Notebookcheck Logo

Toshiba Portégé X30T-E

Toshiba Portégé X30T-E
Toshiba Portégé X30T-E
Firma Toshiba wykorzystała koniec sierpnia do premiery laptopa Portégé X30T-E.

Dobrze widzieć, że japońska firma Toshiba nie zostawiła tematu laptopów konkurencji. Najnowsza propozycja tej marki to odświeżony laptop z serii X30 - w nowym wydaniu oznaczony jako X30T-E (urządzenie typu 2 w 1; możliwość rozłączenia klawiatury i ekranu). Komputer ten posiada magnezową obudowę (struktura plastra miodu).

Laptop Toshiba Portégé X30T-E posiada matowy wyświetlacz o przekątnej 13,3" z osłoną Gorilla Glass pracujący w rozdzielczości Full HD. Możliwa jest obsługa przy użyciu pióra cyfrowego o nazwie Toshiba Universal Stylus Pen (Wacom AES 2.0 Pen).

Oczywiście tytułowa premiera ma związek z nowymi procesorami firmy Intel - Intel Core 8. generacji. Poza tym CPU mamy tu energooszczędną pamięć operacyjną LPDDR3 i dysk SSD. Czas pracy na akumulatorze sięga 15 godzin (30 minut ładowania przekłada się na możliwość korzystania z komputera przez cztery godziny).

Z dostępnych złączy wymienić można: USB-C, dwa USB 3.0, HDMI, VGA oraz gniazdo karty sieciowej (LAN).

Tytułowy sprzęt jest przeznaczony dla użytkowników biznesowych, więc jest tu czytnik linii papilarnych. O ile to komuś nie wystarczy, to może też się posiłkować rozpoznawaniem twarzy (obecne są tu dwie kamerki a jedna z nich ma 5 megapikseli).

Co istotne w tego typu sprzęcie, będzie można zamówić konfigurację z modemem 4G/LTE.

Masa tabletu wynosi 799 g. Po dołączeniu klawiatury rośnie ona do 1399 g (1189 g z klawiaturą podróżną).

Z informacji prasowej wynika, że w Polsce laptop X30T-E będzie dostępny od października 2018 roku.

Źródło: Toshiba

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
Sylwester Cyba, 2018-08-30 (Update: 2018-08-30)