Notebookcheck Logo

Plotka | Seria iPhone 15 nadal będzie wymagać kabli MFi, USB typu-C czy nie

Czy program MFi odchodzi do lamusa? Być może nie. (Źródło: Anker)
Czy program MFi odchodzi do lamusa? Być może nie. (Źródło: Anker)
Nowe iPhone'y mają wreszcie porzucić własnościowe złącza od ich 2023 "serii 15" dalej. Jednak Apple fanów oczekujących cieszyć się uniwersalnym urokiem USB typu-C może być rozczarowany, aby dowiedzieć się, że Cupertino behemoth rzekomo zamierza narzucić swój obecny system MFi na swojej wersji portu. Plotki o ograniczeniach mogą być egzekwowane przy użyciu podobnego sprzętu, który utrzymuje port Lightning w tym samym ogrodzie.
Accessory Apple Business Leaks / Rumors iPhone Smartphone Software

Apple w końcu ugiął się pod presji aby zrzucenie strony Lightning port, w ruchu, który może sprawić, że 14 serii ostatnimi iPhonów do wysyłki z wewnętrznymi złączami na całym świecie. Pomimo tego, jednak, gigant Cupertino podobno ma 1 ostatni ruch przeciwko tym, którzy mają nadzieję na śmierć strasznego "To akcesorium nie jest obsługiwane" na ekranie wiadomość.

Zwolennicy zrównoważonego rozwoju w elektronice i ich produkcji mogli mieć nadzieję, że nowy uniwersalne standardy przyjęte lub proponowane przez wiele jurysdykcji na całym świecie przyniosą kres Made for iPhone (MFi) program, przez który producenci muszą uzyskać oficjalną licencję OEM, aby zrobić Lightning-enabled akcesoria.

Jednakże, zgodnie z Weibo opartym "leakerApple planuje zrobić typ-C do -C kable MFi również. Najwyraźniej zostanie to zrobione poprzez zintegrowanie niestandardowych układów scalonych "lightning interface" (IC) do nowych iPhones going forward.

Uważa się, że pozwoli to przedmiotowym urządzeniom na wykrywanie i ostrzeganie użytkownika o niezatwierdzonych urządzeń peryferyjnych, jak zwykle. Nie jest jasne, czy Apple"rzekoma oferta popełnienia certyfikatów MFi na typ-C-uniemożliwi użycie istniejącego kabla z nowym urządzeniem z serii 15 serii 15 czy też nie.

Kup kabel Anker 321 USB-C to Lightning na Amazon

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 02 > Seria iPhone 15 nadal będzie wymagać kabli MFi, USB typu-C czy nie
Deirdre O'Donnell, 2023-02-13 (Update: 2023-02-13)