Notebookcheck Logo

Unboxing Asus ROG Phone 6 Diablo Immortal Edition

Piekielnie dobre. Smartfony z serii Asus ROG Phone 6 wyłoniły się jako najpotężniejsze telefony do gier dostępne już teraz. Oferują imponująco wysoką wydajność, wydajne chłodzenie i specjalne funkcje gamingowe. Asus wypuścił teraz limitowaną edycję telefonu Diablo Immortal.
5G Android Gaming Touchscreen Smartphone

W zeszłym roku Asus odświeżył swoją gamę telefonów dla graczy i usprawnił główną linię produktów, nie idąc na żadne kompromisy w kwestii specyfikacji. Na stronie ROG Phone 6 i 6 Prozdołały zrobić na nas wrażenie podczas naszej recenzji. Istnieją tylko bardzo drobne różnice pomiędzy tymi dwoma telefonami. Oba są napędzane przez najnowszy Snapdragon 8+ Gen 1 i mają do dyspozycji od 12 do 18 GB pamięci LPDDR5. Użytkownicy mają również do wyboru 256 GB lub 512 GB pamięci masowej UFS 3.1. Ich 6,78-calowy wyświetlacz AMOLED nie tylko może pracować z częstotliwością odświeżania do 165 Hz, ale także posiada bardzo czuły panel dotykowy o maksymalnej częstotliwości próbkowania dotyku 720 Hz. Ultradźwiękowe czujniki AirTrigger 6 zapewniają dodatkowe opcje wprowadzania danych, aby pomóc użytkownikom zasłonić palcami jak najmniejszą część ekranu. Całości dopełniają dwa porty USB, potężne głośniki stereo i ultra-niskoszumowy jack audio.

Oprócz konfiguracji pamięci masowej i pamięci RAM, ROG Phone 6 i 6 Pro mają również różne ozdobne wyświetlacze z tyłu. Podczas gdy Phone 6 posiada wyświetlacz z matrycą RGB, model Pro wyposażony jest w ekran PMOLED. Diablo Immortal Edition całkowicie rezygnuje z tylnego wyświetlacza i zamiast tego posiada logo ROG oraz logo Diablo Immortal z podświetleniem RGB LED, a także pasujący nadruk z franczyzy. Podobnie jak ROG Phone 6 o większej pojemności, Diablo Immortal Edition posiada 16 GB pamięci RAM i aż 512 GB pamięci masowej.

System Android 12 w telefonie otrzymał skórkę Diablo z klimatem dark fantasy, w tym pasujące pakiety ikon i tapety. Podczas ładowania telefon wydaje również wyjątkowy dźwięk i pokazuje pierścień ognia jako animację ładowania.

Ekran blokady
Ekran główny
Szuflada na aplikacje
Ekran główny w trybie X
Niestety, w uniwersum Diablo nie ma zbyt wiele do wyboru.

Diablo Immortal Edition zawiera kilka fajnych dodatków

Poza masywnym, inspirowanym Horadriciem opakowaniem zewnętrznym z grafiką Diablo i wspomnianymi wcześniej wizualnymi personalizacjami znajdującymi się na ROG Phone 6, w Diablo Immortal Edition jest jeszcze kilka innych rzeczy. Sam telefon jest zapakowany w pudełko zaprojektowane tak, aby wyglądało jak Worldstone. Wykonana z syntetycznej skóry mapa Sanktuarium wygląda schludnie i jest przyjemna w dotyku. Na mapie znajdują się małe ukryte wiadomości, które można odkryć za pomocą światła UV; odpowiednia latarka jest w zestawie. Mapa służy również jako etui na pokryty tkaniną kabel USB i dołączoną ładowarkę (obsługuje do 65 watów). Telefon można też wsunąć do dodatkowej przegródki w etui. Chociaż pasek do wiązania mapy mógłby być naszym zdaniem nieco dłuższy. Etui ochronne posiada również ekskluzywny nadruk Diablo Immortal. Nawet narzędzie do wysuwania karty SIM jest w pełni zgodne z motywem Diablo - szkoda, że nie było dołączone do naszego egzemplarza recenzenckiego.

Podsumowując, edycja specjalna to atrakcyjny pakiet. Biorąc pod uwagę, że kosztuje ona około 150 euro (200 dolarów) więcej niż normalny ROG Phone 6, chcielibyśmy, aby zawierała również ekskluzywną zawartość gry. Poza tym, fani gry na pewno dostaną swoje pieniądze z Diablo Immortal Edition.

Cena i dostępność

W Niemczech The Diablo Immortal Edition z ROG Phone 6 kosztuje 1 299 euro i jest dostępny w sklepach Asus Shoporaz Cyberport. Telefon można również odebrać w Amazon US i UK za 1.200 USD i £1,150 odpowiednio.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Unboxing Asus ROG Phone 6 Diablo Immortal Edition
Daniel Schmidt, 2023-01-13 (Update: 2023-01-13)