Notebookcheck Logo

Sony ZV-1F wprowadza na rynek nowy bezlusterkowy aparat kompaktowy dla vlogerów i twórców

Nowy aparat fotograficzny ZV-1F. (Źródło: Sony)
Nowy aparat fotograficzny ZV-1F. (Źródło: Sony)
Sony przedstawia nowy model ZV-1F jako aparat dla tych, którzy chcą mieć przewagę w tworzeniu treści, a w przeciwnym razie prawdopodobnie korzystaliby ze smartfona. W stosunku do swojego poprzednika z matrycą Exmor RS 1.0, aparat posiada nowy obiektyw z ulepszoną perspektywą szerokokątną i łatwym bokeh. ZV-1F posiada również szereg przyjaznych dla vlogów funkcji, takich jak Shot Mark, stabilizacja obrazu w trybie Active Mode i Product Showcase.
Accessory Business Camera Launch Touchscreen

Sony w sposób oczywisty wybrało w nowym ZV-1F funkcje, które mogą spodobać się aspirującym lub początkującym twórcom treści. Posiada on aparat 20,1MP 1.0-type CMOS dopasowany przez bardzo niewielu smartfonów pod względem wielkości, a jednocześnie potencjalnie poprawia się w stosunku do swojego poprzednika dzięki ZEISS Tessar T* F2.0 z ultraszerokim obiektywem 20 mm.

Sony zapewnia, że dzięki temu ZV-1F poprawi jakość wideo w stylu selfie, dzięki czułej Defokus tła funkcja Background Defocus. Nowa "kamera dla vlogerów" jest również wyposażona w funkcję wykrywania twarzy oraz priorytetową automatyczną ekspozycję (AE), aby zapobiec prześwietleniu twarzy użytkownika przy zmianie warunków oświetleniowych.

Jako kompakt Sony bezlusterkowcem aparatem, obsługuje on również oczywiście wielokrotnie nagradzany Eye AF, elektroniczny SteadyShot oraz tryb S&Q do przełączania pomiędzy efektami slow-motion i hyperlapse. Kiedy skierowany jest na coś innego niż twarz, ZV-1F potencjalnie pomaga w tym Product Showcase, który pozwala szybko przenieść ostrość na konkretny obiekt.

Nowy wariant serii ZV obsługuje również przykręcane, regulowane ND filtry, jak również ten sam wbudowany mikrofon (z opcją zewnętrznego mikrofonu dzięki stopce i 3.5mm jack) w komplecie z mini wiatrochronem z poprzednich generacji

W tej kwestii, posiada on ten sam ekran dotykowy Vari-Angle LCD, co model ZV-1; jednak ten obsługuje Shot Mark, nową funkcję, która pozwala użytkownikowi wybrać bardzo krótkie klipy, nawet te o długości 15 sekund, do bezpośredniego transferu na smartfon lub nawet na stronę mediów społecznościowych od razu.

W tej kwestii, nowy kompakt nadal obsługuje Wi-Fi i NFC jak również karty SD, USB typu-C (również do ładowania) i (niestety, mini) HDMI wyjścia. Jest też kompatybilny z bezprzewodowymi uchwytami statywowymi jak np. pierwszy GP-VPT2BT i może być używany zdalnie za pośrednictwem nowej aplikacji mobilnej Imaging Edge Mobile Plus firmy OEM.

Dlatego też ZV-1F może być rzeczywiście najlepszym strzałem Sony w kierunku stworzenia jak najbardziej uniwersalnego urządzenia do vlogowania (lub streaming) maszynę, która mogłaby nadać treści więcej profesjonalnego połysku niż przeciętny smartfon. Będzie on dostępny w kolorze białym, jak również klasyczny czarny Sony od końca października 2022 w Ameryce Północnej, i przewiduje się, że koszt ~US$500/CA$650 w tym momencie

Tymczasem ZV-1 już gromadzi rabaty na Amazon.

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 10 > Sony ZV-1F wprowadza na rynek nowy bezlusterkowy aparat kompaktowy dla vlogerów i twórców
Deirdre O'Donnell, 2022-10-15 (Update: 2022-10-15)