Notebookcheck Logo

Plotka | Seria OPPO Reno9 porzuci szybkie ładowanie SuperVOOC na rzecz nowego chińskiego uniwersalnego standardu

Reno8 Pro. (Źródło: OPPO)
Reno8 Pro. (Źródło: OPPO)
Seria Reno8 to Android smartfony od OPPO, które zwiększyły swoją atrakcyjność w klasie średniej dzięki bardzo szybkiemu ładowaniu SuperVOOC 80W. Ich następcy 2023, jednak teraz uważa się, że porzucić perspektywę utrzymania lub poprawy na tej reputacji, idąc z trendem niedawno ustawiony przez Huawei i Xiaomi zamiast. Wiąże się to z nową technologią ładowania, która, choć potencjalnie bardziej kompatybilne w różnych marek, jest znacznie wolniejszy niż cokolwiek OPPO osiągnęła sam jak późno.
5G Android Chinese Tech Leaks / Rumors Smartphone

SuperVOOC technologia napędza Reno8 (jego vanilla nie mniej) na szczyt listy przebojów DxOMark pod względem wydajności baterii. Jednak nowy przeciek od słynnego tipstera Digital Chat Station podsycił spekulacje, że 2023 iteracje tych urządzeń premium klasy średniej Android nie będą awansować do nawet szybciej w domu szybkie ładowanie, jak można oczekiwać.

OPPO teraz podobno dołączył universal Fast Charging Specification (UFCS) konsorcjum, które liczy również Xiaomi i Huawei wśród swoich członków: inni producenci OEM smartfonów, którzy mogli wziąć problem z "zielonej fabryki " lecących do przodu z zastrzeżonymi (ale wciąż USB typu-C) systemy ładowania nawet dla nieflagowych urządzeń.

UFSC jest zatem postrzegane jako nowy sposób tworzenia akcesoriów do ładowania, które mogą być używane z najwyższą prędkością przez więcej urządzeń niezależnie od ich marki, podobnie jak 100-watowy (W) standard Qualcomm QuickCharge, o którym sądzi się, że jest na skraju przejmujący wkrótce.

W przeciwieństwie do tego, UFSC jest planowana do pracy na znacznie wolniejszym tempie 40W - w jego pierwszej generacji, to jest. Według Digital Chat Station, wkrótce po tym będzie rozwijać się do 65W, co może spowodować wzrost absorpcji w czasie

To, przynajmniej, nie będzie wydawać się jak taki downgrade do długoletniego Reno jeśli seria 9 rzeczywiście wystartuje jako wczesny użytkownik UFSC w 2023 roku.

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 09 > Seria OPPO Reno9 porzuci szybkie ładowanie SuperVOOC na rzecz nowego chińskiego uniwersalnego standardu
Deirdre O'Donnell, 2022-09-30 (Update: 2022-09-30)