Najnowsza przeglądarka Vivaldi dla komputerów stacjonarnych jest już dostępna i nosi ten sam długi numer wersji, czyli 7.6.3797.52, zarówno dla użytkowników macOS, Windows, jak i Linux. Chociaż jest w niej znacznie więcej niż przycisk kart, najbardziej oczywistą zmianą w tej aktualizacji jest solidne ulepszenie w obszarze zarządzania kartami. W szczególności użytkownicy mogą teraz korzystać z w pełni konfigurowalnego paska kart, podczas gdy wspomniany przycisk pozwala im przeszukiwać otwarte karty, zsynchronizowane karty, a także ostatnio zamknięte karty, wszystkie dostępne w jednym widoku.
Oprócz wspomnianych powyżej funkcji zarządzania kartami, aktualizacja ta obejmuje również następujące elementy:
- Czystsze menu kontekstowe, które zostało uporządkowane i zawiera teraz tylko podstawowe opcje, których potrzebuje większość użytkowników.
- Możliwość wyszukiwania określonych słów kluczowych w kartach, zakładkach lub w kategorii historii z pola adresu.
- Obsługa gestów przesunięcia gładzika lub ekranu dotykowego na urządzeniach z systemem Windows.
- Obsługa reguł wyskakujących okienek i kilka drobnych optymalizacji dla wbudowanego blokera reklam.
- Zahibernowane karty wybudzają się teraz szybciej niż wcześniej.
Póki co, mobilne wersje przeglądarki wciąż pozostają przy wersji 7.5. Oprócz powyższego, Vivaldi 7.6.3797.52 usuwa również kilka awarii na macOS, niektóre błędy wyszukiwania występujące na wszystkich platformach i różne inne błędy.