Notebookcheck Logo

Stłuczka cybertrucka byłaby zaskakująco tania w naprawie

Błotniki Cybertruck kosztują 550 dolarów za sztukę (zdjęcie: Tesla)
Błotniki Cybertruck kosztują 550 dolarów za sztukę (zdjęcie: Tesla)
Tesla nie tylko pozycjonuje Cybertrucka jako wytrzymałego konia roboczego, który jest zaskakująco łatwy w serwisowaniu, ale oczywiście chce również, aby był zaskakująco tani w utrzymaniu. Jeśli chodzi o części, ceny Tesli nie są wygórowane.
E-Mobility

W niedawnym wywiadzie szef działu inżynierii pojazdów Tesli, Lars Moravy, zademonstrował, jak łatwo jest wymienić filtr HEPA cybertruck. Wystarczy kilka sekund, aby wyciągnąć panel wyściełający bagażnik z logo Cybertruck, odpiąć filtr HEPA i włożyć nowy.

Wspomniał, że Tesla celowo stara się, aby Cybertruck był jak najbardziej serwisowalny w pojeździe, który jest pełen najnowocześniejszych technologii, takich jak 48V i systemy steer-by-wire lub niestandardowa mieszanka stali nierdzewnej do nadwozia. Wygląda na to, że koncepcja serwisowalności Tesli dla Cybertrucka przenosi się również na jego części zamienne.

Ceny błotników, wycieraczek i opon Tesla

Ceny w katalogu części Tesla Cybertruck dla centrów serwisowych pokazują, że błotnik ze stali nierdzewnej kosztuje 550 USD jako część zamienna, podczas gdy gigantyczna przednia szyba i jej 4-metrowa wycieraczka kosztują odpowiednio 1900 USD i 165 USD. Samo pióro wycieraczki kosztuje 75 USD, a wzmocnione szyby nie więcej niż 260 USD.

Cały przedni siłownik steer-by-wire kosztuje 3300 dolarów, a opony All-Terrain Goodyear Wrangler Territory RT na 35-calowych kołach 470 dolarów za sztukę. Wszystkie te ceny są raczej rozsądne i wydają się być pewnym trendem dla Tesli.

A co z gigacastowymi sekcjami Cybertrucka? Jedna wskazówka pochodzi z reakcji Tesli na wrzawę ubezpieczycieli samochodowych wrzawę na przykład na temat możliwości naprawy, ponieważ jest to jeden z powodów, dla których wynajem firmy wynajmujące samochody podają jako jeden z powodów rezygnacji z ich floty. Według konsultantów ubezpieczyciela z Thatcham, Tesla "pomyślała terazo deformacji przy uderzeniach o niskiej i średniej sile oraz o tym, jak ją naprawić", a jeśli wszystko inne zawiedzie, to ceny tylną gigacastową sekcję Modelu Y dla centrów serwisowych na 752,50 GBP, co ponownie wydaje się dość uczciwą ceną.

Dopiero okaże się, jak ubezpieczyciele zareagują na Cybertruck i przyszłe incydenty z elektrycznym pickupem Tesli ze stali nierdzewnej. Przynajmniej warsztaty naprawcze nie będą musiały niczego lakierować i malować po stłuczce.

Złącze ścienne Tesla 48A z 24-calowym kablem można kupić na Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 12 > Stłuczka cybertrucka byłaby zaskakująco tania w naprawie
Daniel Zlatev, 2023-12-15 (Update: 2023-12-15)