Notebookcheck Logo

UNA Watch: Na rynku pojawiła się alternatywa dla urządzeń Garmin z możliwością naprawy, charakteryzująca się 10-dniową żywotnością baterii i wyświetlaczem MIP

Zegarek UNA Watch, który można naprawić, jest już dostępny w sprzedaży
ⓘ UNA
Zegarek UNA Watch, który można naprawić, jest już dostępny w sprzedaży
Zegarek UNA Watch, który można naprawić, jest już dostępny w sprzedaży. Do jego kluczowych cech należą: wyświetlacz MIP o przekątnej 1,2 cala, 10-dniowa żywotność baterii, możliwość samodzielnej wymiany baterii i ekranu przez użytkownika, dwupasmowy system GNSS, optyczny czujnik tętna oraz obsługa serwisu Strava.
Smartwatch Wearable Launch

Stali czytelnicy mogą pamiętać zegarek UNA Watch, który można obecnie zamówić bezpośrednio u producenta w cenie 240 funtów. Klienci z zagranicy powinni zwrócić szczególną uwagę na warunki wysyłki, ponieważ poza terytorium Wielkiej Brytanii obowiązują dodatkowe opłaty za dostawę, a ceny są odpowiednio przeliczane.

Ten smartwatch jest połączony standardowymi śrubami, co pozwala użytkownikom na samodzielne przeprowadzanie napraw. Możliwość naprawy nie ogranicza się do baterii — na przykład ekran również można wymienić, co sprawia, że przyszłe aktualizacje modułów sprzętowych są możliwe. Pod obudową znajduje się moduł UNA Core, oparty na mikrokontrolerze ARM Cortex-M33 w połączeniu z 4 GB pamięci eMMC i działający pod kontrolą rozgałęzienia systemu FreeRTOS. Jego 1,2-calowy wyświetlacz MIP charakteryzuje się rozdzielczością 240 x 240 pikseli oraz podświetleniem LED, co zapewnia doskonałą czytelność na zewnątrz w bezpośrednim świetle słonecznym przy minimalnym zużyciu energii przez podświetlenie. Urządzenie zasila bateria o pojemności 280 mAh, zapewniająca co najmniej 10 dni pracy na jednym ładowaniu.

Zegarek UNA Watch jest dobrze wyposażony pod względem czujników – zawiera dwupasmowy moduł GNSS, a także akcelerometr i barometr. Optyczny czujnik tętna pozwala użytkownikom monitorować intensywność treningu oraz oceniać ogólną skuteczność treningu, przy pełnej obsłudze synchronizacji z aplikacją Strava. Warto zauważyć, że choć firma UNA deklaruje zgodność z normą wodoodporności IPX5, wyraźnie ostrzega, że zegarek nie jest przeznaczony do pływania.

Źródło(-a)

Google LogoAdd as a preferred source on Google
Mail Logo
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2026 07 > UNA Watch: Na rynku pojawiła się alternatywa dla urządzeń Garmin z możliwością naprawy, charakteryzująca się 10-dniową żywotnością baterii i wyświetlaczem MIP
Silvio Werner, 2026-07-28 (Update: 2026-07-28)