Notebookcheck Logo

Surface Pro 4: problem z dotykowym ekranem

W sieci narasta lawina komentarzy użytkowników tabletów Surface Pro 4, które mają problem z dotykowym wyświetlaczem.

Wątek ws. problemów z ekranem dotykowym Surface Pro 4 na forum dyskusyjnym firmy Microsoft, służącym jako pierwsza pomoc, urósł do niebotycznych rozmiarów. Na teraz liczy ponad 600 odpowiedzi i został wyświetlany ponad 12 tys. razy. Użytkownicy tytułowego sprzętu zgłaszają w nim możliwą usterkę, która objawia się tym, że wyświetlacz dotykowy przestaje reagować tak na pióro cyfrowe jak i na inne próby interakcji.

Mało tego. Dochodzą do tego problemy z ponownym uruchomieniem komputera. Wyraźnie jest to mieszanka problemów sprzętowych z tymi w warstwie oprogramowania. Pracownicy firmy Microsoft są w trakcie badania sprawy i dochodzenia źródła problemu. Na chwilę obecną nie ma rozwiązania w formie aktualizacji firmware lub sterowników.

Część użytkowników wymienia sprzęt na nowy. Jednym udało się to zrobić za darmo, wskazując wspomniany wyżej wątek-tasiemiec (należy szukać pod hasłem Surface Pro 4 - broken after 26th July update), a inni pozbyli się problemu odpłatnie.

Źródło: MSPoweruser

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 11 > Surface Pro 4: problem z dotykowym ekranem
Sylwester Cyba, 2018-11-18 (Update: 2018-11-18)