Notebookcheck Logo

Sharp: fabryka w Wietnamie i koniec z OLED dla telefonów

O firmie Sharp (należy do koncernu Foxconn) głośno jest regularnie i to nie bez powodu.

Firma Sharp, jak wielu jej konkurentów, zdecydowała o przeniesieniu części produkcji do Wietnamu. Ma to być zabezpieczenie przed negatywnym wpływem wojny handlowej między USA a Chinami (zapowiedziano jeszcze wyższe cła).

Tytułowy zakład ruszy w kwietniu 2020 roku. Będą tam montowane matryce, oczyszczacze powietrza i pomniejsze gadżety elektroniczne. Na początek, na działalność operacyjną, zostanie wydane 25 mln USD.

Co do rynku smartfonów, chodzi o możliwość zaprzestania oferowania matryc OLED na potrzeby smartfonów (produkcję wstrzymano w lipcu 2019; w II kw. 2019 wyprodukowano ich 60 tys. sztuk). Powodem ma być zbyt silna konkurencja tworzona przez firmy z Korei Południowej i Chin.

Na rynku wyświetlaczy OLED dla smartfonów prym wiedzie firma Samsung (87,2% udziału w rynku) a za nią plasuje się BOE (5,9% rynku). Dalej to już drobnica - Ever Display (3,2%), Tianma (1,3%), Visionox (1,3%), LG Display (1%) i Sharp (0,1%). Dwie ostatnie z wymienionych w pełni zależą od zamówień firmy Apple na potrzeby telefonów iPhone.

Źródło: Reuters

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 08 > Sharp: fabryka w Wietnamie i koniec z OLED dla telefonów
Sylwester Cyba, 2019-08- 5 (Update: 2019-08- 5)