Notebookcheck Logo

SanDisk Extreme microSD

SanDisk Extreme microSD
SanDisk Extreme microSD
Pojawiła się kolejna generacja kart pamięci SanDisk Extreme.

Pierwszy rzut oka na załączoną grafikę i jasno widać, że to karta pamięci o bardzo wysokiej wydajności. Oznaczenia aż biją po oczach, o ile ktoś ma w nich jako takie rozeznanie. Na pierwsze miejsce wysuwa się jednak zgodność ze specyfikacją App Performance 2 (A2). W dalszej kolejności mowa o interfejsie UHS-I i spełnianiu warunków określonych w wymogach dla przyznawania etykiet V30 i U3 (to ważna informacja, jeśli ktoś kupuje taką kartę pamięci do wideorejestratora czy smartfona).

Karty pamięci SanDisk Extreme microSD będą dostępne w wariantach o pojemności 32 GB, 64 GB, 128 GB, 256 GB i 400 GB. Różnice w wydajności pomiędzy nimi występują, aczkolwiek są niewielkie. Chodzi o ledwie 10 MB/s różnicy przy sekwencyjnym zapisie danych, kiedy maksymalnie może być to 70 MB/s. Jednocześnie odczyt, mowa o danych producenta, ma sięgać 90 MB/s (o ile się dużo takiej karty nie formatuje).

To jednak nośnik pamięci flash, więc istotniejsze są operacje wejścia wyjścia na sekundę (IOPS). W przypadku odczytu tytułowe karty mają osiągać 4000 IOPS a przy losowym zapisie danych - co najmniej 2000 IOPS.

Pierwsza partia kart SanDisk Extreme microSD trafi do sklepów w czwartym kwartale 2018 roku.

Źródło: AnandTech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2018-10- 6 (Update: 2018-10- 6)