Notebookcheck Logo

Realme GT Neo 5 debiutuje jako inauguracyjny smartfon z ładowaniem 240W potwierdzony

GT Neo 5 jest już w drodze. (Źródło: Realme)
GT Neo 5 jest już w drodze. (Źródło: Realme)
Realme oficjalnie ujawniło, że GT Neo 5 będzie pierwszym smartfonem Android, który zostanie wprowadzony na rynek z ładowaniem 240 W. Bezprecedensowa specyfikacja została osiągnięta dzięki wysoce zoptymalizowanemu arsenałowi najnowocześniejszych baterii, ładowarki i technologii power brick, które skupiają się na stabilności i bezpieczeństwie, a także błyskawicznym dostarczaniu energii.
Accessory Android Launch Smartphone

Ładowanie smartfonów technologia w dzisiejszych czasach porusza się jak błyskawica. Urządzenia Retal, które pokonały nawet iQOO krótko utrzymywany rekord 200W to rzecz od pod koniec 2022 roku - jednak Realme ogłosiło, że pobiło je wszystkie, ponieważ jako pierwsze wprowadziło na rynek komercyjny 240W system.

Zapewnia również, że pomimo potencjalnie niepokojącej prędkości, będzie to najbardziej niezawodny i długotrwały przykład systemu 200W+ na rynku. W tym celu OEM wyszczególnił swoją skrupulatnie dbającą o bezpieczeństwo ścieżkę rozwoju.

Zaczyna się to już od zastosowania "PS3 fireproofing" od końca do końca, z 13 czujników temperatury w całym systemie ładowania dla "bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym". Bateria jest również wzbogacona o grafen dla dodatkowego chłodzenia opartego na wymianie fazowej chłodzenie.

Realme nalega również, że nowa technologia 240W ma również na celu "jakość", ponieważ jest oceniana jako wytrzymująca ~ 1600 cykli i został poddany wszystkim ekstremalnym testom, które OEM mógł wymyślić, w tym testy ekspozycji back-to-back 85°C. Jednakże, wszystko to byłoby bezcelowe bez trzycyfrowej mocy.

Realme zapewnia że jego osiągnięcia zaczynają się nawet na USB typu-C specjalnie wykonanym przy użyciu techniki "dwuwarstwowej elektroforezy platynowej", aby wyeliminować wszelkie szanse na pogorszenie jakości z powodu zmiennych, takich jak impedancja, a także uniknąć korozji portu lub pogorszenia jakości z powodu ekspozycji na środowisko, które obejmują oleje z ludzkich rąk lub pot, oczywiście.

Potencjalnie bijące na głowę świat ładowanie zaczyna się tak naprawdę od 240W power brickoczywiście, która jest oparta na "podwójnej GaN " technologii, aby zapakować gęstość mocy 2,34W na centymetr sześcienny (najwyższy w branży, według Realme) w to, co wygląda jak zaskakująco "Mini" nowe akcesorium.

Jego nowa specyfikacja zależy również od jego dopasowania i wysoce niestandardowego kabla, integrującego "wiodący w branży" ultra-wysoki przekrój 21AWG drutu miedzianego. Jest on oceniany jako dostarczający 12A prądu do baterii, która przekształca go w 3 "linie" o mocy do 100W, co daje w efekcie końcowym 10V/24A.

Realme nie sprecyzował jeszcze, czy nowy kabel i ładowarka są dołączane do każdego telefonu GT Neo 5. Ten inauguracyjny "240W flagowiec" jest teraz ustawiony do uruchomienia z jego przełomową funkcją w lutym 2023 r.

GT Neo 3 150W: teraz dostępny na Amazon.in

Realme hipnotyzuje swoją pierwszą na świecie technologią o mocy 240W. (Źródło: Realme)
Realme hipnotyzuje swoją pierwszą na świecie technologią o mocy 240W. (Źródło: Realme)

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 01 > Realme GT Neo 5 debiutuje jako inauguracyjny smartfon z ładowaniem 240W potwierdzony
Deirdre O'Donnell, 2023-01- 7 (Update: 2023-01- 7)