Notebookcheck Logo

Razer Edge: Teardown video ujawnia nowe Android gaming handheld internals following release

Gamingowy handheld Razer Edge przypomina nowoczesny smartfon Android, a nie gamingowy handheld. (Źródło obrazu: Razer)
Gamingowy handheld Razer Edge przypomina nowoczesny smartfon Android, a nie gamingowy handheld. (Źródło obrazu: Razer)
PBKreviews rozebrał Razer Edge, nowe wejście w przestrzeń Android gamingowego handhelda. Z pozoru Razer Edge ma więcej wspólnego z nowoczesnym smartfonem niż innymi gamingowymi handheldami, bez aktywnego chłodzenia i ze skomplikowaną wymianą wyświetlacza.
Android Gaming Tablet

W zeszłym tygodniu, Razer w końcu wydał edge, swój pierwszy dedykowany handheld do gier i pierwsze urządzenie zasilane Android od czasu Razer Phone 2. Obecnie Razer Edge jest ograniczony do USA, gdzie jego cena zaczyna się od 399,99 dolarów jako model Wi-Fi-only. Podczas gdy Razer nie potwierdził jeszcze globalnej daty premiery, PBKreviews rozebrał już urządzenie na części pierwsze w opublikowanym niedawno filmie.

W skrócie, Razer Edge bliżej jest do smartfona Android z chipsetem Qualcomm Snapdragon G3x Gen 1 niż dedykowanego gamingowego handhelda. Dla przypomnienia, Razer nie wyposażył Razer Edge w żadne kamery skierowane na tył, ale brakuje mu również aktywnego rozwiązania chłodzącego. Zamiast tego, zdjęcie tylnego panelu ujawnia niewielki miedziany radiator z komorą parową. Dodatkowo, Razer Edge zawiera grafitową folię do rozpraszania ciepła, odzwierciedlając projekty ostatnich flagowych i gamingowych smartfonów.

Razer wyposaża Edge także w baterię o pojemności 5000 mAh, dorównującą pojemności nowego Samsunga Galaxy S23 Ultra. Niestety, Razer utrudnia wymianę wyświetlacza Edge'a, wymagając do tego całkowitego demontażu. W przeciwieństwie do tego, Razer uprościł usuwanie baterii w gaming handheld, chociaż musisz odkręcić 23 śruby, aby usunąć jego środkową ramkę. Ogólnie rzecz biorąc, PBKreviewsprzyznał Razer Edge 6,5/10 za możliwość naprawy, z potrąceniami za słabą dostępność części zamiennych.

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 02 > Razer Edge: Teardown video ujawnia nowe Android gaming handheld internals following release
Alex Alderson, 2023-02- 4 (Update: 2023-02- 4)