Notebookcheck Logo

Test tabletu internetowego LG Swift Tab V900

Tablet LG V900 nosi różne nazwy: Swift Tab (w Polsce), Optimus Pad (w Niemczech) i G-Slate (w USA). W każdym razie chodzi o model z ekranem 8,9", trzema kamerkami (możliwe jest nagrywanie i odtwarzanie filmów 3D), 32 GB pamięci dyskowej (bez możliwości rozszerzenia) i modemem 3G. Największą zaletą tego tabletu jest świetny wyświetlacz typu IPS, który jednak słabo sprawdza się pod gołym niebem.

Obudowa

Konstruktorzy LG V900 zdecydowali się na ekran 8,9" typu IPS, zamiast standardowych 10 lub 7 cali. Tablet ten jest zatem sporo większy od siedmiocalowych modeli Creative Ziio oraz HTC Flyer, ale różnica w rozmiarach nie rzuca się już tak bardzo w oczy podczas porównywania z urządzeniami dziesięciocalowymi. 

Tablet LG o wymiarach 243 x 149 x 12 mm dobrze leży w rękach, a ze względu na jego małą masę (630 g) można go z powodzeniem trzymać w jednej dłoni. Producent pozostawił nieco miejsca wokół błyszczącego wyświetlacza, tak więc dzięki ramce palce nie zasłaniają wyświetlanego obrazu.

Grubość tabletu to, poza lekko zwężonymi krawędziami, 12 mm, ale sprawia on wrażenie dużo bardziej masywnego. Dla porównania, iPad 2 od Apple ma jedynie 8,8 mm. Choć iPad oraz V900 należą do tej samej kategorii wagowej (iPad waży 613 g), to tablet LG zdaje się być dużo cięższy. Omawiany model nie posiada lekkości, którą może pochwalić się konkurent spod znaku Apple. 

Tył urządzenia składa się z dwóch części, gdzie górna stanowi zdejmowaną klapkę, pod którą zostały ukryte wejście na kartę SIM oraz przycisk resetu. 

V900 nie posiada żadnego portu pozwalającego na rozszerzenie pamięci urządzenia. 

LG skupiło się na podstawowych interfejsach zewnętrznych. Na spodzie znajdują się port USB, HDMI oraz złącze stacji dokującej, LG SDT-500. Na prawej krawędzi urządzenia umieszczono wejście słuchawkowe, gniazdo zasilania oraz przycisk włączający. Na przeciwległej krawędzi znajdują się tylko dwa z trzech głośników. Mikrofon znajdziemy na górnej krawędzi, a po jego lewej stronie jest belka służąca do regulacji głośności.

Tablet LG V900 może zostać podłączony do komputerów klasy PC oraz Mac przez port USB, ale kabel będzie służył tylko do transferu danych. Urządzenie może być ładowane jedynie za pomocą ładowarki sieciowej. Podczas testów zauważono, że transfer danych pomiędzy komputerem a tabletem zajmował bardzo dużo czasu i na pewno nie osiągnięto przepustowości typowej dla złącza USB. Przesłanie pliku o wielkości 600 MB zajęło ponad godzinę.

porównanie z tabletem 10-calowym
porównanie z tabletem 10-calowym
porównanie z tabletami 7-calowym i 10-calowym
porównanie z tabletami 7-calowym i 10-calowym
porównanie z tabletami 7-calowym i 10-calowym
porównanie z tabletami 7-calowym i 10-calowym

Łączność

Tablet posiada kilka modułów służących do komunikacji ze światem zewnętrznym. Są nimi WLAN obsługujący standardy IEEE 802.11 b/g/n oraz Bluetooth. Ponieważ urządzenie posiada także moduł 3G wspierający GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, HSUPA oraz HSPA, istnieje również możliwość dostępu do mobilnego internetu (potrzeba do tego karty SIM). Moduł obsługuje wszystkie dostępne częstotliwości, zatem z tabletu można korzystać na całym świecie.

V900 posiada również wbudowany GPS, dzięki któremu tablet może nam służyć jako urządzenie do nawigacji satelitarnej. Współpracująca z nim zainstalowana fabrycznie aplikacja bazuje na Google Maps.


góra: mikrofon i regulator natężenia dźwięku
góra: mikrofon i regulator natężenia dźwięku
lewy bok: dwa głośniki
lewy bok: dwa głośniki
dół: złącze dokowania, USB, HDMI
dół: złącze dokowania, USB, HDMI
prawy bok: wyłącznik, głośnik, gniazdo słuchawkowe, gniazdo zasilania
prawy bok: wyłącznik, głośnik, gniazdo słuchawkowe, gniazdo zasilania

Urządzenia wejścia

wirtualna klawiatura QWERTZ
wirtualna klawiatura QWERTZ

Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą ekranu dotykowego o przekątnej 8,9". Poza belką służącą do regulacji głośności, LG nie posiada żadnych dodatkowych przycisków funkcyjnych. 

Wprowadzanie tekstu oraz obsługa menu są możliwe przy pomocy palca. Trzy ikony systemowe (Return, Menu, Task Manager) pojawiają się w lewym dolnym rogu w zależności od ustawień aktualnie uruchomionej aplikacji. Czwarta ikona, Options, jest wyświetlana tylko w przypadku, gdy dany program obsługuje funkcję wyboru opcji. 

Gry i aplikacje są uruchamiane oraz obsługiwane za pomocą dotyku. Wirtualna klawiatura pojawia się na ekranie, gdy użytkownik powinien wprowadzić tekst. Niestety, nie posiada ona wsparcia dla techniki swype. Jeśli użytkownik potrzebuje klawiatury obsługującej inny język, może ona zostać pobrana z Android Market. Standardowa klawiatura zajmuje około połowy ekranu i posiada wszystkie litery, cyfry oraz znaki dostępne na klawiaturze stacjonarnej. Pisanie wiadomości, notatek oraz adresów stron internetowych działa bardzo dobrze. Nie zauważono widocznego opóźnienia pomiędzy dotknięciem wyświetlacza a pojawieniem się wybranego znaku. Czas reakcji na dotyk nie pozostawia nic do życzenia.   

LG posiada także opcję wprowadzania tekstu przez rozpoznawanie mowy. Podczas testu urządzenie nie tylko poprawnie identyfikowało całe zdania, ale również skomplikowane adresy stron internetowych. Jeśli dane słowo nie zostanie rozpoznane, tablet wyświetli na ekranie sugestie najbardziej prawdopodobnych alternatyw.

wykaz wbudowanych czujników
wykaz czujników

Czujniki

V900 posiada dużą liczbę sensorów, które mogą polepszyć funkcjonalność urządzenia poprzez wykorzystanie ich w różnych aplikacjach. Głównym czujnikiem jest działający na trzech osiach akcelerometr, który odpowiada za zmianę orientacji obrazu. Może on być również wykorzystany w grach do sterowania postacią. Nasilenie oświetlenia jest sprawdzane za pomocą przedniej kamerki. Dzięki temu czujnikowi istnieje opcja automatycznego dostosowywania podświetlenia obrazu do otaczających warunków. Inne sensory reagują na zmianę pola magnetycznego oraz grawitacji.

użycie umieszczonych obok siebie dwóch aparatów 5 MP pozwala na uzyskiwanie efektu 3D
użycie umieszczonych obok siebie dwóch aparatów 5 MP pozwala na uzyskiwanie efektu 3D

Kamery

Kamerki mające funkcję robienia zdjęć stają się niezwykle popularne w tabletach. Posiadają one coraz większą rozdzielczość, przez co sprawiają, że normalne aparaty cyfrowe stają się zbyteczne i mogą zostać z powodzeniem zastąpione tabletem. Po co nosić ze sobą obydwa urządzenia, gdy można robić przyzwoite zdjęcia przy pomocy kamerki o rozdzielczości 5 MP? 

Producent V900 uznał, że jedna kamera nie wystarczy i zdecydował się na wyposażenie urządzenia w trzy sztuki. Dwie z nich znajdują się na odwrocie tabletu i pozwalają na robienie normalnych filmów oraz zdjęć. Trzecia została umieszczona na przedzie i jej przeznaczeniem jest współpraca z komunikatorami internetowymi obsługującymi wideorozmowy. Zaletą LG V900 jest fakt, iż przy pomocy dwóch kamerek (5 MP) może on zapisywać filmy stereoskopowe, czyli trójwymiarowe. 

Filmy 3D mogą być tworzone zarówno na zasadzie anaglifu lub przy wykorzystaniu techniki „side-by-side". W anaglifie obydwa stereoskopowe obrazy nie są wyświetlane równolegle, lecz są nakładane na siebie przy pomocy czerwono-zielonych filtrów. Stworzony w ten sposób film można oglądać, wykorzystując proste czerwono-zielone okulary. Aby obejrzeć film nagrany przy pomocy metody „side-by-side", użytkownik musi posiadać specjalne okulary 3D. Niestety, nie są one dołączone do tabletu. Sposób wyświetlania filmów nagranych w technologii 3D można zmienić przy pomocy jednego naciśnięcia guzika, ale wyświetlanie ich w normalnym trybie 2D nie jest możliwe.

wykorzystanie metody side-by-side do efektu 3D na dworze
metoda side-by-side na dworze
wykorzystanie metody side-by-side do efektu 3D w biurze
metoda side-by-side w biurze
wykorzystanie metody anaglifu do efektu 3D
metoda anaglifu

Nagrywanie filmów w 3D to fajny bajer, który bawi zwłaszcza na początku pracy z tabletem. Niestety, osoby, które nie posiadają okularów 3D oraz odpowiedniego wyświetlacza, nie będą w stanie z niego skorzystać. Przypomnijmy jednak, że kamerka może robić normalne zdjęcia oraz nagrywać normalne filmiki. W takim trybie wykorzystywana jest jedynie lewa soczewka. Lampa błyskowa może być użyta podczas pracy w obydwu trybach nagrywania, a także może ona służyć jako latarka. 

Przykładowe zdjęcie (bez efektu 3D) zrobione przy pomocy kamerki nie wygląda zbyt dobrze. Pomimo posiadanej rozdzielczości 5 MP jakość nie zbliża się nawet do tej prezentowanej przez tablety Dell Streak 7 oraz Motorola Xoom.

zdjęcie z aparatu LG V900 bez zoomu
zdjęcie z aparatu LG V900 bez zoomu
zdjęcie z aparatu LG V900 z zoomem
zdjęcie z aparatu LG V900 z zoomem
zdjęcie z aparatu Motoroli Xoom
zdjęcie z aparatu Motoroli Xoom
zdjęcie z aparatu HTC Flyer
zdjęcie z aparatu HTC Flyer
zdjęcie z aparatu Della Streak 7
zdjęcie z aparatu Della Streak 7
zdjęcie wykonane aparatem Canon PowerShot SX100 IS
zdjęcie aparatem Canon PowerShot SX100 IS

Obraz

Ekran typu IPS ma wielkość 8,9 cala, czyli 22,6 cm. Jego rozdzielczość to 1280x768 pikseli i wyświetla on do 16,7 miliona kolorów. Ten ekran pojemnościowy posiada wsparcie dla technologii dotyku wielopunktowego, dzięki czemu zbliżanie oraz oddalanie obrazów i stron internetowych może być wykonywane przy pomocy prostych gestów.

Wyświetlany na ekranie obraz automatycznie zmienia swoje położenie w zależności od obrócenia urządzenia. Rotację można wyłączyć w ustawieniach systemowych.

377
cd/m²
376
cd/m²
388
cd/m²
387
cd/m²
389
cd/m²
386
cd/m²
369
cd/m²
379
cd/m²
379
cd/m²
podświetlenie ekranu
tested with Gossen Mavo-Monitor
maksimum: 389 cd/m² (Nits) średnia: 381.1 cd/m²
rozświetlenie: 95 %
na akumulatorze: 389 cd/m²
kontrast: 778:1 (czerń: 0.5 cd/m²)

Kolory odwzorowywane przez ekran LG V900 są bardzo nasycone. Jedyną jego wadą są odbicia spowodowane błyszczącą powierzchnią ekranu. Pomiary wykazały, że maksymalna luminancja wyniosła 389 cd/m², a jasność koloru czarnego osiągnęła wartość 0,5 cd/m².

Gdy wyświetlany był całkowicie czarny obrazek, kolor lewego dolnego rogu ekranu przypominał raczej jasną szarość, natomiast w pozostałych miejscach kolor czarny faktycznie był takim. Pomiar w centralnej części ekranu dał kontrast na poziomie 778:1.

LG zdecydowało się na zastosowanie wyświetlacza IPS z górnej półki. Prezentuje się on lepiej nawet od dobrej klasy matryc zastosowanych w tabletach Motorola Xoom oraz HTC Flyer.

na dworze nie da się uniknąć odbić na ekranie
na dworze nie da się uniknąć odbić na ekranie
czytelność obrazu jest mizerna
czytelność obrazu jest mizerna
kiedy zaświeci słońce, na ekranie nie widać dosłownie nic
kiedy zaświeci słońce, na ekranie nie widać dosłownie nic

Ten bardzo błyszczący ekran posiada niestety również wady. Mocne światło (zwłaszcza słoneczne) jest jego największym wrogiem. Poza tym, że pojawiają się wspomniane wcześniej odbicia, promienie słoneczne padające na ekran są zabójcze dla czytelności wyświetlanego obrazu. Czytanie poczty czy przeglądanie stron internetowych staje się wprost niemożliwe. Dobry kontrast, niezłe kąty widzenia oraz nasycone kolory tracą przez to na jakości. Przeniesienie się do cienia pomaga w niewielkim stopniu. 

Kąty widzenia matrycy V900 są zadziwiająco dobre. Wyświetlany obraz jest wyraźnie widoczny niemal pod każdym kątem. Kolory zachowywały swoją jakość oraz intensywność nawet po odchyleniu tabletu o ponad 80 stopni. Niestety, obraz nie był już taki wyraźny podczas pracy na dworze, gdy widoczne były odbicia i refleksy.

kąty widzenia wyświetlacza tabletu LG V900
kąty widzenia wyświetlacza tabletu LG V900

Osiągi

Dwurdzeniowy procesor Tegra 250 spisał się naprawdę nieźle. Układ od Nvidii wykonany w architekturze ARM posiada zegar taktowany z maksymalną częstotliwością 1 GHz oraz pamięć podręczną L2 1 MB. Procesor graficzny odpowiedzialny za generowanie obrazu na ekranie został zintegrowany z układem Tegra 250 (GeForce ULP).

Procesor wspiera wielozadaniowość, co oznacza, że na tablecie może w tym samym czasie pracować kilka aplikacji. Ma on do swojej dyspozycji 1024 MB pamięci DDR2 RAM.

informacje systemowe
informacje systemowe
informacje systemowe
informacje systemowe
użycie poszczególnych stanów procesora
użycie poszczególnych stanów procesora

Tegra 250 to moduł „system-on-chip", zwany również SoC, w którym wszystkie ważniejsze elementy zostały zintegrowane w jeden układ. Oznacza to, iż poza samym procesorem głównym zawiera on także procesor graficzny, moduły GSM i UMTS oraz inne komponenty.

Zastosowany w tym urządzeniu procesor robi się ostatnio coraz bardziej popularny wśród producentów tabletów, a znaleźć go można między innymi w Motoroli Xoom, Dellu Streak 7" oraz Acerze Iconia Tab A500.

Taktowanie procesora dochodzi do maksymalnych 1000 MHz tylko w sytuacji, gdy wymaga tego obciążenie systemu. Podczas testów zmieniało się ono w zakresie od 266 do 1000 MHz. Największa możliwa wartość była używana jedynie podczas uruchomienia wymagających gier. Przy codziennym użytkowaniu taktowanie zawierało się w przedziale 266-606 MHz. Procesor Tegra 250 prawie nigdy nie korzystał z szybszego taktowania, tj. 760, 816 oraz 912 MHz. Zaletą zmiany taktowania zegara procesora jest fakt, iż dzięki lepszemu oszczędzaniu energii wydłuża się działanie tabletu na zasilaniu z baterii.

Zdobywając 93087 punktów, tablet LG zajął drugie miejsce w teście BrowserMark i był jedynie nieznacznie gorszy od lidera naszego zestawienia, Samsunga Galaxy Tab 10.1v, który uzyskał o 163 punkty więcej.

Osiągnięta liczba punktów wystarczyła tylko na 3. miejsce w teście Google V8, gdzie pierwszą lokatę zajmuje Asus TF101. Motorola Xoom jest na miejscu drugim.

W teście Quadrant LG V900 przegrało jedynie o 5 punktów z liderem zestawienia, co zapewniło mu miejsce drugie. Różnica względem lokującego się na miejscu trzecim Della Streak 7 wynosi 40 punktów i jest bardziej znacząca.

W teście Smartbench 2011 brane są pod uwagę wyniki w rozbiciu na indeksy wydajności (Productivity) oraz gier (Games). Tablet LG przegrał z Motorolą Xoom w indeksie gier, a urządzenia te zdobyły odpowiednio 3089 i 3652 punktów. V900 uplasował się na trzecim miejscu w indeksie wydajności z wynikiem 2537 punktów. Lepsze okazały się tablety Samsung Galaxy Tab oraz Motorola Xoom.

W teście Linkpack Pro wynik tabletu LG (34218 megaflopsów) wystarczył do zajęcia szóstego miejsca w naszym zestawieniu. W benchmarku SunSpider poszło mu już nieco lepiej i tablet znalazł się w pierwszej czwórce z 2112 punktami.

Wydajność LG V900 można określić jako bardzo dobrą, biorąc pod uwagę, że w przeprowadzonych testach zdobył on trzy drugie miejsca, dwa trzecie oraz raz uplasował się na pozycji czwartej i szóstej.

Wyniki benchmarków potwierdzają dobrą wydajność układu Tegra 250 we współpracy z systemem Google Android 3.0.

porównanie wyników testów BrowserMark (więcej=lepiej)
porównanie wyników BrowserMark (więcej=lepiej)
porównanie wyników testów Google V8 (więcej=lepiej)
porównanie wyników Google V8 (więcej=lepiej)
porównanie wyników testów Linpack Pro (więcej=lepiej)
porównanie wyników Linpack Pro (więcej=lepiej)
porównanie wyników testów Quadrant (więcej=lepiej)
porównanie wyników Quadrant (więcej=lepiej)
porównanie wyników testów Smartbench 2011 (więcej=lepiej)
porównanie wyników Smartbench 2011 (więcej=lepiej)
porównanie wyników testów SunSpider (mniej=lepiej)
porównanie wyników SunSpider (mniej=lepiej)

Rozrywka

Ze względu na wyświetlacz 8,9" tablet LG byłby idealnym mobilnym odtwarzaczem muzyki oraz filmów, gdyby nie fakt, iż nie jest on kompatybilny z większością popularnych formatów plików multimedialnych. Jedynie niewielka ich część została od razu otworzona przez system. 

Lekarstwem na tę dolegliwość są aplikacje, które można pobrać za darmo z Android Market.

Gry

Na systemie Android 3.0 pracującym razem z układem Nvidia Tegra 250 można uruchomić bez problemu wiele gier 2D oraz 3D.

Poza tym, możemy korzystać z dużego wyboru gier w Tegra Zone, serwisie przeznaczonym dla użytkowników urządzeń opartych na tym układzie.  

Wszystkie testowane gry chodziły bardzo płynnie. Nie uszło jednak uwadze autora, że kilka z nich, a także niektóre aplikacje, nie zostały dostosowane do pracy na tabletach. Niektóre z testowanych gier wyświetlały się jedynie na części ekranu i nie mogły tym samym przejść poprawnie w tryb pełnoekranowy. Choć większość gier dostępnych na Android Market została stworzona z myślą o smartfonach, to będą one bez problemów działać na tablecie LG. Niestety, nawet dopisek „HD" w tytule gry nie daje pewności, że przejdzie ona w tryb pełnoekranowy.

Age of Conquest: Europe
Age of Conquest: Europe
Slice It!
Slice It!
GRave Defense
GRave Defense
Air Attack HD Lite
Air Attack HD Lite
Riptide GP
Riptide GP
Baseball Superstars 2011
Baseball Superstars 2011
Angry Birds
Angry Birds
3D Bio Ball HD
3D Bio Ball HD

Preinstalowane aplikacje

LG V900 przychodzi do nabywcy z kilkoma fabrycznie zainstalowanymi aplikacjami. Są wśród nich: przeglądarka internetowa, aplikacja pozwalająca na dostęp do Android Market oraz klient do obsługi poczty. Nie można oczywiście zapomnieć o aplikacjach służących do obsługi kamerek, dzięki którym możemy nagrywać oraz odtwarzać filmy oraz obrazy dwu- i trójwymiarowe. Poza tym znajdziemy także programy Google Maps oraz Latitude. Niewielki pakiet biurowy firmy Polaris pozwoli na pracę z dokumentami tekstowymi, arkuszami kalkulacyjnymi oraz prezentacjami. Zapewnia on również możliwość edycji plików zapisanych w formatach aplikacji Word, Excel oraz PowerPoint. Wyświetla on także pliki PDF, ale nie pozwala już na ich edycję.

Poza tym system zawiera standardowe aplikacje, takie jak budzik czy kalkulator.

Dodatkowe programy trzeba pobierać z Android Market.

Wpływ na otoczenie

Hałas

Jako że omawiany tablet nie posiada wentylatora, pracuje w absolutnej ciszy. 

Ciepło

Jedną z głównych wad tabletu LG jest jego nagrzewanie się. Urządzenie nagrzewa się dużo bardziej, gdy znajduje się w stanie bezczynności, niż wtedy, gdy jest wyłączone. Dodajmy, że temperatura tyłu tabletu bardzo szybko podnosi się tuż po jego uruchomieniu. Nawet gdy V900 działał w stanie bezczynności, jego temperatura wzrosła w niektórych miejscach do 35,3°C.

Newralgicznym punktem tylnej części obudowy jest jej górny lewy róg, który mocno nagrzewa się podczas pracy tabletu pod obciążeniem. Pomiar dał bardzo wysoką wartość niemal 40°C. Wzrost temperatury był wyraźnie odczuwalny podczas trzymania urządzenia, ale autor jest pewny, że nie miał on związku ze ściskaniem tabletu w dłoni podczas normalnej pracy. Górny lewy róg nagrzał się do 39,8°C, gdy tablet leżał na stole. 

w stresie
 34.7 °C33.6 °C30.7 °C 
 32.7 °C30.8 °C27 °C 
 32.8 °C31.1 °C26.7 °C 
maks. w ogóle: 34.7 °C
średnia: 31.1 °C
39.8 °C28.8 °C27.8 °C
35.1 °C31.1 °C28.2 °C
33.6 °C30.7 °C29.7 °C
maks. w ogóle: 39.8 °C
średnia: 31.6 °C
temperatura otoczenia 23.1 °C | Voltcraft IR-360
(+) The average temperature for the upper side under maximal load is 31.1 °C / 88 F, compared to the average of 30 °C / 86 F for the devices in the class Tablet.
(+) The maximum temperature on the upper side is 34.7 °C / 94 F, compared to the average of 33.8 °C / 93 F, ranging from 20.7 to 53.2 °C for the class Tablet.
(+) The bottom heats up to a maximum of 39.8 °C / 104 F, compared to the average of 33.3 °C / 92 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 30 °C / 86 F, compared to the device average of 30 °C / 86 F.

Głośniki

LG V900 posiada trzy głośniki stereo. Gdy urządzenie jest trzymane poziomo, znajdują się one na jego lewej (jeden) oraz prawej (dwa głośniki) krawędzi. Dźwięk produkowany jest przez głośnik lewy oraz jeden prawy, gdy tablet znajduje się w pozycji horyzontalnej, natomiast gdy trzymany jest pionowo, działają dwa głośniki znajdujące się na górnej krawędzi. To, które głośniki są aktywne, zależy więc od pozycji, w jakiej znajduje się urządzenie, a podczas testów nie zaistniała sytuacja, w której działałyby wszystkie trzy naraz.

Jakość produkowanego dźwięku jest dość dobra i w zupełności wystarczy do oglądania filmów oraz korzystania z gier. Niewielkie membrany sprawują się całkiem nieźle nawet podczas odtwarzania głośnej muzyki. 

Wydajność akumulatora

Bateria litowo-jonowa o pojemności 6400 mAh zapewniła pracę LG V900 przez 12 godzin i 21 minut, gdy tablet pozostawał w stanie bezczynności z wyłączonymi modułami WLAN, Bluetooth i GPS oraz z minimalnym podświetleniem ekranu. Podczas testu trzeba było co jakiś czas dotykać wyświetlacz, gdyż inaczej po 30 minutach wyłączyłby się on automatycznie, fałszując wynik testu. 

Akumulator wyładował się po 7 godzinach i 15 minutach podczas korzystania z internetu. V900 działał znacznie krócej, gdy przyszło mu pracować pod obciążeniem w postaci gry - ten test zakończył się wynikiem 4:48 h. 

Ładowanie baterii zabierało prawie 3 godziny. 

Maksymalny czas pracy LG V900 okazał się znacznie krótszy od najlepszego osiągnięcia 10-calowej Motoroli Xoom (16 godzin i 15 minut). Tablet LG nie był w stanie dorównać także Samsungowi Galaxy Tab 10.1v (13 godzin i 5 minut).

Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0.8 / 0.15 W
luzdarkmidlight 2.2 / 5.4 / 5.6 W
obciążenie midlight / 7 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        Voltcraft VC 940
Currently we use the Metrahit Energy, a professional single phase power quality and energy measurement digital multimeter, for our measurements. Find out more about it here. All of our test methods can be found here.
Wydajność akumulatora
luz
12h 21min
sieć przez WLAN
7h 15min
DVD
5h 12min
obciążenie
4h 48min

Podsumowanie

Model LG V900 pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie, które psuje jednak fakt, iż producent nie zdecydował się za załączenie okularów 3D, co skutkuje brakiem możliwości obejrzenia filmów nagranych wbudowanymi kamerkami w tej technologii. 

Jakość wykonania tego 630-gramowego tabletu jest bardzo dobra. Pozytywnie prezentuje się też ekran typu IPS, który posiada nie tylko wysoki kontrast i szerokie kąty widzenia, ale również świetnie odwzorowuje kolory. Wyświetlany obraz można oglądać przy dowolnym ustawieniu urządzenia, bez przekłamań kolorów oraz ich przechodzenia w negatyw.

Sercem tabletu jest dwurdzeniowy procesor Tegra 250, którego zegar jest taktowany z częstotliwością 1 GHz. Podczas przeprowadzonych testów wydajnościowych pokazał się on z jak najlepszej strony, a tablet LG w większości benchmarków zajął miejsce na podium i został pokonany jedynie przez Motorolę Xoom oraz Samsunga Galaxy Tab 10.1v. 

W porównaniu z większymi modelami tablet LG V900 zyskuje dzięki swoim niewielkim rozmiarom. Jest poręczny i można go schować do kieszeni kurtki lub większej kieszeni w spodniach, co nie jest możliwe w przypadku tabletów 10-calowych.

Please share our article, every link counts!
z bliska: tablet LG V900
z bliska: tablet LG V900

Specyfikacja techniczna

LG Optimus Pad V900
Procesor
Nvidia Tegra 2 (250) 2 x 1 GHz, T20 Harmony
Pamięć
1024 MB 
Matryca
8.90 cali 16:9, 1280 x 768 pikseli, refleksująca: tak
Dysk twardy
32 GB SSD, 32 GB 
Złącza
1 USB 2.0, 1 HDMI, 1 złącze stacji dokującej, gniazda audio: wyjście słuchawkowe
Łączność
802.11 b/g/n (b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth 2.1, modem HSPA
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 12 x 243 x 149
Akumulator
0 Wh litowo-jonowy
System operacyjny
Android 3.0
Camera
kamerka: 2 i 5 MPx
Inne
kabel HDMI, 24 miesiące(y) gwarancji, technologia 3D
Waga
623 g
Cena
800 PLN

 

Autorzy

Tekst: Siggy Moersch
Zdjęcia: Siggy Moersch i LG
Tłumaczenie: Agnieszka Zielińska

Podobne laptopy

Notebooki z tym samym GPU

Recenzja Lenovo ThinkPad Tablet
GeForce ULP (Tegra 2), Tegra 2 (250), 10.10", 0.75 kg
Recenzja Sony Tablet S
GeForce ULP (Tegra 2), Tegra 2 (250), 9.40", 0.591 kg
Recenzja Lenovo IdeaPad Tablet K1
GeForce ULP (Tegra 2), Tegra 2 (250), 10.10", 0.75 kg
Recenzja Motorola Xoom
GeForce ULP (Tegra 2), Tegra 2 (250), 10.10", 0.73 kg
Recenzja Sony Tablet P
GeForce ULP (Tegra 2), Tegra 2 (250), 5.50", 0.369 kg
Recenzja Asus Eee Pad Transformer TF101
GeForce ULP (Tegra 2), Tegra 2 (250), 10.10", 0.68 kg
Recenzja Asus Eee Pad Slider SL101
GeForce ULP (Tegra 2), Tegra 2 (250), 10.10", 0.976 kg

Za

+poręczny format
+możliwość rejestrowania filmów 3D
+dobre kąty widzenia
+ładne kolory i świetny kontrast obrazu
 

Przeciw

-brak możliwości rozszerzenia pamięci dyskowej
-odczuwalne nagrzewanie się tabletu
-błyszcząca powierzchnia ekranu
-kiepska jakość zdjęć robionych wbudowanym aparatem
-brak wsparcia dla plików audio i wideo w stanie fabrycznym
-mało preinstalowanych aplikacji
-wolny transfer przez port USB
-brak okularów 3D
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja LG Swift Tab V900
Siggy Moersch (Update: 2020-01-27)