Notebookcheck Logo

Xiaomi: zaprezentowano dwa nowe głośniki Bluetooth do użytku na zewnątrz

Xiaomi: Nowe głośniki do wnętrz i na zewnątrz
Xiaomi: Nowe głośniki do wnętrz i na zewnątrz
Xiaomi zapowiedziało dwa nowe głośniki Bluetooth. Podobno nadają się one do użytku na zewnątrz i, co nie jest zaskoczeniem, obiecują wysoką jakość odtwarzania.
Audio

Xiaomi jest obecnie jednym z najbardziej znanych producentów elektroniki i dorównuje innym znanym firmom pod względem szerokości asortymentu, który wyraźnie koncentruje się na elektronice użytkowej i produktach dla klientów końcowych. W tym celu Xiaomi właśnie wprowadziło dwa modele głośników Bluetooth.

Pierwszy model to podłużny głośnik, który obiecuje potężną wydajność odtwarzania do 40 watów przy maksymalnej głośności 93 dB. Głośnik nie działa kierunkowo, ale zamiast tego zapewnia odtwarzanie 360°, co jest przydatne do użytku na zewnątrz i w większych grupach. Według Xiaomi, głośnik posiada certyfikat IP67 chroniący przed kurzem i wodą, więc deszcz raczej nie będzie stanowił problemu.

Żywotność baterii jest określona jako trwająca do 17 godzin. Głośnik może być również wykorzystywany jako power bank do ładowania innych urządzeń. Obsługiwane jest jednoczesne połączenie z dwoma smartfonami, a system stereo można skonfigurować z innymi głośnikami Bluetooth od Xiaomi. Moduł NFC jest zintegrowany, co prawdopodobnie ułatwi parowanie. Różne ustawienia audio pozwalają na łatwą konfigurację.

Drugi model ma znacznie mniejszą moc i wymiary. Całkowita moc głośnika Bluetooth została określona na 9 watów przy maksymalnej głośności 90 dB. Pod względem konstrukcji nie ma zasadniczych różnic w stosunku do swojego większego brata, ponieważ charakterystyka wyjściowa jest identyczna, co powinno zapewnić wszechstronny dźwięk. Maksymalny czas pracy na baterii wynosi 11 godzin.

Oba głośniki są wyposażone w pasek świetlny LED, który obsługuje wyświetlanie kolorów RGB i są obecnie dostępne tylko na chińskim rynku krajowym. Większy model kosztuje równowartość niecałych 80 dolarów, a wersja mini około 30 dolarów. Czy, kiedy i gdzie urządzenia zostaną wprowadzone na rynek międzynarodowy, pozostaje niejasne.

Możliwa alternatywa: Proszę kupić przenośny głośnik bluetooth Xiaomi Mi na Amazon.

Sprzedawca zaproponował również kompaktowe urządzenie Bluetooth-Lautsprecher
Sprzedawca zaproponował również kompaktowe urządzenie Bluetooth-Lautsprecher

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > Xiaomi: zaprezentowano dwa nowe głośniki Bluetooth do użytku na zewnątrz
Silvio Werner, 2024-02-26 (Update: 2024-02-26)