Notebookcheck Logo

Toshiba Starter Kit

Starter Kit to zestaw złożony z trzech elementów przydatnych początkującemu użytkownikowi laptopa. Obejmuje on skromną torbę, niewielką, poręczną myszkę oraz rozdzielacz USB. Cena całości jest zachęcająca, zobaczmy więc, ile w rzeczywistości wart jest ten komplecik.

Toshiba Starter Kit

Torba Toshiba Carry Case – Value Edition (PX 1181E-1NCA)

Torba wchodząca w skład Starter Kit utrzymana jest w konwencji konserwatywnej. Nie ma tu szaleństwa barw, a jedynie czerń złagodzona czerwonym logo oraz kropkowanym na biało materiałem.

Rączka do przenoszenia w dłoni zrobiona jest ze skóry. Element ten wykonany jest wzorowo – nic tu nie telepie, nie wystają nitki, pozwala na wygodny chwyt. Hałaśliwe natomiast są suwaki, które mają niewielkie problemy w pokonywaniu łuków torby. W oczy rzuca się brak nóżek u spodu. Zdani jesteśmy tylko na plastikowe wzmocnienia tworzące zarys torby tak z przodu, jak i z tyłu.

Przestrzeń użytkową tworzą trzy komory. Główna uformowana została w formie walizki ze sztywnymi ściankami. Przednia kieszeń jest zamykana dwoma rzepami na akcesoria. Wybrzusza się ona sukcesywnie podczas napełniania. Tylna kieszeń przeznaczona jest na dokumenty. W tej ostatniej również skorzystano z rzepu sprawnie przytrzymującego jej zawartość.

Samo miejsce pod laptop okazało się większe niż deklarowane. Mieści mianowicie komputer z ekranem o przekątnej 17”. Wygodnie usadowioną maszynę zabezpieczamy dwoma paskami zakończonymi rzepem. Na ścianie zakrywającej mamy siateczkę podzieloną równo w połowie na dwie kieszonki. Dodatkowo mocowanie dla trzech pisaków oraz na wizytówki.

Wrażenie psuje latająca luzem nitka, która znalazła się obok rozpiętego do końca suwaka.

Torba Toshiba Carry Case – Value Edition (PX 1181E-1NCA)

Myszka optyczna Toshiba (AM-2230U)

Bardzo ale to bardzo udana chciałoby się orzec i na tym zakończyć jej recenzowanie. Spróbujmy jednak przeanalizować jej budowę i pracę. Jak widać na zdjęciach, konstruktorzy elektronicznego gryzonia zdecydowali się na połączenie koloru czarnego i srebrnego. Pardon! Rolka jest szara. Czerń wzbogacona jest o rasowy deseń, który dodaje urządzeniu animuszu i spodoba się odbiorcy biznesowemu.

To sreberko okazało się nieszczęśliwe od strony praktycznej. Jest to jaśniejsza część, na której gromadzi się brud. Nawet drobne jego ilości są wyraźnie widoczne i mogą się stać powodem irytacji.

Naszej uwadze nie mogą umknąć niewielkie rozmiary myszki. Postawiona przy standardowym produkcie A4Tech prezentuje się jak drobnica. Na szczęście nie przekłada się to na dyskomfort w użytkowaniu. Myszka jest precyzyjna, szybka i pozwala na pracę tak osobom prawo- jak i leworęcznym.

Przyciski mogłyby być za to cichsze. W końcu jest to sprzęt, który często będzie wykorzystywany w pociągu lub czytelni. A tam taki głośny klik może nas zmusić do ograniczenia się do korzystania z usług gładzika laptopa. Na tym polu nadrabia rolka. Zarówno jej przycisk, jak i funkcja przewijania są bardzo ciche i przyjemne dla ucha.

Myszka optyczna Toshiba (AM-2230U)

Czteroportowy hub USB (PX1221E-1PRP)

Czteroportowy hub USB (PX1221E-1PRP)

Co można powiedzieć o ostatniej składowej zestawu, czyli rozdzielaczu USB? Na pewno tyle, że mieści się w kieszeni polówki i waży tyle co nic. Fajny bajer, który niechybnie będzie wywoływał zawiść kolegów biedzących się z niedostatkiem interfejsów w swoim laptopie.

Gadżet ten można wykorzystywać jako przedłużacz dla urządzeń, gdzie poskąpiono przewodu, jak i jako rozmnażacz portów USB. W pierwszej roli daje dodatkowe pół metra zasięgu. W drugiej sprawdza się równie dobrze. Po skorzystaniu z załączonego i zarazem miniaturowego kabelka wyprowadzimy peryferia z dala od laptopa. Jest to o tyle istotne, że czasem znajdują się one w niewygodnych z praktycznego punktu widzenia miejscach lub najzwyczajniej w świecie nie ma ich zbyt wiele.

Pracę urządzenia, a właściwie podłączenie do portu USB, sygnalizuje zielona dioda. Dodaje ona uroku i tak już fotogenicznemu urządzeniu. Przyda się choćby po to żeby szybko sprawdzić, czy dany port działa jak trzeba. ;-)

Podsumowanie

Toshiba Starter Kit

Zestaw Toshiba Starter Kit kupimy już za 111 PLN. W tej cenie trudno o lepsze zaspokojenie naszych podstawowych potrzeb związanych z akcesoriami do laptopa. Możemy go spokojnie polecić użytkownikom komputerów Toshiba oraz innych producentów.

Please share our article, every link counts!
pod lupą: Toshiba Starter Kit
pod lupą: Toshiba Starter Kit

Specyfikacja

zawartość torba, myszka, hub USB
torba Carry Case - Value Edition
przeznaczenie laptopy do 15,4"
myszka optyczna
interfejs USB
hub cztery porty USB 2.0
> laptopy testy i recenzje notebooki > Toshiba Starter Kit
Sylwester Cyba, 2007-06-24 (Update: 2015-10-30)