Notebookcheck Logo

Remake Nokia Lumia od HMD z aparatem 108 MP PureView i procesorem Snapdragon 7s Gen 2 jest w fazie rozwoju

Mówi się, że HMD Global zamierza ożywić design Nokia Lumia. (Zdjęcie: @stufflistings)
Mówi się, że HMD Global zamierza ożywić design Nokia Lumia. (Zdjęcie: @stufflistings)
Mówi się, że HMD Global zamierza ożywić design kultowej Nokii Lumia 920 i opracować nowy smartfon ze średniej półki, który będzie również imponował 108-megapikselowym aparatem głównym PureView, 32-megapikselową kamerą do selfie i nowoczesnym układem Snapdragon.
Smartphone Leaks / Rumors

Według najnowszych informacji od leakera @stufflistingshMD Global pracuje obecnie nad nowym smartfonem ze średniej półki, który nawiązuje designem do Nokii Lumia 920, ale nieco go unowocześnia, zwłaszcza pod względem krawędzi ekranu i wyglądu modułu aparatu.

Jednak smartfon powinien nadal oferować kolorową obudowę z płaską górą i dołem, która również otacza ekran. Pomoże to telefonowi lepiej wytrzymać upadki, a także sprawi, że kolor obudowy będzie widoczny z przodu. Jeśli chodzi o funkcje, ten smartfon ze średniej półki ma oferować 32-megapikselowy aparat do selfie i 108-megapikselowy aparat główny z marką PureView, a także 2-megapikselowy czujnik.


Bateria o pojemności 4,900 mAh z 33-watowym szybkim ładowaniem i 120-Hz 1,080p + wyświetlacz AMOLED również powinny być częścią standardowego wyposażenia. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2 - 4 nm układ ARM z 2023 roku, który ma cztery wydajne rdzenie ARM Cortex-A78 o częstotliwości taktowania do 2,4 GHz i cztery wydajne rdzenie Cortex-A55 o częstotliwości 1,95 GHz.

Chip wskazuje, że tym urządzeniem jest HMD "Tomcat", który został niedawno zauważony na Geekbench. Oczekuje się, że smartfon będzie dostarczany z Android 14, więc podczas gdy sprzęt jest wzorowany na Lumii 920, oprogramowanie nie jest - nic dziwnego, biorąc pod uwagę, jak mało popularny był wtedy Windows Phone 8. Jak dotąd nie są znane żadne szczegóły dotyczące tego, kiedy i w jakiej cenie ten smartfon średniej klasy od HMD Global zostanie wprowadzony na rynek.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > Remake Nokia Lumia od HMD z aparatem 108 MP PureView i procesorem Snapdragon 7s Gen 2 jest w fazie rozwoju
Hannes Brecher, 2024-05-20 (Update: 2024-05-20)