Notebookcheck Logo

Sega rejestruje nowy znak towarowy na kilka dni przed Tokyo Game Show 2025

Grafika na Tokyo Game Show 2025 (źródło obrazu: TGS)
Grafika na Tokyo Game Show 2025 (źródło obrazu: TGS)
Sega zarejestrowała znak towarowy dla Arcade Paradise, co może być zwiastunem nadchodzącej premiery przed jej prezentacją podczas Tokyo Game Show 2025.
Gaming Game Releases Leaks / Rumors

Sega zgłosiła znak towarowy dla Arcade Paradise, a wniosek został oficjalnie opublikowany 19 września 2025 r., po tym jak został złożony 10 września. Rozwój ten następuje tuż po Tokyo Game Show 2025, które odbędą się jeszcze w tym tygodniu.

Sega zapowiedziała już cztery niezapowiedziane tytuły w ramach swojej oferty TGS 2025, potwierdzając wpisy od Atlus i Ryu Ga Gotoku. Obserwatorzy branży i fani spekulują, że znak towarowy może być albo częścią kompilacji katalogu arcade SEGA, zawierającego klasyczne tytuły, takie jak Virtua Racing, który został niedawno przeniesiony na Nintendo Switch przez dewelopera M2.

Dziwne jest to, że istnieje już tytuł Arcade Paradise z 2022 roku, który jest symulatorem prania przekształconym w antologię minigier. Gra została wydana przez Wired Productions i Nosebleed Interactive, wraz z fizyczną edycją Arcade Paradise wydaną przez Soft Source.

Pomimo dziwnego pokrywania się nazw, Sega złożyła i zarejestrowała znak towarowy dla Arcade Paradise w Japońskim Urzędzie Patentowym, który obejmuje oprogramowanie do gier wideo, usługi rozrywkowe i treści do pobrania.

Sega może dążyć do ożywienia swojej od dawna uśpionej biblioteki arcade w formie Arcade Paradise, ponieważ firma wycofała wiele klasycznych tytułów Sega z platform cyfrowych, takich jak PlayStation Store, Steam, iOS i Android, w tym legendarne kultowe klasyki, takie jak Jet Set Radio, Sonic CD i Crazy Taxi. To sprawiło, że fani zaczęli się zastanawiać, czy Sega zamierza wprowadzić usługę subskrypcji podobną do modelu subskrypcji NSO Online - Classics firmy Nintendo.

Wciąż jednak nie ma żadnego słowa od firmy Sega, co sprawia, że wielu zastanawia się, czym właściwie może być ten projekt i czy jego nazwa może pojawić się na Tokyo Game Show 2025. Mimo to fani spekulują, że Sega połączy 20 lub więcej tytułów z lat 80. i 90., podobnie jak w przypadku kolekcji ShotTriggers firmy M2, która zawierała Aleste lub Power Strike (1988), GG Aleste (1991), GG Alesete II i GG Aleste III.

M2 zajmowało się również kolekcją Sega Ages dostępną na Nintendo Switch, która składa się z Sonic the Hedgehog 1 i 2, After Burner II, Columns II: The Voyage Through Time, Fantasy Zone i G-LOC: Air Battle, Puyo Puyo 1 i 2, Shinobi i Virtua Racing, wśród kilku innych tytułów.

Co więcej, osobny wyciek w zeszłym tygodniu na oficjalnej stronie RGG Studio krótko wymienił Yakuza Kiwami 3 wśród swoich projektów, potwierdzając remake gry Yakuza 3 z 2009 roku. To buduje hype na TGS 2025, ponieważ Yakuza Kiwami 3 może być jednym z czterech niezapowiedzianych tytułów, które trafią do prezentacji Sega.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
Mail Logo
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2025 09 > Sega rejestruje nowy znak towarowy na kilka dni przed Tokyo Game Show 2025
Rahim Amir Noorali, 2025-09-24 (Update: 2025-09-24)