Notebookcheck Logo

Storage Sense w Windows 10?

W sieci pojawiła się ciekawa informacja dotycząca możliwej nowej funkcji w systemie operacyjnym Windows 10.

Wydawało się, że aplikacja Your Phone to będzie jedyna nowość i zarazem atrakcja w Windows 10 October 2018 Update. Okazuje się, że firma Microsoft może zaskoczyć czymś jeszcze. Mowa o funkcji Storage Sense, która będzie ściśle współpracować z usługą OneDrive (przestrzeń dyskowa w chmurze).

Przede wszystkim tytułowa funkcja ma działać w pełni automatycznie. Za mało miejsca na dysku SSD czy nośniku eMMC? To wio! Część danych wyląduje w chmurze i tym samym uwolni przestrzeń dyskową na lokalnym nośniku danych. Zostanie po nich tylko odesłanie (ang. placeholder), które będzie odsyłać do OneDrive.

Dobór plików do przerzucenia do chmury ma się odbywać na podstawie ich ważności (np. pliki tymczasowe czy wszelkie logi można spokojnie przenieść na dysk online) a także na podstawie częstotliwości użycia (to, co dawno nie było otwierane, zwykle nie jest nam potrzebne i może spocząć "na dysku" OneDrive).

Na szczęście zanosi się na to, że będzie dostępna opcja, by pliki zawsze były dostępne w trybie offline (bez dostępu do internetu).

Źródło: Fudzilla

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2018-09-12 (Update: 2018-09-12)