Notebookcheck Logo

Xiaomi Robot Vacuum X10 nowy flagowy model ujawniony

Xiaomi Robot Vacuum X10 wyposażony jest w samoopróżniającą się stację dokującą. (Źródło obrazu: Xiaomi)
Xiaomi Robot Vacuum X10 wyposażony jest w samoopróżniającą się stację dokującą. (Źródło obrazu: Xiaomi)
Xiaomi ujawniło Robot Vacuum X10 na swojej globalnej stronie internetowej, przy czym gadżet jest już w sprzedaży w części Azji Południowo-Wschodniej. Urządzenie może odkurzać i mopować podłogi w domu i jest wyposażone w samoopróżniającą się stację dokującą do czyszczenia bez użycia rąk. Możesz kontrolować urządzenie za pomocą aplikacji Xiaomi Mi Home lub poleceń głosowych Alexa i Google Assistant.
Smart Home Gadget

Xiaomi Robot Vacuum X10 został odsłonięty na globalnej stronie firmy. Xiaomi opisuje nowe urządzenie jako niedrogi flagowy model, który może odkurzać i mopować dom. Robot ma aż 4000 Pa siły ssącej, a wbudowany zbiornik o pojemności 200 ml pozwala na nawet 80 minut mopowania. Gadżet może również pokonywać przeszkody o wysokości do 20 mm (~0,79 cala).

Samopróżniająca się stacja dokująca może usuwać zanieczyszczenia z pojemnika na kurz z siłą ssania 17 000 Pa; wbudowany worek jednorazowy o pojemności 2,5L może pomieścić do 60 czystych zanieczyszczeń, umożliwiając sprzątanie bez użycia rąk przez kilka miesięcy. Xiaomi sugeruje, że ten model jest inteligentniejszy niż inne, wykorzystując system nawigacji laserowej LDS do mapowania i pozycjonowania się w domu, nawet w ciemnych warunkach. Podobnie jak w przypadku wielu inteligentnych urządzeń domowych Xiaomi, możesz kontrolować X10 za pośrednictwem aplikacji Xiaomi Mi Home, ustawiając harmonogramy i dostosowując ustawienia czyszczenia. Alternatywnie, w wielu krajach można kontrolować gadżet za pomocą poleceń głosowych Amazon Alexa lub Google Assistant.

Odkurzacz posiada baterię o pojemności 5 200 mAh, co pozwala mu na pracę do 180 minut na jednym ładowaniu. X10 jest już dostępny w krajach Azji Południowo-Wschodniej, takich jak Filipiny i Malezja, gdzie gadżet sprzedaje się za RM2,199 (~US$498). Nie jest jasne, czy lub kiedy urządzenie może uruchomić na innych rynkach i w jakiej cenie.

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > Xiaomi Robot Vacuum X10 nowy flagowy model ujawniony
Polly Allcock, 2023-03-23 (Update: 2023-03-23)