Notebookcheck Logo

Remake Resident Evil 4 wydany na iPhone'a, iPada i Maca z 50% zniżką na premierę

Wysoko oceniony tytuł AAA jest już dostępny w App Store (Źródło obrazu: Resident Evil via YouTube)
Wysoko oceniony tytuł AAA jest już dostępny w App Store (Źródło obrazu: Resident Evil via YouTube)
Resident Evil 4 (remake) został właśnie wydany na iOS, iPadOS i MacOS. Podczas gdy początkowe pobranie gry w celu jej wypróbowania jest bezpłatne, pełną wersję gry można odblokować za pomocą zakupu w aplikacji, który przez ograniczony czas jest przeceniony o 50%.
Apple Gaming iOS iPhone iPad

Capcom właśnie udostępnił nowy Resident Evil 4 (remake) na Apple 's App Storeudostępniając go dla iPhone'a 15 Pro i iPhone'a 15 Pro Max, a także dla iPadów i komputerów Mac z chipami M1 lub nowszymi. Można pobrać i zagrać w część gry za darmo, ale odblokowanie pełnej gry wymaga zakupu w aplikacji. 50% zniżka na premierę obniża cenę z 60 do 30 dolarów, ale jest dostępna tylko do 17 stycznia.

Na iPhonie gra wymaga 30 GB miejsca, iOS 17 i chipu A17 Pro, co oznacza, że obecnie działa tylko na iPhonie 15 Pro i 15 Pro Max. Na iPadzie lub Macu wymaga 70 GB miejsca, iPadOS 17 lub MacOS 13 i nowszych oraz działa na urządzeniach z chipami M1 lub nowszymi. Gra jest kompatybilna z PlayStation, Xbox i innymi kontrolerami bezprzewodowymi. Resident Evil 4 otrzymał "powszechne uznanie" od agregatora recenzji Metacritic, a 98% ze 193 recenzji krytyków poleca grę na OpenCritic.

Nie jest to pierwsza gra z serii Resident Evil, która trafiła do ekosystemu Apple- Resident Evil Village został przeniesiony na MacOS około rok po premierze, a także na iOS i iPadOS na iOS i iPadOS rok później, w październiku tego roku. Otrzymał on wysokie pochwały za oferowanie wrażeń z gry, które dorównują konsolom Xbox lub PS5, nawet na urządzeniach Apple. Jednak remake RE 4 został wydany dopiero w marcu tego roku. W przeciwieństwie do RE Village, obsługuje on Universal Purchase, umożliwiając klientom dokonywanie zakupów w ramach jednej aplikacji na wielu urządzeniach Apple.

Podczas premiery iPhone'a 15, Apple z dumą prezentował w grach układu A17 Proktóry jest wyposażony w sprzętowy ray-tracing. Klienci mogą spodziewać się kilku kolejnych gier AAA, które wkrótce pojawią się na iOS, w tym nadchodzące Death Strandingktórego premiera została niedawno przesunięta na 2024 rok.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 12 > Remake Resident Evil 4 wydany na iPhone'a, iPada i Maca z 50% zniżką na premierę
Vishal Bhardwaj, 2023-12-21 (Update: 2023-12-21)