Notebookcheck Logo

ViewSonic wprowadza na rynek "najlżejszy na świecie" 12-calowy tablet do rysowania

ViewSonic wprowadza na rynek nowe tablety piórkowe. (Źródło: ViewSonic)
ViewSonic wprowadza na rynek nowe tablety piórkowe. (Źródło: ViewSonic)
Firma ViewSonic zaprezentowała nową linię tabletów skierowanych do twórców, którzy chcą mieć urządzenie tylko do pisania lub rysowania w podróży (lub "tablety piórkowe"), z których jeden jest obecnie określany jako najbardziej przenośna 12-calowa iteracja tej kategorii na rynku. Do ID1230 dołączają 7-calowe (PF720) i 10-calowe (PF1020) odpowiedniki, z których każdy charakteryzuje się zaawansowaną czułością na nacisk, wieloma klawiszami funkcyjnymi i obsługą USB typu C.
Accessory Business Launch Gadget Monitor Software Touchscreen Workstation

ViewSonic wycofuje się, aby zwolnić wyświetlaczy pasujące do najbardziej profesjonalnych twórców na zewnątrz. Teraz kalifornijski producent sprzętu komputerowego stara się wzmocnić tę reputację dzięki nowym, specjalnie zaprojektowanym przenośnym monitorom wyświetlacze przeznaczonych głównie do "prac takich jak modele architektoniczne, renderingi 3D Asus GeForce RTX 4080 Noctua Edition launches with ridiculous price and 4.3-slot profile , sztuka wizualna oraz projektowanie graficzne".

Flagowym produktem z tej nowej linii"pen tablet", jest ID1230iD1230 to jedyny tablet z aktywnym wyświetlaczem, podczas gdy inne działają tylko jako graficzne tabliczki. Tablet ma zapewniać "studyjną wydajność kolorów " z 90% odwzorowaniem palety Adobe RGB Adobe RGB i 85% gamy kolorów NTSC color-space. Dodatkowo, przy wadze ~600 gramów (g), jest on również zapowiadany jako najlżejszy 12-calowy tablet do rysowania. PF720 i PF1020 również nie należą do wagi ciężkiej, ważąc odpowiednio ~190g i ~380g.

Wszystkie 3 tablety są wyposażone w "precyzyjne pióra digitizer ", które obsługują ich "niespotykaną" czułość na 8,192 poziomy czułości na nacisk. Każdy z nich posiada możliwość pochylania w zakresie ±60°, co zapewnia większe możliwości adaptacyjne i komfort podczas rysowania/pisania.

Mają także kilka klawiszy skrótu https://www.prnewswire.com/news-releases/viewsonic-releases-a-brand-new-collection-of-portable-pen-displays-for-the-creator-community-301778310.html (5 w PF720 lub po 8 w PF1020 i ID1230) dla wielu poręcznych skrótów, a także USB typu C do ładowaniatransferu danych lub mirroring funkcje kompatybilne z każdym nowoczesnym komputerem lub monitor 4K - choć ich producent oczywiście poleca ColorPro do tych celów.

Ceny i dostępność tych nowych przenośnych tabletów piórkowych powinny pojawić się w najbliższym czasie od ViewSonic wkrótce. Dla kontekstu, jej istniejące 7- i 13,3-calowe tablety piórkowe zaczynają się obecnie od 241 USD na Amazon.

ViewSonic odsłania swoje nowe narzędzia do rysowania/pisania dla twórców. (Źródło: ViewSonic)
ViewSonic odsłania swoje nowe narzędzia do rysowania/pisania dla twórców. (Źródło: ViewSonic)

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > ViewSonic wprowadza na rynek "najlżejszy na świecie" 12-calowy tablet do rysowania
Deirdre O'Donnell, 2023-03-26 (Update: 2023-03-26)