Notebookcheck

Najlepsze na Amazon (dostawa do Polski)

Amazon po polsku

SanDisk Extreme microSD

SanDisk Extreme microSD
SanDisk Extreme microSD
Pojawiła się kolejna generacja kart pamięci SanDisk Extreme.

Pierwszy rzut oka na załączoną grafikę i jasno widać, że to karta pamięci o bardzo wysokiej wydajności. Oznaczenia aż biją po oczach, o ile ktoś ma w nich jako takie rozeznanie. Na pierwsze miejsce wysuwa się jednak zgodność ze specyfikacją App Performance 2 (A2). W dalszej kolejności mowa o interfejsie UHS-I i spełnianiu warunków określonych w wymogach dla przyznawania etykiet V30 i U3 (to ważna informacja, jeśli ktoś kupuje taką kartę pamięci do wideorejestratora czy smartfona).

Karty pamięci SanDisk Extreme microSD będą dostępne w wariantach o pojemności 32 GB, 64 GB, 128 GB, 256 GB i 400 GB. Różnice w wydajności pomiędzy nimi występują, aczkolwiek są niewielkie. Chodzi o ledwie 10 MB/s różnicy przy sekwencyjnym zapisie danych, kiedy maksymalnie może być to 70 MB/s. Jednocześnie odczyt, mowa o danych producenta, ma sięgać 90 MB/s (o ile się dużo takiej karty nie formatuje).

To jednak nośnik pamięci flash, więc istotniejsze są operacje wejścia wyjścia na sekundę (IOPS). W przypadku odczytu tytułowe karty mają osiągać 4000 IOPS a przy losowym zapisie danych - co najmniej 2000 IOPS.

Pierwsza partia kart SanDisk Extreme microSD trafi do sklepów w czwartym kwartale 2018 roku.

Źródło: AnandTech

Produkty i marki Amazon

Echo Dot (Alexa)
AmazonBasics (akcesoria)

» skomentuj na forum «

 

> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 10 > SanDisk Extreme microSD
6. października 2018

 

Please share our article, every link counts!
C15:33 09.12