Notebookcheck Logo

Toshiba Satellite Radius 12

Toshiba Satellite Radius 12
Toshiba Satellite Radius 12
Na targach IFA 2015 pojawił się bardzo ciekawy komputer Toshiba Satellite Radius 12 z ekranem Ultra HD 4K i gniazdem USB typu C.

Tym, co ma przekonać do zakupu, jest wyświetlacz o przekątnej 12,5" (IPS, Full HD lub Ultra HD 4K, jasność 350 nitów, Corning Gorilla Glass NBT) przymocowany do reszty obudowy poprzez dwa zawiasy umożliwiające swobodne obrócenie go aż po tryb pracy jako tablet (jest to więc urządzenie hybrydowe typu 2 w 1).

Czas pracy na akumulatorze dla modelu z matrycą Full HD ma sięgać 8 godzin a w przypadku konfiguracji z wyświetlaczem Ultra HD nie należy się spodziewać wyniku lepszego niż 6 godzin.

Oczywiście czasy te biorą się z zastosowania procesora Intel Core 6. generacji (Skylake, aż po Core i7). Na rynek trafią konfigurację z pamięcią RAM o wielkości do 8 GB i SSD do 512 GB włącznie.

Klawiatura jest podświetlana diodami LED a pokrywa ekranu to szczotkowane aluminium w kolorze Carbon Gray.

Poza USB 3.1 typu C komputer ten dysponuje m.in. kartą WiFi obsługującą standard 802.11ac.

Kalibracja wyświetlacza jest certyfikowana przez Technicolor. Kto nie będzie zadowolony z rezultatu, może dokonać zmian na własną rękę przy użyciu oprogramowania ChromaTune.

System nagłośnienia składa się z głośników stereo Harman Kardon wspomaganych przez technologię DTS Sound.

Użytkownicy Satellite Radius 12 nie powinni narzekać na jej ciężar (1,32 kg) ani na smukłość obudowy (15,4 mm).

Komputery te trafią do Europy w czwartym kwartale 2015 roku. Producent zadbał o to, żeby na dysku znalazł się system operacyjny Windows 10 (przejście do trybu tabletu kontroluje aplikacja Continuum, na obudowie znajduje się przycisk wywołujący Cortanę a z kamerką internetową współpracuje Windows Hello).

Źródło: informacja prasowa

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
Sylwester Cyba, 2015-09- 2 (Update: 2015-10- 7)