Notebookcheck Logo

CES 2023 | Telewizory LG C3, G3 i Z3 OLED Smart TV zaprezentowane ze zmodernizowanym UI i nawet 70% jaśniejszymi wyświetlaczami

Seria LG C3, G3 i Z3 będzie dostępna jeszcze w tym roku na wielu rynkach. (Źródło obrazu: LG)
Seria LG C3, G3 i Z3 będzie dostępna jeszcze w tym roku na wielu rynkach. (Źródło obrazu: LG)
Firma LG przedstawiła trio nowych telewizorów OLED Smart TV na rok 2023. Pojawiające się przed LG A3 i LG B3, LG C3, G3 i Z3 wszystkie opierają się na procesorze α9 Gen6 4K AI i oferują między innymi nową wersję systemu webOS. LG uwzględniło także obsługę AMD FreeSync, NVIDIA G-SYNC i HDMI 2.1a.
Gaming Monitor

Firma LG przedstawiła trio nowych telewizorów Smart TV wyposażonych w panele OLED. Obecnie LG zapowiedziało modele C3, G3 i Z3, a podstawowe modele z serii A3 i B3 na razie nie zostały jeszcze wydane. Warto też zauważyć, że choć LG zaprezentowało dziś C3, G3 i Z3, to dopiero 5 stycznia wystawi na CES 2023 jakiekolwiek OLED Smart TV.

U podstaw C3, G3 i Z3 leży α9 Gen6, czyli procesor 4K AI, który dzięki "technologii głębokiego uczenia się" powinien zapewnić doskonałą jakość obrazu i dźwięku. Podobno powinno to dotyczyć dynamicznego mapowania tonów i upscalingu treści. LG twierdzi, że α9 Gen6 tworzy wirtualny dźwięk przestrzenny 9.1.2 poprzez wbudowane głośniki trio. C3, G3 i Z3 mogą również wyprowadzać dźwięk jednocześnie do wbudowanych głośników i kompatybilnych soundbarów dzięki technologii, którą LG określa jako "WOW Orchestra".

Dodatkowo system webOS otrzymał dużą aktualizację, w której wprowadzono między innymi dopracowany UI i ulepszony ekran główny. LG dodaje, że trio wystartuje z AMD FreeSync, NVIDIA G-SYNC i HDMI 2.1a, które oferuje Source-Based Tone Mapping (SBTM) i Quick Media Switching VRR (QMS-VRR) przez HDMI 2.1. Podobno ta ostatnia technologia zapobiega temu, że C3, G3 i Z3 czernieją przy zmianie częstotliwości odświeżania obrazu. G3 powinien zapewnić również do 70% wyższą jasność szczytową niż jego poprzednik, ale wiele specyfikacji pozostaje na razie nieznanych, podobnie jak ceny i dostępność.

(Źródło obrazu: LG)
(Źródło obrazu: LG)
(Źródło obrazu: LG)
(Źródło obrazu: LG)

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 01 > Telewizory LG C3, G3 i Z3 OLED Smart TV zaprezentowane ze zmodernizowanym UI i nawet 70% jaśniejszymi wyświetlaczami
Alex Alderson, 2023-01- 4 (Update: 2023-01- 4)