Notebookcheck Logo

Recenzja 28-watowego składanego panelu słonecznego PEARL Revolt: Idealny na wycieczki rowerowe, piesze wędrówki i co

Korzystaj z energii słonecznej w podróży. PEARL oferuje panel słoneczny, który waży mniej niż 1 kg i jest mniej więcej wielkości książki, gdy jest złożony - ale podobno jest w stanie dostarczyć 28 watów, gdy jest otwarty. Panel można przymocować do plecaka lub roweru, a także używać go podczas biwakowania, aby wykorzystać energię słoneczną do ładowania telefonu lub powerbanku. Zabraliśmy panel "on-the-go" ze sobą na naszą wycieczkę rowerową z Berlina do Polski, aby sprawdzić, jak dobrze działa w praktyce.
Accessory Gadget Smartwatch Wearable

Można mówić co się chce o firmie wysyłkowej PEARL, ale niektóre gadżety sprawiają, że po prostu chce się je mieć. Dotyczy to między innymi 28-watowego panelu słonecznego Revolt, który można na przykład przymocować do plecaka, aby naładować telefon lub powerbank podczas pieszej wycieczki.

Poszliśmy więc dalej, zdobyliśmy próbkę testową i wskoczyliśmy na nasze rowery (jednobiegowe), aby wyruszyć w podróż do Kostrzyna w Polsce i nie tylko - wszystko po to, abyśmy mogli sprawdzić, jak dobrze działa Revolt ZX3375 w praktyce.

Specyfikacje techniczne - Bardziej jak 2x 12 watów

PEARL reklamuje ten produkt jako "28-watową ładowarkę zasilaną energią słoneczną z 2 złączami USB (5V/4.8A), składaną, IPX4. Ładuje 2 urządzenia mobilne jednocześnie przy użyciu odnawialnej energii słonecznej".

28 W to suma napięcia nominalnego (6,84 V) i prądu nominalnego (4,09 A). Nie oznacza to jednak, że można ładować smartfon z mocą 28 W, ponieważ moc jest dzielona między dwa wyjścia (USB-A plus USB-C).

Dane wyjściowe wyglądają następująco: Oba porty USB wyprowadzają napięcie 5 V przy maksymalnym natężeniu 2,4 A. Oznacza to, że w optymalnych warunkach otrzymujemy maksymalną moc ładowania 12 V na wyjście. Teoretycznie można ładować dwa urządzenia z mocą do 12 W jednocześnie.

Mały wyświetlacz LED (2,3 x 2,3 cm) pokazuje natężenie prądu w A.

Dwa złącza: USB-A i USB-C
Dwa złącza: USB-A i USB-C
Dane wyjściowe: 2x 5 V und 2,4 A
Dane wyjściowe: 2x 5 V und 2,4 A

Obudowa i funkcje - IPX4, z haczykami i pętelkami

Po złożeniu 3 cm płaska czarna obudowa wykonana z wodoodpornego (IPX4) materiału ma wymiary zaledwie 22 x 22 cm. Cały panel waży około 940 gramów.

Materiały IPX4
Materiały IPX4
Obok smartfona dla porównania rozmiarów
Obok smartfona dla porównania rozmiarów

Po otwarciu panel składa się w sumie na pięć segmentów - cała długość mierzy imponujące 115 cm. Cztery z tych segmentów składają się z połączonych modułów słonecznych, a ostatni segment to torba zawierająca falownik z portami. Segment torby można co najmniej zgiąć, a pozostałe 88 cm urządzenia można skierować w stronę słońca.

4 segmenty solarne i 1 segment worka o długości 115 cm
4 segmenty solarne i 1 segment worka o długości 115 cm
Torba z falownikiem i rzepem
Torba z falownikiem i rzepem

Torba jest również przydatna do przechowywania ograniczonej liczby kabli lub ładowarki. Co prawda nie jest ona szczególnie duża, a umieszczony w niej inwerter nie pozostawia zbyt wiele miejsca na power banki.

Ponadto torbę można zabezpieczyć tylko za pomocą rzepów. Chociaż jest dość mocna, nadal warto zachować ostrożność i przechowywać smartfon w innym miejscu podczas podróży, ponieważ torba ma tendencję do siedzenia z otworem skierowanym w dół - w zależności od tego, gdzie i jak ją przymocowałeś.

Cztery okrągłe oczka są nieocenione, jeśli chodzi o mocowanie panelu słonecznego. Producent dołącza do panelu cztery proste metalowe karabińczyki, po dwa oczka na początku i końcu każdego z czterech modułów solarnych, czyli dwa na końcu całego panelu i dwa z przodu torby (pomiędzy torbą a pierwszym modułem).

Cztery oczka
Cztery oczka
w zestawie znajdują się 4 karabińczyki
w zestawie znajdują się 4 karabińczyki

Test praktyczny - przymocowany do roweru, ładowanie smartfona

Ten człowiek ma wszystkie moduły ustawione idealnie (zdjęcie: PEARL)
Ten człowiek ma wszystkie moduły ustawione idealnie (zdjęcie: PEARL)

Podczas naszej trzydniowej wycieczki rowerowej korzystaliśmy ze składanego panelu słonecznego na kilka sposobów: W porannym słońcu zawiesiliśmy go na werandzie naszego zakwaterowania Airbnb (patrz zdjęcie na okładce) lub położyliśmy na stole; panel dobrze przymocował się również do namiotu dzięki karabińczykom i oczkom.

Przez większość czasu był jednak przypięty do bagażu na rowerze podczas podróży. Ze względu na długość panelu, nie wszystkie moduły miały taką samą orientację słoneczną. Jak widać na zdjęciach, jeden moduł był prawie płaski na górze, podczas gdy pozostałe trzy moduły miały tendencję do zwisania w dół. Zwłaszcza gdy słońce świeci od przodu w kierunku jazdy, z pewnością nie jest to optymalne.


Rano przed naszym kolejnym wyjazdem
Rano przed naszym kolejnym wyjazdem
1 moduł leży płasko, reszta zwisa z jednej strony
1 moduł leży płasko, reszta zwisa z jednej strony

Oczywiście wydajność jest zmniejszona przez inną, ale praktycznie niezbędną orientację. Nie ma to jednak większego znaczenia, ponieważ jeśli jeździsz na rowerze lub wędrujesz godzinami w słońcu, Twój smartfon nadal będzie ładowany niezawodnie i wystarczająco szybko z boku.

Podczas przerw lub w ustalonych lokalizacjach można następnie wyrównać wszystkie moduły równie idealnie, a tym samym zmaksymalizować wydajność. Niemniej jednak byliśmy pozytywnie zaskoczeni tym, jak szybko nasz smartfon ładował się nawet podczas jazdy na rowerze, nawet jeśli wiszące moduły niekoniecznie były skierowane w kierunku słońca.

Przed podróżą do domu na stacji kolejowej
Przed podróżą do domu na stacji kolejowej
Tutaj można wszystko idealnie dopasować
Tutaj można wszystko idealnie dopasować

Ponieważ w przeciwieństwie do bezsensownych produktów solarnych, takich jak power banki z ogniwami słonecznymi (proszę, nie kupuj ich!), gdzie rozmiar panelu nie jest prawie wystarczający do naładowania produktu w znaczący sposób, składany panel Revolt z czterema modułami jest w stanie zasilać smartfony, power banki i podobne urządzenia przez cały (słoneczny) dzień. Podczas podróży naładowaliśmy zarówno nasz smartfon, jak i power bank, więc wieczorem wciąż mieliśmy wystarczająco dużo energii. Tylko w deszczową sobotę zostawiliśmy panel całkowicie w torbie.

Jeśli jednak całkowicie zakryjemy tylko jeden z czterech modułów, prąd ładowania spada bardzo gwałtownie. W naszym teście ładowania dwóch urządzeń jednocześnie, wyświetlacz nigdy nie pokazał więcej niż 2,4 A, nawet przy dobrym nasłonecznieniu i orientacji. Najwyraźniej prąd nie jest wyświetlany dla obu wyjść w tym samym czasie, ponieważ oba urządzenia były ładowane dość szybko. Z drugiej strony, proces ładowania zatrzymywał się i uruchamiał ponownie co jakiś czas, nawet przy dobrym nasłonecznieniu, więc ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie nie wydaje się być zbyt wyrafinowane.

Za

+ ładowanie urządzeń podczas wędrówek lub wycieczek rowerowych
+ ładowanie do 2 urządzeń jednocześnie
+ 4 pętle z karabińczykami do łatwego mocowania
+ składany i mały
+ dobra koncepcja

Przeciw

- na urządzenie tylko 12 watów do ładowania
- dość długi po złożeniu
- trochę drogi jak na swoją wydajność
- ładowanie 2 urządzeń jednocześnie trochę zawodne

Werdykt - Dobre na piesze wędrówki, biwakowanie i inne aktywności

Revolt ZX-3375 - urządzenie testowe dostarczone przez
Revolt ZX-3375 - urządzenie testowe dostarczone przez

Revolt ZX-3375 dodał wiele wartości do naszej wycieczki rowerowej. Oferuje wystarczającą moc, aby niezawodnie ładować smartfon z boku przy dobrej pogodzie. Można go również złożyć do stosunkowo niewielkich rozmiarów i schować. Oczka i karabińczyki sprawiają, że można go uniwersalnie przymocować.

Jeszcze więcej mocy z pewnością by nie zaszkodziło. Gdybyśmy mieli życzenie w tym względzie, chcielibyśmy mieć 28 watów na każdym wyjściu, które można następnie podzielić przy podłączaniu dwóch urządzeń. Jednym z punktów krytyki jest jednak cena. Podobno MRSP wynosi około 130 USD, ale PEARL sprzedaje produkt za około 75 USD. Ale nawet 75 dolarów to całkiem sporo za 28-watowy panel, który pozwala wykorzystać tylko około 12 watów dla jednego urządzenia.

28-watowa ładowarka słoneczna od PEARL (Revolt ZX-3375) jest poręcznym towarzyszem dla małych potrzeb energetycznych podczas wycieczek pieszych, rowerowych lub kempingowych i zdecydowanie dodała wiele wartości do naszej.

Cena i dostępność

Obecnie Revolt ZX-3375 kosztuje około 75 USD i można go kupić na stronie PEARL. Numer zamówienia jest następujący: ZX-3375.

Transparency

The present review sample was given to the author by the manufacturer free of charge for the purposes of review. There was no third-party influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Pricecompare

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja 28-watowego składanego panelu słonecznego PEARL Revolt: Idealny na wycieczki rowerowe, piesze wędrówki i co
Christian Hintze, 2023-05-23 (Update: 2023-05-23)