Notebookcheck Logo

Wyciek Xiaomi Redmi A2 ujawnia ceny i nowy chipset MediaTek Helio G36

Redmi A2 ma podobno kosztować w Europie mniej niż 100 euro. (Źródło obrazu: WinFuture)
Redmi A2 ma podobno kosztować w Europie mniej niż 100 euro. (Źródło obrazu: WinFuture)
Szczegóły dotyczące Redmi A2 wypłynęły do sieci dzięki uprzejmości niezawodnego leakera. WinFuture nie tylko podzielił się oficjalnymi renderami, ale także podzielił się specyfikacją, ceną i domniemanym oknem wydania.
Android Smartphone Leaks / Rumors

Xiaomi przygotowuje się do wydania Redmi A2, trzeciego urządzenia z serii Redmi A. Podczas gdy firma nie potwierdziła jeszcze istnienia urządzenia, Roland Quandt oraz WinFuture uzyskali oficjalne rendery Redmi A2, specyfikację i domniemane ceny. Zazwyczaj Xiaomi oferuje modele z serii Redmi A na wielu rynkach. Innymi słowy, nie spodziewaj się, że Redmi A2 będzie europejskim ekskluzywem.

Zasadniczo Redmi A2 przypomina swojego poprzednika, co pokazują poniższe zdjęcia. Jako taki, Redmi A2 ma dwie tylne kamery, plastikową obudowę i wodoodporny wyświetlacz z wcięciem i stosunkowo dużą dolną ramką. Pozornie Redmi A2 zachowuje też wyświetlacz poprzednika, czyli 6,52-calowy panel IPS o rozdzielczości 1600 x 720 pikseli. Podobnie, Xiaomi zainstalowało 8 MP aparat główny, zbędny aparat pomocniczy i port micro USB do ładowania baterii o pojemności 5000 mAh.

(Źródło obrazu: WinFuture)
(Źródło obrazu: WinFuture)

Brakuje również czytnika linii papilarnych; przypuszczalnie Xiaomi zarezerwuje uwierzytelnianie biometryczne dla Redmi A2+, tak jak to zrobiło zRedmi A1+. Prawdopodobnie, aktualizacja SoC będzie największą zmianą międzyRedmi A1i Redmi A2. Według WinFuture, ten ostatni opiera się na Helio G36, SoC, który MediaTek ujawniłwcześniej w tym tygodniu. Rzekomo, Helio G36 jest tweakedHelio G37niż nowa platforma. Nawet jeśli tak jest, powinno być mniej więcej 20% różnica w wydajności między Helio G36 iHelio A22napędzającymRedmi A1.

WinFutureoczekuje, że Xiaomi wyda Redmi A2 w ciągu najbliższych kilku tygodni. Rzekomo, urządzenie będzie dostarczane zAndroid 13 Go Edition, a także 32 GB rozszerzalnej pamięci masowej i 2 GB pamięci RAM. WinFuturedodaje, że Redmi A2 zostanie uruchomiony w cenie 96,99 € w strefie euro z czarnymi, niebieskimi i zielonymi kolorami.

(Źródło obrazu: WinFuture)
(Źródło obrazu: WinFuture)
(Źródło obrazu: WinFuture)
(Źródło obrazu: WinFuture)
(Źródło obrazu: WinFuture)
(Źródło obrazu: WinFuture)

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 02 > Wyciek Xiaomi Redmi A2 ujawnia ceny i nowy chipset MediaTek Helio G36
Alex Alderson, 2023-02-18 (Update: 2023-02-18)