Notebookcheck Logo

Szybkie ładowarki UGREEN Nexode GaN w rękach

Wraz z rosnącą popularnością szybkich ładowarek o dużej mocy, linia Nexode firmy UGREEN oferuje wybór wysokiej jakości ładowarek wykonanych z azotku galu (GaN). Oferują one podobne prędkości ładowania jak tradycyjne szybkie ładowarki, ale emitują znacznie mniej ciepła w kompaktowej obudowie.
Accessory Gadget iPhone

Między jak zależne od inteligentnych urządzeń większość naszej pracy jest i jak zajęty nasze dni stały się, szybkie ładowanie szybko wzrosła popularność. Wiele smartfonów i tabletów są sprzedawane z szybką ładowarką w pudełku, a większość z nich obiecuje w pełni naładować urządzenie w mniej niż godzinę. Jednak istnieją pewne poważne kompromisy. Zazwyczaj szybkie ładowarki są znacznie większe niż ich wolniejsze braci, i mają tendencję do uruchomienia znacznie gorętsze, jak również.

Firmy zaczynają wprowadzać nowe metody ładowania, aby złagodzić te wady. Jednym z takich rozwiązań jest azotek galu (powszechnie określany jako "GaN"). Choć materiał ten jest dostępny od kilkudziesięciu lat, jego zastosowanie w ładowarkach jest stosunkowo nowe. Ładowarki GaN przynoszą kilka korzyści. Mogą one osiągać wyższe moce w bardziej kompaktowych obudowach niż tradycyjne ładowarki krzemowe i generują mniej ciepła.

UGREEN to firma, która produkuje różne akcesoria elektroniczne, w tym kable i ładowarki. Firma przesłała mi do recenzji kilka swoich nowych ładowarek Nexode: Nexode Mini (mała 45-watowa ładowarka USB-C) oraz większą 140-watową ładowarkę ścienną z trzema portami. Przyjrzymy się, jak te ładowarki wypadają na tle innych, zwłaszcza jeśli chodzi o szybkość ładowania i wydzielanie ciepła.

Projekt

Ładowarka Nexode Mini 45 W. (Image via UGREEN)
Ładowarka Nexode Mini 45 W. (Image via UGREEN)
Ładowarka ścienna Nexode 140 W. (Image via UGREEN)
Ładowarka ścienna Nexode 140 W. (Image via UGREEN)

Pierwszą rzeczą, jaką zauważyłem po wyjęciu każdej z ładowarek z pudełka, jest to, jak gęste są w dotyku. Mini waży 100 g, a większa ładowarka 140 W - 301 g. W porównaniu z 23 g standardowej 5-watowej ładowarki USB-A do iPhone'a i 57 g 20-watowej ładowarki USB-C do iPada z Apple, jest to całkiem spora masa

Mini jest mniej więcej dwukrotnie większa od ładowarki do iPada - ma wymiary 3,99 x 3,99 x 4,90 cm (1,57 x 1,57 x 1,93 cala). W związku z tym jest nieporęczna jak na ładowarkę ścienną, ale nie jest nieporęczna. Nigdy nie martwiłem się, że wypadnie z gniazdka. Nexode wykorzystuje ten dodatkowy rozmiar, umieszczając w Mini dwa porty USB-C

Większa ładowarka 140 W jest mniej więcej wielkości ładowarki do MacBooka Pro, mierząc 7,62 x 7,62 x 3,50 cm (3 x 3 x 1,38 cala). Może pochwalić się dwoma portami ładowania USB-C i jednym portem USB-A, co pozwala na ładowanie do 3 urządzeń jednocześnie. Biorąc pod uwagę, że jest w stanie wyprodukować do 140 watów na jednym porcie i 65 watów na dwóch portach, ładowarka może realnie zastąpić dwie dedykowane ładowarki i oczyścić wiele bałaganu na biurku lub w plecaku.

Od lewej do prawej: generyczna ładowarka USB-C o mocy 18 W, Apple ładowarka USB-C o mocy 20 W, ładowarka UGREEN Nexode Mini 45 W, ładowarka ścienna UGREEN 140 W. (Zdjęcie: własne)
Od lewej do prawej: generyczna ładowarka USB-C o mocy 18 W, Apple ładowarka USB-C o mocy 20 W, ładowarka UGREEN Nexode Mini 45 W, ładowarka ścienna UGREEN 140 W. (Zdjęcie: własne)
Ładowarki firmy UGREEN mogą ładować wiele urządzeń jednocześnie, porządkując bałagan w torbie lub na biurku (zdjęcie: własne)
Ładowarki firmy UGREEN mogą ładować wiele urządzeń jednocześnie, porządkując bałagan w torbie lub na biurku (zdjęcie: własne)

Obie ładowarki czują się solidnie w dłoni. Wykonane są z grubego, matowego szarego i czarnego plastiku. Szczeliny wzdłuż krawędzi, gdzie stykają się powierzchnie, są nieco większe niż te obecne w ładowarkach Apple, ale są na tyle szczelne, że wątpię, aby kurz dostał się do środka. Pomimo, że wraz z żoną wrzucaliśmy obie ładowarki do toreb i nosiliśmy je do kawiarni i biur przez ostatnie trzy miesiące, żadna z nich nie nosiła śladów użytkowania poza kilkoma odciskami palców, które łatwo było zetrzeć. Obie ładowarki mają składane wtyki, które zatrzaskują się i wracają z satysfakcjonującym uczuciem. Jestem pewien, że te ładowarki będą nadal wyglądać świetnie lat od teraz.

Właściwości i wydajność

Ładowarki wyglądają więc na wysokiej jakości. Czy są w stanie spełnić swoje obietnice dotyczące szybkiego ładowania?

Jednym słowem, absolutnie. Nexode Mini został zaprojektowany do ładowania smartfonów i tabletów, i robi to bardzo dobrze. Może ładować jedno urządzenie z mocą do 45 watów (lub maksymalną obsługiwaną szybkość ładowania urządzenia, jeśli jest ona niższa niż 45 watów). Mini ładuje mojego iPhone'a 13 w szczytowym momencie 20 watów i może ładować laptopa przez USB-C z mocą 45 watów. Może również ładować dwa urządzenia jednocześnie, jedno przy 20 watach i jedno przy 25 watach. Mini stara się dostarczyć maksymalną wymaganą moc, co oznacza, że bardziej wymagające urządzenia otrzymają 25 watów, podczas gdy mniejsze urządzenia (np. smartfon) otrzymają 20 watów, jeśli oba są ładowane jednocześnie

W praktyce, moja żona i ja możemy ładować oba nasze telefony (jej jest iPhone 13 Pro Max) w tym samym czasie, a oba telefony wyciągną 20 watów soku. Według moich obserwacji, ładuje mojego iPhone'a 13 z prędkością około 2% na minutę od 0-50%, następnie zwalnia do około 1,5% na minutę do około 80%, a następnie ładuje z prędkością około 0,5-1% na minutę do 100%. Oznacza to, że pełne ładowanie (0-100%) zajęłoby około 77 minut. Procent baterii telefonu mojej żony wzrastał w wolniejszym tempie, ale można się tego spodziewać, ponieważ jej iPhone 13 Pro Max ma znacznie większą baterię. Jej telefon trwał około półtorej godziny, aby naładować od 0 do 100%, ale pierwsze 50% zajęło około 35 minut (uzyskanie słyszalnego "Wow!" od niej). Te liczby utrzymały się, gdy oba nasze telefony ładowały się jednocześnie.

Nexode Mini obsługuje ładowanie z mocą do 45 watów przez pojedynczy port lub 45 watów łącznie przez oba porty. (Image via UGREEN)
Nexode Mini obsługuje ładowanie z mocą do 45 watów przez pojedynczy port lub 45 watów łącznie przez oba porty. (Image via UGREEN)

Podobnie dobrze sprawdza się ładowarka Nexode 140 W. Port USB-A obsługuje ładowanie o mocy 20 watów i ładuje mojego iPhone'a 13 w tempie podobnym do tego z Nexode Mini. Jeden port USB-C w ładowarce 140 wat obsługuje do 100 watów, a drugi port USB-C ładuje się przy 140 watach (stąd nazwa). Należy pamiętać, że można trafić 140 watów tylko z kompatybilnym kablem USB-C. Na szczęście UGREEN dołącza taki kabel do ładowarki. Jest to wysokiej jakości kabel w oplocie mierzący 1,5 metra (5 stóp).

W moich testach ładowarka osiąga swoje znamionowe prędkości. Co ważniejsze, potrafi naładować dwa laptopy z mocą 65 W każdy (przez USB-C). Można też podłączyć trzy urządzenia jednocześnie, choć ładowanie przez porty USB-C wydaje się spadać do 45 watów. Port USB-A nadal dostarcza jednak 20 watów. Przetestowałem praktyczne zastosowanie, ładując dwa posiadane przeze mnie laptopy; jeden korzysta z 45-watowej ładowarki USB-C, a drugi z 65-watowej ładowarki USB-C. Po podłączeniu obu laptopów do ładowarki, ładowały się one z taką samą prędkością, z jaką normalnie ładują się za pomocą swoich dedykowanych ładowarek. Podłączenie iPhone'a 13 obniżyło prędkość ładowania 65-watowego laptopa do poziomu, jaki zwykle obserwuję, gdy używam ładowarki 45-watowej. Podsumowując, jest to dość imponujące, że jeden dość kompaktowy cegła ładowania może zastąpić trzy dedykowane ładowarki.

Trzy porty USB oznaczają...
Trzy porty USB oznaczają...
...Jednocześnie można ładować nawet trzy urządzenia. (Zdjęcia: własne)
...Jednocześnie można ładować nawet trzy urządzenia. (Zdjęcia: własne)
Temperatury pozostają rozsądne, biorąc pod uwagę rozmiar i moc ładowarki.
Temperatury pozostają rozsądne, biorąc pod uwagę rozmiar i moc ładowarki.

Warty ścienne UGREEN pokazały jak na razie dwie z trzech zalet ładowarek GaN. Jak radzą sobie z ciepłem? Biorąc pod uwagę ich niewielki rozmiar i to, ile mocy oddają, obie ładowarki wydzielają stosunkowo mało ciepła. Mini, podczas ładowania dwóch iPhone'ów, Mini capped out na północ od 29º C (84º F), podczas gdy Apple's 20 wat ładowarka średnia 35º C (95º F) ładowania tylko jedno urządzenie. Ładowarka 140-watowa osiągnęła maksymalną temperaturę 46º C (115º F) po prawej stronie podczas ładowania dwóch laptopów pod pełnym obciążeniem procesora oraz iPhone'a 13 Pro Max. Gdy urządzenia były bezczynne, temperatura ładowarki wynosiła średnio około 35°C (95°C). Podczas ładowania jednego laptopa lub smartfona 140-watowa ładowarka utrzymywała temperaturę nieco powyżej temperatury pokojowej - 26,5°C (80°C).

Wniosek

W recenzji: Ładowarki UGREEN Nexode Mini i Nexode 140 Watt USB-C. Jednostki do recenzji dostarczone przez UGREEN. Użyj kodu kuponu NC30, aby uzyskać 30% zniżki na stronie https://www.ugreen.com/pages/nexode-series.
W recenzji: Ładowarki UGREEN Nexode Mini i Nexode 140 Watt USB-C. Jednostki do recenzji dostarczone przez UGREEN. Użyj kodu kuponu NC30, aby uzyskać 30% zniżki na stronie https://www.ugreen.com/pages/nexode-series.

UGREEN trafił w dziesiątkę ze swoją linią Nexode. Zarówno Mini, jak i 140-watowa ładowarka to wybitne urządzenia na swoich prawach. Mini jest fantastyczny szybki ładowarka dla osób, które muszą ładować dwa urządzenia w tym samym czasie, czy to para soków się ich telefony lub ktoś ładowania tabletu i smartfona, podczas gdy oni dostać gotowy w godzinach porannych. Biorąc pod uwagę jej kompaktowe rozmiary i niską emisję ciepła, jest to zwycięzca

Ładowarka o mocy 140 W również robi wrażenie. W obudowie, która jest tej samej wielkości (lub mniejsza) niż inne ładowarki USB-C o dużej mocy, ładowarka Nexode 140 W może naładować trzy urządzenia, w tym laptopy, w wystarczająco wysokim tempie, aby przejść przez resztę dnia. Mogę sobie wyobrazić, że biura, w których pracownicy dzielą biurko, znajdą 140-watową ładowarkę jako wygodne rozwiązanie, aby zmniejszyć plątaninę kabli.

Są jednak pewne wady. Pierwszy to cena; w porównaniu z innymi szybkimi ładowarkami, ładowarki Nexode mają zdecydowaną premię cenową. Na przykład, Apple's 140 watowa ładowarka USB-C jest 99 USD, ale Nexode 140 watowa ładowarka jest 149,99 USD. Dodatkowo, są one dość nieporęczne i ciężkie w porównaniu z innymi ładowarkami. Chociaż nie powiedziałbym, że nie są przenośne, mają pewien ciężar do nich i zajmują dużo miejsca na listwie zasilającej.

Cena i dostępność

Nexode Mini jest obecnie sprzedawany za 39,99 USD, a ładowarka Nexode 140 W kosztuje 149,99 USD. Ceny te są nieco wysokie, ale weź pod uwagę, że ładowarki Nexode może każdy zastąpić 2-3 szybkie ładowarki przez siebie. W czasie prasy, Nexode Mini sprzedaje za $31.99 na Amazon, a 140 watowa ładowarka jest wymieniona na $112.49 na Amazon. UGREEN prowadzi również promocję na swojej stronie. Użyj kodu kuponu NC30, aby uzyskać 30% zniżki na dowolną ładowarkę w linii Nexode na stronie UGREEN. Dzięki temu cena Mini wynosi $27.99, a cena 140 watowej ładowarki wynosi $104.99. (Wszystkie ładowarki zakupione na stronie zostaną wysłane z magazynu Amazon)

Disclaimer: Autor tej recenzji otrzymał od UGREEN ładowarki UGREEN Nexode Mini i Nexode 140 Watt USB-C bezpłatnie na potrzeby testów.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Szybkie ładowarki UGREEN Nexode GaN w rękach
Sam Medley, 2022-11- 5 (Update: 2022-11- 5)