Notebookcheck Logo

Sony Xperia 1 V i Xperia 5 V według plotek mają być pierwszymi smartfonami wprowadzonymi na rynek z obsługą Bluetooth LE Audio i Bluetooth LC3

Xperia 1 V będzie trudna do odróżnienia od poprzednika. (Źródło zdjęć: GreenSmartphones & @OnLeaks)
Xperia 1 V będzie trudna do odróżnienia od poprzednika. (Źródło zdjęć: GreenSmartphones & @OnLeaks)
Niektóre produkty audio mogą obsługiwać lub być zdolne do obsługi Bluetooth LE Audio, ale funkcja ta nie trafiła jeszcze do żadnego ze smartfonów Android. Podobno pierwszymi smartfonami wprowadzającymi na rynek Bluetooth LE Audio i Bluetooth LC3 będą modele Xperia 1 V i Xperia 5 V.
Android Smartphone Leaks / Rumors

Według doniesień, flagowce Sony z serii Xperia następnej generacji mogą być pierwszymi urządzeniami, które pojawią się na rynku z integracją Bluetooth LE Audio. Ściśle rzecz biorąc, Android 13 natywnie obsługuje Bluetooth LE Audio. Jednak nawet seria Pixel 7 nie oferuje jeszcze tej funkcjonalności. Podobno Xperia 1 IV i Xperia 5 IV otrzymają wsparcie Bluetooth LE Audio poprzez aktualizację, choć.

W skrócie, Bluetooth LE Audio pozwoli Xperia 1 V i Xperia 5 V wykorzystać Low Complexity Communications Codec (LC3), który posiada dynamiczne skalowanie dźwięku jak aptX Adaptive. Teoretycznie, BLE Audio i LC3 zużywają mniej energii i zapewniają większy zasięg niż inne główne technologie Bluetooth, oferując jednocześnie zmniejszone opóźnienia też.

Bluetooth LE Audio nie jest koniecznie be-all-and-end-all. Na przykład, Bluetooth LE Audio jest stratny kodek. W związku z tym, Bluetooth LE Audio byłoby nieodpowiednie do strumieniowania muzyki z Deezer HiFi lub Tidal. Ponadto, prawie żadne produkty audio nie obsługują Bluetooth LE Audio na razie. Obecnie Samsung twierdzi, że Galaxy Buds2 Pro będą obsługiwać technologię w końcu, podobnie jak OnePlus z jego Buds Pro 2. Seria LinkBuds oraz WF-1000XM4 nie mają integracji Bluetooth LE Audio, zbyt.

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 02 > Sony Xperia 1 V i Xperia 5 V według plotek mają być pierwszymi smartfonami wprowadzonymi na rynek z obsługą Bluetooth LE Audio i Bluetooth LC3
Alex Alderson, 2023-02-15 (Update: 2023-02-15)