Notebookcheck Logo

VisionBook Air Max Ultra: Wreszcie całkowicie bezramkowy wyświetlacz Apple MacBook

VisionBook Air Max Ultra: produkt z kreatywnej i humorystycznej wyobraźni YouTubera (Zdjęcie: Luke Miani)
VisionBook Air Max Ultra: produkt z kreatywnej i humorystycznej wyobraźni YouTubera (Zdjęcie: Luke Miani)
YouTuber Luke Miani przedstawia VisionBook Air Max Ultra, koncepcję, która dodaje wyświetlacz bez ramki do MacBooka Air M2 / M1, czyniąc go zarówno lżejszym, jak i bardziej kompaktowym. Ale jak to działa i jakie są praktyczne korzyści?
Apple Virtual Reality (VR) / Augmented Reality (AR) MacBook

Wreszcie, w pełni bezramkowy wyświetlacz na MacBooku Air z Apple M2 lub M1: To właśnie oferuje YouTuber Luke Miani ze swoją nową koncepcją "VisionBook Air Max Ultra". Twórca treści jest znany z dekapitacji swoich MacBooków, aby dać im nowe życie, pomimo zepsutego wyświetlacza.

W najnowszym wideo https://www.youtube.com/watch?v=QUa_pPUbpGQ (który jest osadzony na końcu tego artykułu), Miani wykonuje 32 kroki aby odkręcić wyświetlacz swojego MacBooka Air 13 M2, a następnie łączy bezgłowego laptopa ze swoim Apple Vision Pro. Co zaskakujące, laptop Apple może sparować się z Vision Pro nawet bez własnego wyświetlacza, ponieważ kable antenowe dla modułów bezprzewodowych nie znajdują się wewnątrz obudowy wyświetlacza.

Zdjęcie: Luke Miani
Zdjęcie: Luke Miani

Ścięty MacBook Air zostaje wykryty, a nad "laptopem" pojawia się wirtualny wyświetlacz. Ekran można umieścić dokładnie tam, gdzie znajdował się fizyczny wyświetlacz i można zmienić jego rozmiar. Jak już wiadomo, dodatkowe wirtualne okna systemu operacyjnego Vision można umieścić w fizycznym środowisku i sterować nimi za pomocą klawiatury i touchpada ściętego MacBooka Air.

Ponieważ ze wszystkich funkcji można oczywiście korzystać również na zwykłym MacBooku Air lub MacBook Propraktyczne zastosowanie jest ograniczone. Warto jednak zwrócić uwagę na dwa bardzo interesujące aspekty:

Po pierwsze, MacBook Air M1 / M2 z uszkodzonym ekranem może być nadal używany bez zewnętrznego wyświetlacza, dzięki czemu można go używać w podróży. Oczywiście ma to sens finansowy tylko wtedy, gdy posiadają już Państwo Vision Pro. Po drugie, o wiele bardziej interesujący jest kreatywny i szczególnie humorystyczny klip reklamowy, który zaczyna się w minucie 8:40 w osadzonym filmie. Zawiera slogany takie jak "Nie możesz złamać ekranu, którego nie ma".

W tym artykule wykorzystano tłumaczenie maszynowe.

Źródło(a)

Luke Miani (YouTube), iFixit, Zdjęcia: Luke Miani

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > VisionBook Air Max Ultra: Wreszcie całkowicie bezramkowy wyświetlacz Apple MacBook
Marvin Gollor, 2024-02-11 (Update: 2024-02-11)