanizm stojący za dźwignią głośności. Krótki tekst informuje, że jest to pierwszy iPhone, wraz z anegdotą o imprezie premierowej.

Jakość wykonania wykazuje drobne niedociągnięcia

Nasz próbka recenzencka wykazuje jednak również drobne wady, z którymi klienci muszą się pogodzić. Z jednej strony na obudowie iPhone'a 2G widać widoczne ślady użytkowania, od głębokich rys po odkształcone krawędzie. Trudno tego uniknąć w przypadku urządzeń retro, ponieważ XreArt musi uciekać się do używanych urządzeń w umiarkowanym stanie, aby osiągnąć akceptowalną cenę.

Z drugiej strony, jedna z naszych dwóch ramek ma stosunkowo głęboką rysę na plecach. Front obu ramek jest bez zarzutu, a pod względem jakości wykonania nie ma na co narzekać. Do zawieszenia ramki na ścianie potrzebne są dwa gwoździe, gdyż ramka posiada zawieszenie na rogach - ma to sens ze względu na dość dużą wagę. Ciekawe jest to, że konstrukcja, aż po rozmieszczenie elementów, jest praktycznie identyczna z konkurencją taką jak Grid Studio. Najwyraźniej kilka firm zaopatruje się w produkty u tego samego producenta.

Elementy Game Boy Pocket jako klocki Tetris

Oprócz iPhone'a 2G, XreArt przysłał nam również oprawionego Game Boy'a Pocket, który jest w stosunkowo dobrym stanie, poza utlenieniem na płycie głównej. Ten handheld z 1996 roku składa się z kilku elementów, ale są one większe niż w przypadku iPhone'a 2G. Aby wszystko zmieściło się w ramce, producent zagrał trochę w Tetrisa i obrócił zarówno płytę główną, jak i tył. 8-bitowy procesor oparty na Sharpie Z80, który osiąga częstotliwość zegara 2,2 MHz, widać tak samo jak dwa przyciski, pad sterujący i prosty głośnik.

Wniosek

Ramki od XreArt są porządnie wykonane i dość dekoracyjne. Nabywcy powinni jednak zauważyć, że urządzenia w ramkach częściowo wykazują silne ślady użytkowania - trudno się dziwić, biorąc pod uwagę wiek gadżetów. Na zdjęciach marketingowych firmy XreArt prawie nie widać tych śladów użytkowania.

Ceny i dostępność

Ramki XreArt dostępne są bezpośrednio za pośrednictwem strony internetowej producenta. Ceny zależą przede wszystkim od wybranego urządzenia. Opisane w tym artykule ramki kosztują 199 dolarów z Game Boy Pocket, a inaczej 349 dolarów z iPhonem pierwszej generacji Apple.

Wysyłka jest darmowa, a cło i podatki od sprzedaży importowej opłaca XreArt. Firma oferuje również zestawy DIY, a także zegarek Apple, Sony PSP lub Nintendo Switch (ok. 280 Euro/~301$ na Amazonie) w ramce.

Disclaimer: Ramki przedstawione w tej recenzji zostały nam dostarczone bezpłatnie przez XreArt. Nie było żadnych warunków związanych z tymi próbkami dla celów sprawozdawczych.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > XreArt Ramki w rękach: Apple iPhone, Nintendo Game Boy and Co. stają się oprawioną dekoracją ścienną
Hannes Brecher, 2023-01-12 (Update: 2023-01-12)