Wraz z serią RedMagic 11 Pro, firma wprowadziła odświeżoną wersję kolorystyczną Gaming Tablet 3 Pro, która jest dostępna na rynku globalnym jako Astra. Odświeżona wersja kolorystyczna podkładki nosi nazwę Golden Saga i charakteryzuje się designem z czarnymi i złotymi akcentami.
Oprócz ogólnego wyglądu, wszystkie inne aspekty tabletu do gier pozostają takie same. Oznacza to, że karta nadal zawiera Snapdragon 8 Elite i chociaż nie jest to najnowszy i najlepszy SoC firmy Qualcomm, nadal jest w stanie poradzić sobie z dużymi obciążeniami i grami.
Kolejnym godnym uwagi aspektem RedMagic Astra jest układ chłodzenia, który obejmuje wentylator chłodzący. Jak zauważyliśmy w naszej recenzjita aktywna chłodnica pomaga zapobiegać nadmiernemu dławieniu, co jest dużą zaletą dla graczy. Byliśmy również pod wrażeniem wyświetlacza tego laptopa do gier.
9-calowy panel OLED RedMagic Astra ma proporcje 16:10 i częstotliwość odświeżania 165 Hz. Czas pracy na baterii jest również całkiem dobry. Mówiąc dokładniej, karta wytrzymała ponad 12 godzin podczas naszego testu. Tablet obsługuje szybkie ładowanie 80 W, ale firma nie dołącza do zestawu zasilacza (ładowarka Anker Prime 160 W kosztuje obecnie 115,99 USD na Amazon).
Inne zalety to głośne głośniki stereo, szybki port USB 3.2 Gen 2 Type-C i przyzwoitą wydajność aparatu. RedMagic nie potwierdził, czy Golden Saga zadebiutuje na rynku globalnym, ale oferuje już Astrę na rynku międzynarodowym.