Scena emulacji gier na Android odnotowuje przyzwoity postęp, a emulatory takie jak Winlator i PCSX-UI-Android przenoszą wszystko na wyższy poziom. Teraz Xanite został uruchomiony z roszczeniem wprowadzenia natywnych gier Xbox na urządzenia mobilne, a twórcy uważają go za emulator "nowej generacji" dla urządzeń mobilnych.
U podstaw aplikacji leży obietnica uruchamiania klasycznych gier Xbox i Xbox 360 na smartfonach. Emulator dla Android jest również zdolny do automatycznego wykrywania sprzętu, na którym działa i dokonywania optymalizacji w celu zapewnienia najlepszej możliwej wydajności emulacji (AYN Odin 2 obecnie 379,04 USD na Amazon).
Dla użytkowników z telefonami z niższej półki dostępna jest opcja skalowania wydajności, pozwalająca na ręczne zmniejszenie rozdzielczości i innych aspektów. Choć wszystko to brzmi świetnie, emulator na obecnym etapie jest niczym innym jak pustą skorupą. Oznacza to, że według użytkowników, którzy zagłębili się w aplikację, nie ma kodu emulacji i jest to tylko interfejs użytkownika o tematyce Xbox bez żadnej funkcjonalności.
Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że pierwszy wydany APK https://github.com/dev-Ali2008/xanitev0.1, nie jest podpisany. Oznacza to, że emulator Xbox dla Android nie zainstaluje się nawet na większości urządzeń bez poprawek. Co więcej, według użytkowników Reddita, którym udało się go zainstalować, nie działa on na telefonach z Android 15 lub Android 14.
Wygląda również na to, że zawiera zasobów chronionych prawem autorskimtakich jak BIOS konsoli Xbox. Uwzględnienie ich, zwłaszcza w aplikacji emulatora, zwykle nie wróży dobrze, ponieważ stanowi znaczną odpowiedzialność prawną.
Jeśli chodzi o to, co jest warte, w obecnym stanie, gracze Android lepiej spróbują uruchomić Xemu, bardziej znany emulator Xbox dla Windows, na Winlator. Wydajność nie będzie tak dobra, jak można by mieć nadzieję, ale nadal będzie w stanie uruchamiać gry, czego Xanite wydaje się obecnie nie być w stanie zrobić.
Źródło(a)
r/EmulationOnAndroid na Reddit (1) (2) (3) Android Władza