Notebookcheck Logo

TransferJet X w 2020

TransferJet X
TransferJet X
Bez echa przeszła publikacja standardu TransferJet X (IEEE 802.15.3e), który został ogłoszony na targach Computex 2018.

Na początek powrót do przeszłości i informacja, że pierwotny standard pochodzi z 2008 roku i został zaproponowany i zademonstrowany przez firmę Sony. Co więcej, posłużyły do tego laptopy, i to także w Polsce. Tym bardziej wypada napisać o TransferJet X, czyli kolejnym podejściu do tej technologii przypominającej NFC.

TransferJet X, jako druga generacja, ma oferować transfer danych z prędkością do 13,1 Gb/s (20 razy szybciej, niż TransferJet na częstotliwości 4,48 GHz). Do tego celu wykorzystywana jest częstotliwość 60 GHz. Połączenie zostaje ustanowione w 2 milisekundy (przykłada się np. smartfon do laptopa i przenosi dane drogą radiową). Właściwie z tym zbliżaniem to już nie do końca tak, bo instalacje testowe pozwalają na zachowanie smartfona czy innego kompatybilnego urządzenia w torbie bez potrzeby jego wyciągania (system bezdotykowych bramek szykowany dla japońskiego przewoźnika kolejowego).

Od 2014 nad TransferJet X działa konsorcjum złożone z firm: Sony, NTT, Japan Radio, Toshiba, ETRI i Korean Research Institute. Pierwsze urządzenia wykorzystujące tytułową technologię są spodziewane w roku 2020.

Źródło: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
Sylwester Cyba, 2018-06-29 (Update: 2018-06-29)