Notebookcheck Logo

Recenzja odkurzacza akumulatorowego Eureka AK10 - Lekki odkurzacz

Modułowy bohater baterii. AK10 firmy Eureka to bezworkowy odkurzacz akumulatorowy. Ma przekonać szczotką elektryczną i dużą mocą ssania podczas sprzątania domu. Nasz test pokazuje, jak dobrze AK10 ssie i jakie ma słabości.
Accessory Gadget

Eureka może pochwalić się długą tradycją; firma buduje odkurzacze od ponad 100 lat. Oprócz niektórych modeli przewodowych, Eureka koncentruje się również na bezprzewodowych odkurzaczach sztyftowych, takich jak nasz testowy model AK10. Producent jest częścią grupy Midea od 2016 roku.

Odkurzacz posiada elektryczną szczotkę podłogową, ale AK10 nie ma funkcji wycierania. AK10 jest dostępny tylko z jednym pakietem wyposażenia, w jednym rozmiarze i w jednej kombinacji kolorystycznej: szaro-niebieskiej. Sugerowana cena detaliczna AK10 wynosi 259 euro (~ 285 USD).

Wyposażenie i zakres dostawy - Eureka dostarcza wiele przystawek

Zakres dostawy modelu AK10 jest szeroki. Oprócz jednostki ręcznej z rurą i szczotką podłogową, w pudełku znajdują się inne szczotki i nasadki. Dostępna jest wąska dysza szczelinowa, dysza z wysuwanym włosiem na końcu, mini szczotka elektryczna - na przykład do tapicerki - oraz wąż teleskopowy. Szczotki elektryczne są zasilane z akumulatora poprzez styki na pokrywie.

Wraz z odkurzaczem Eureka dostarcza również uchwyt ścienny i zasilacz do akumulatora. Akumulator jest wymienny i można go ładować również po wyjęciu. Akumulator ma napięcie 29,6 V i pojemność 74 Wh (2,5 Ah). Filtr HEPA jest już włożony do odkurzacza, wymienny element nie jest częścią dostawy.

Odkurzacz posiada monochromatyczny wyświetlacz, który pokazuje wybrany poziom ssania. Dostępny jest również pasek jako wskaźnik naładowania akumulatora. Podczas ładowania aktualny poziom naładowania akumulatora jest wskazywany w procentach. Do dużej elektrycznej dyszy podłogowej przymocowanych jest pięć diod LED, które oświetlają podłogę przed odkurzaczem. AK10 nie posiada funkcji podstawki.

Odkurzanie - AK10 z dobrą mocą ssania, ale krótkim czasem pracy

AK10 uruchamia się poprzez naciśnięcie przycisku włączania/wyłączania na uchwycie. Przycisk nie musi być przytrzymywany na stałe, jak sugeruje jego kształt. Szczotka elektryczna zaczyna się obracać, a urządzenie zaczyna ssać bezpośrednio po tym. AK10 zawsze uruchamia się na środkowym z trzech poziomów ssania. Moc ssania można wybrać za pomocą powierzchni dotykowej pod wyświetlaczem, naciskając ją kilka razy.

Elektryczna szczotka podłogowa jest używana na dużych powierzchniach. Jest ona głośniejsza niż sam odkurzacz. Przegub na szczotce przekonuje łatwością manewrowania podczas normalnego odkurzania. Ponadto szczotka jest ładna i płaska, łatwo dostaje się pod meble. Jeśli jednak odkurzacz jest trzymany odpowiednio płasko, aby dostać się pod meble, złącze na szczotce jest zablokowane, sterowanie pod meblami jest wtedy utrudnione.

Ssanie AK10 jest ogólnie przekonujące. Połączenie elektroszczotki i siły ssania jest szczególnie skuteczne na niskich dywanach. Mini szczotka i ssawka szczelinowa robią dobre wrażenie podczas odkurzania samochodu. Mała szczotka elektryczna niezawodnie zbiera włosy. Niska waga 2,47 kilograma (~5,5 funta) jest mile widziana. Wyraźnie widać, czy szczotka chwyta powierzchnię, a następnie odkurzacz ciągnie do przodu.

Pojemność akumulatora jest jednak ograniczona. AK10 zawsze musi pracować na najwyższym poziomie, aby niezawodnie usuwać brud w przypadku silnych zabrudzeń. Odkurzacz wyłącza się jednak po dziesięciu minutach i musi zostać podłączony do zasilania. Dzięki modułowej konstrukcji możliwe jest dokupienie drugiego akumulatora, który może być ładowany niezależnie od urządzenia. Bateria nie jest obecnie dostępna osobno w sklepie Eureka. Kosztuje 70 euro (~77 USD).

Jeśli najwyższy poziom ssania nie jest potrzebny, bateria będzie działać dłużej. Jednak mieszkanie nie powinno być zbyt duże, aby można je było posprzątać na jednym ładowaniu baterii, zwłaszcza że czas ładowania od 0 do 100 procent jest długi i wynosi prawie cztery godziny. AK10 ładuje się tylko od 0 do 20 procent w ciągu jednej godziny. Chcielibyśmy również zobaczyć procentowy wskaźnik stanu baterii podczas odkurzania, który jest wyświetlany tylko podczas ładowania.

Co nietypowe, AK10 kieruje powietrze wylotowe w górę z obudowy. Podczas odkurzania pod stołem lub innymi przedmiotami, gdzie użytkownik automatycznie się schyla, odkurzacz wydmuchuje powietrze w twarz użytkownika.

Wbudowane diody LED pomagają znaleźć brud w ciemnych zakamarkach lub pod stołem. Oświetlają one jednak tylko obszar bezpośrednio przed szczotką. Światło mogłoby być jeszcze jaśniejsze i bardziej dalekosiężne.

Opróżnianie i czyszczenie - urządzenie Eureka można zdemontować bez użycia narzędzi

AK10 zbiera odkurzane zanieczyszczenia w przezroczystym plastikowym pojemniku. Cylinder posiada klapkę na spodzie, która jest odblokowywana za pomocą przycisku. Klapę można obsługiwać po złożeniu. Wygodniej jest jednak zdemontować rurę ssącą oraz połączenie akumulatora i uchwytu. Na pojemniku na zanieczyszczenia znajduje się oznaczenie; jeśli zanieczyszczenia tam dotrą, pojemnik należy opróżnić.

Nad pojemnikiem na zanieczyszczenia znajduje się silnik i filtry. Filtr HEPA jest zainstalowany na samej górze urządzenia, w pobliżu wylotu powietrza. Filtr można łatwo wyjąć i kosztuje 12,95 euro (~ 14 USD) na stronie Akcesoria Eur

eka

. Poniżej silnika znajduje się większa jednostka, którą można zdemontować, składająca się z innego wymiennego filtra, części w kształcie lejka wykonanej z kilku plastikowych części oraz zmywalnej metalowej siatki, na której zawieszone są większe części ochronne. Demontaż jest możliwy bez użycia narzędzi, montaż wymaga trochę czasu, ale udaje się coraz lepiej przy wielokrotnym użyciu.

Nasadki ssące ze szczotką elektryczną można zdemontować bez użycia narzędzi. Szczotki można również zamówić w sklepie Eureka.

Podczas czyszczenia odkurzacza można zauważyć, że obudowa jest podatna na przywieranie kurzu. Po opróżnieniu kurz przykleja się do zewnętrznej części odkurzacza i trzeba go wytrzeć. Ponadto plastik na przejściach rury jest podatny na zarysowania. W okresie testowym część między szczotką a rurą uległa zarysowaniu, ponieważ zwykle styka się z meblami podczas odkurzania pod nimi.

Wniosek - Eureka AK10 jest lekka i ma dużą moc ssania

W recenzji: Eureka AK10. Jednostka testowa dostarczona przez Eureka Germany.
W recenzji: Eureka AK10. Jednostka testowa dostarczona przez Eureka Germany.

Eureka AK10 przekonuje dobrymi wynikami czyszczenia. Połączenie obrotowej szczotki i mocy ssania zapewnia czyste podłogi. Odkurzacz jest szczególnie przekonujący na niskich dywanach i matach. Niestety, bateria AK10 szybko się rozładowuje, gdy używana jest pełna moc ssania.

Jeśli zainwestujesz w drugi akumulator, skorzystasz z modułowej konstrukcji odkurzacza i będziesz mógł odkurzać również większe przestrzenie mieszkalne

.

W codziennym użytkowaniu odkurzacz można łatwo zdemontować, gdy trzeba go wyczyścić. Atrakcyjna jest również szeroka gama szczotek i nasadek wchodzących w zakres dostawy. Odkurzacz nie wykazuje żadnych słabości pod względem wagi, użyteczności i poziomu hałasu. Szybkość ładowania mogłaby być jednak większa.

Cena i dostępność

Eureka sprzedaje AK10 za pośrednictwem sklepu Amazon. Sugerowana cena detaliczna AK10 wynosi 259 euro (~ 285 USD).

Transparency

The present review sample was given to the author by the manufacturer free of charge for the purposes of review. There was no third-party influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja odkurzacza akumulatorowego Eureka AK10 - Lekki odkurzacz
Benedikt Winkel, 2023-07-11 (Update: 2023-07-11)