Notebookcheck Logo

Tryb konserwacji Samsunga trafia na międzynarodowe smartfony dzięki One UI 5

Nowe funkcje Samsunga idą w świat. (Źródło: Samsung)
Nowe funkcje Samsunga idą w świat. (Źródło: Samsung)
Samsung zapowiedział, że Maintenance Mode zacznie być częścią One UI na całym świecie od obecnej iteracji v5. Pozwala on użytkownikowi zabezpieczyć osobiste lub wrażliwe dane znajdujące się na smartfonie, który musi odesłać do naprawy, i odzyskać je dopiero wtedy, gdy znajdzie się on z powrotem w jego rękach. Następnie ponownie, będzie on dostępny na niektórych Galaxy S21- i S22-series jak dotąd.
Android Business Galaxy S Launch Smartphone Software

Niektórzy użytkownicy smartfonów z Korei Południowej mogli z ulgą przyjąć nowy One UI funkcja oceniana do blokowania danych osobowych w dół, jeśli dane urządzenie musi odwiedzić centrum naprawcze. Teraz OEM ogłosił, że opcja ta trafiła na rynek globalny.

Samsung przemianował go na Maintenance Mode (dla rynków anglojęzycznych, przynajmniej) i oficjalnie ogłosił, że zostanie on dodany do One UI 5 " wciągu najbliższych kilku miesięcy na wybranych modelach", zaczynając od Galaxy S22.

OEM zauważa, że ma być znaleziony w menu Opieka nad urządzeniem w Ustawieniach, i może być aktywowany lub wyłączony, jak w oryginalnej południowokoreańskiej wersja. Po włączeniu, Maintenance Mode może nawet zablokować dostęp do aplikacji zainstalowanych przez użytkownika

Pozwoli na tworzenie kont i profili użytkownika, gdy jest włączony, choć najwyraźniej zostaną one usunięte, gdy właściciel danego smartfona dezaktywuje go po odzyskaniu urządzenia.

Kup urządzenie z serii Galaxy S22 na Amazon już dziś

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 10 > Tryb konserwacji Samsunga trafia na międzynarodowe smartfony dzięki One UI 5
Deirdre O'Donnell, 2022-10-27 (Update: 2022-10-27)