Notebookcheck Logo

Samsung prezentuje wodoodporny tablet Galaxy Tab Active5 z wyświetlaczem 120 Hz, rysikiem S Pen, 5G i pinami pogo

Tablet Galaxy Tab Active5 zostanie wprowadzony na rynek wraz ze smartfonem Galaxy Xcover7. (Zdjęcie: Samsung)
Tablet Galaxy Tab Active5 zostanie wprowadzony na rynek wraz ze smartfonem Galaxy Xcover7. (Zdjęcie: Samsung)
Wraz z Galaxy Tab Active5, Samsung wkrótce zaoferuje stosunkowo kompaktowy, niezwykle wytrzymały tablet, który mieści 8-calowy, szybki wyświetlacz 120 Hz z obsługą rysika Samsung S Pen w wodoodpornej i zabezpieczonej przed upadkiem obudowie.
Tablet Launch

Samsung Galaxy Tab Active5 jest sprzedawany jako mniejsza, tańsza, ale także nieco gorzej wyposażona alternatywa dla Galaxy Tab Active4 Pro(ok. 590 euro na Amazon), ponieważ nowy tablet wykorzystuje wyświetlacz LCD o przekątnej zaledwie 8 cali, który osiąga jasność 540 nitów i częstotliwość odświeżania 120 Hz.

Praktyczne: ekran można obsługiwać za pomocą rysika S Pen, co pozwala na korzystanie z tabletu w rękawiczkach. Dedykowane przyciski nawigacyjne pod wyświetlaczem i programowalny przycisk akcji po prawej stronie również ułatwiają korzystanie z tabletu w rękawiczkach. funkcja "Wet Touch" umożliwia korzystanie z ekranu dotykowego nawet wtedy, gdy jest on mokry. Obudowa jest nieco masywna, ale posiada certyfikat IP68, a zatem jest wodoodporna, a także chroniona przed kurzem, brudem, wibracjami, ekstremalnymi wysokościami i upadkami.


Tablet oparty jest na Samsung Exynos 1380, 5 nm układzie ARM z 2023 roku, który łączy cztery wydajne rdzenie ARM Cortex-A78 o częstotliwości taktowania do 2,4 GHz, z czterema wydajnymi rdzeniami Cortex-A55 o częstotliwości 2,0 GHz. Samsung instaluje również 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci flash, którą można rozszerzyć o maksymalnie 1 TB za pomocą karty pamięci microSD.

Bateria o pojemności 5 050 mAh może być ładowana przez USB-C lub pogo pins, aby uprościć korzystanie z floty. Czujnik linii papilarnych jest zintegrowany z przyciskiem Home. Samsung obiecuje cztery główne aktualizacje Android i pięć lat poprawek bezpieczeństwa dla tabletu.

Ceny i dostępność

Oczekuje się, że Samsung Galaxy Tab Active5 zostanie wprowadzony na rynek niemiecki w połowie stycznia. Model bez modemu będzie dostępny w zalecanej cenie detalicznej 479 euro, podczas gdy wersja 5G będzie kosztować 579 euro.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 01 > Samsung prezentuje wodoodporny tablet Galaxy Tab Active5 z wyświetlaczem 120 Hz, rysikiem S Pen, 5G i pinami pogo
Hannes Brecher, 2024-01-11 (Update: 2024-01-11)