Notebookcheck Logo

Xiaomi Auto Technology patentuje autorski system ładowania EV

Lei Jun teasuje premierę Xiaomi EV pierwszej generacji. (Źródło: Xiaomi)
Lei Jun teasuje premierę Xiaomi EV pierwszej generacji. (Źródło: Xiaomi)
Xiaomi twierdziło, że do 2024 roku może mieć na rynku swój pierwszy samochód elektryczny. Teraz jeden z jej najnowszych patentów podpowiada najnowszy krok w osiągnięciu tego celu. Dział OEM dedykowany EV wymyślił to, co może być jego odpowiedzią na systemy takie jak Supercharger Tesli.
Accessory Business Chinese Tech E-Mobility Leaks / Rumors Smart Home Software

Lei Jun nadal wydaje się być dość uparty, że zobaczy swoją firmę Xiaomi stanie się Producentem EV zanim jego kadencja jako CEO dobiegnie końca. Największa globalna elektronika firma trafiła na więcej przeszkód niż się spodziewała na swojej drodze do przekroczenia tej linii; jednak dzięki swojemu nowemu, zastrzeżonemu IP ładowania, może być teraz bliżej niż kiedykolwiek do ważnego kamienia milowego.

Xiaomi Auto Technology ma teraz swój patent na to, co nazywa "urządzenie ładujące urządzenie, metoda, aparat, pojazdurządzenie elektroniczne i przechowywania " zatwierdzone przez chiński CNIPA. Dokumentacja ta, obecnie zamieszczona również przez Światowe Biuro Własności Intelektualnej (WIPO), przedstawia technologię jako to, co może być end-to-end ładowania system, który może również zintegrować się z domowej lub przedsiębiorstwa na zasadzie"smart " lub automatycznej na podstawie.

Dlatego też sprzęt oparty na tym IP może sprawić, że Xiaomi (któremu nieobce są już zaawansowane technologie technologia ładowania) o wiele bliżej do masowej produkcji pierwszej generacji EV. Z drugiej strony, potencjalni klienci mogą uznać, że taki pozorny brak kompatybilności z bardziej uniwersalnymi ładowarkami samochodowymi jako wadę w ich następnym pojeździe.

Kup Xiaomi 11T 5G na Amazon

Kilka ilustracji z najnowszego patentu Xiaomi EV. (Źródło: CNIPA via MySmartPrice)
Kilka ilustracji z najnowszego patentu Xiaomi EV. (Źródło: CNIPA via MySmartPrice)
Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 09 > Xiaomi Auto Technology patentuje autorski system ładowania EV
Deirdre O'Donnell, 2022-09-26 (Update: 2022-09-26)