Notebookcheck Logo

Toshiba KIRAbook

Teaser
Od maja ruszy sprzedaż luksusowego ultrabooka Toshiba KIRAbook, który będzie objęty niespotykanymi normalnie ochroną i obsługą posprzedażową.

Toshiba chce zaznaczyć swoją obecność w segmencie premium KIRAbookiem, który został wyposażony w fabrycznie skalibrowany dotykowy wyświetlacz z szybą Corning Concore Glass o przekątnej 13,3" pracującym w rozdzielczości naturalnej 2560 x 1440 pikseli (PixelPure, 221 pikseli na cal).

Obudowa jest wytłaczana ze stopu magnezu AZ91 i została oparta na szkielecie w kształcie plastra miodu. Taka konstrukcja pozwoliła na zamontowanie podświetlanej diodami LED klawiatury. Patent o nazwie Toshiba AirFlow II poza kontrolą układu chłodzenia stabilizuje także zawias i zmniejsza dygotanie wyświetlacza w czasie otwierania/zamykania klapy i używania ekranu dotykowego.

Procesor to Intel Core i5 lub i7 3. generacji, który jest zestawiony z nośnikiem SSD o pojemności 256 GB i 8 GB pamięci RAM (DDR3 1600 MHz).

KIRAbook posiada głośniki stereo Harman Kardon z systemem przetwarzania dźwięku DTS.

W laptopie tym zastosowano akumulator litowo-polimerowy.

KIRAbook waży około 1,2 kg i ma 18 mm grubości.

Za oceanem komputer ten pojawi się w sprzedaży w pierwszych dniach maja. Będzie dostępny z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows 8 oraz z oprogramowaniem Adobe Photoshop Elements 11 i Adobe Premiere Elements 11 oraz Symantec Norton Internet Security, Norton Anti-Theft i Norton Online Backup (25 GB).

Jak wspomniałem na wstępie, omawiany model zostanie objęty dwuletnią gwarancją Toshiba Premium, co za oceanem oznacza całodobową obsługą telefoniczną i obietnicę szybkiej naprawy.

Toshiba KIRAbook z procesorem Intel Core i5 ma kosztować 1 600 USD (5 050 zł bez VAT i transportu) a z Core i7 - 2 000 USD (ok. 6300 zł netto).

Źródło: engadget

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2013-04-18 (Update: 2013-04-18)