Notebookcheck Logo

Rockley Photonics planuje stworzenie urządzenia typu clinic-on-the-wrist wearable z czujnikiem nawodnienia do końca 2023 r. i wskaźnikiem poziomu glukozy do początku 2025 r

Rockley Photonics pracuje nad całą gamą czujników biomarkerów dla przyszłych smartwatchów typu clinic-on-the-wrist. (Źródło obrazu: Rockley Photonics - przyp. red.)
Rockley Photonics pracuje nad całą gamą czujników biomarkerów dla przyszłych smartwatchów typu clinic-on-the-wrist. (Źródło obrazu: Rockley Photonics - przyp. red.)
Rockley Photonics kontynuuje prace nad technologią wearable clinic-on-the-wrist. Przewiduje się, że urządzenie, prawdopodobnie opaska Bioptx firmy, z pomiarem nawodnienia może zostać wprowadzone na rynek w drugiej połowie 2023 roku. Wskaźnik poziomu glukozy jest przewidziany do wprowadzenia na rynek w pierwszym kwartale 2025 roku, a potencjalny Bioptx Pro lub przyszły zegarek Apple będą ostatecznie wyposażone w czujnik życiowy.
Smartwatch Wearable Biotech

Istnieje wiele startupów pracujących nad urządzeniami typu "wearable clinic-on-the-wrist", z których wiele rzekomo oferuje tak ważne możliwości biomarkingu zdolności jak nieinwazyjny pomiar poziomu cukru we krwi. Podczas gdy niektórzy twierdzą, że mają już urządzenia czekające na rządowe zatwierdzenie, Rockley Photonics postanowiło podzielić się znacznie bardziej wiarygodnymi ramami czasowymi tego, czego można się spodziewać po specjaliście od biosensingu. Ostatnia prezentacja dla inwestorów https://investors.rockleyphotonics.com/events-and-presentations/default.aspx zaoferowała wiele informacji i wydaje się, że najbliższe kilka lat może być bardzo ekscytujące dla tych, którzy czekają na godne zaufania urządzenie do noszenia na nadgarstku.

Liczne badania wykonalności zostały już zakończone, a biomarkery takie jak tętno, tlen we krwi, temperatura ciała i nawodnienie zostały już uwzględnione w badaniach na ludziach. Zgodnie z odpowiednim slajdem (patrz poniżej), częstość oddechów będzie wkrótce częścią badań na ludziach, w pierwszym kwartale 2023 roku. Zakładając, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, Rockley Photonics spodziewa się uruchomić platformę z tymi odpowiednimi czujnikami biomarkerów w drugiej połowie przyszłego roku. Może to być część własnego zespołu biosensorycznego Bioptx lub w połączeniu z jednym z jej wielu partnerów. Kolejny slajd wskazuje na przewidywany termin wprowadzenia na rynek w IV kwartale 2023/ I kwartale 2024 roku regulowanego urządzenia Bioptx.

Ale rozwój na tym się nie kończy, Rockley skupia się również na zaawansowanym biosensingu, takim jak pomiar ciśnienia krwi, wskaźnika glukozy, alkoholu i mleczanu. Ekscytująco dla tych, którzy muszą stale monitorować poziom glukozy we krwi, slajd ujawnia, że badania na ludziach dla wskaźnika glukozy rozpoczęły się w 4 kwartale 2022 roku. Widać jednak, że jest to długi i trudny proces, gdyż Rockley podaje, że potencjalny czas uruchomienia to Q1 2025 jest osiągalny. Te zaawansowane czujniki mogłyby trafić do urządzenia Bioptx Pro, które byłoby noszone na nadgarstku w klinice, przy czym pobieranie próbek miałoby miejsce w 2025 r., a rozwój nastąpiłby w 2026 r.

Firma Rockley ma już bardzo solidną reputację w tej dziedzinie i podobno uzyskała 236 patentów, a kolejne 311 jest w trakcie rozpatrywania. Jednym z najbardziej znaczących partnerów firmy jest Applewięc wydaje się prawdopodobne, że opracowywane biosensory w końcu pojawią się w przyszłym wearable pochodzącym z Cupertino. Być może Apple Watch Series 10 może zawierać pomiar poziomu nawodnienia, podczas gdy może być czekać do Apple Watch Series 12 lub dalej, zanim coś jak nieinwazyjne monitorowanie glukozy jest włączone.

Kup Apple Watch Series 8 na Amazon

Statystyki. (Źródło obrazu: Rockley Photonics)
Statystyki
Platforma. (Źródło obrazu: Rockley Photonics)
Platforma
Streszczenie. (Źródło obrazu: Rockley Photonics)
Podsumowanie
Strategia. (Źródło obrazu: Rockley Photonics)
Strategia

Źródło(-a)

Rockley Photonics (1/2) & Gadgets&Wearables

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 12 > Rockley Photonics planuje stworzenie urządzenia typu clinic-on-the-wrist wearable z czujnikiem nawodnienia do końca 2023 r. i wskaźnikiem poziomu glukozy do początku 2025 r
Daniel R Deakin, 2022-12-27 (Update: 2022-12-27)