Notebookcheck Logo

Razer Core X

Razer Core X
Razer Core X
Jakiś czas temu firma Razer poszerzyła ofertę o Core X, czyli następcę stacji Razer Core.
Thunderbolt

Pierwsza informacja jest taka, że od teraz stacje Core V2 i Core X są kompatybilne z laptopami Mac posiadającymi interfejs Thunderbolt 3. Osobom, które nie łapią, o co chodzi, napiszę krótko, że chodzi o możliwość podpięcia karty grafiki z komputera stacjonarnego (eGPU).

Pierwotnie rozwiązanie to (Razer Core) zadebiutowało w laptopie Razer Blade Stealth. Nie inaczej jest ze stacją Core X. Powstała ona z myślą o tym samym laptopie, który jest zaprojektowany specjalnie do współpracy z eGPU. Rozwiązanie to działa także z Razer Blade i Razer Blade Pro z GTX 1060.

Na poziomie oprogramowania wymagany jest co najmniej Windows 10 Redstone 1 (Thunderbolt 3 z obsługą eGFX) lub macOS High Sierra 10.13.4.

Od strony sprzętowej mieszczą się tu karty grafiki PCIe szerokie na trzy gniazda. Stacja Razer Core X posiada własny zasilacz 650 W. Na potrzeby ładowania laptopa zarezerwowano 100 W. Obudowa jest aluminiowa. Zadbano też o właściwe chłodzenie - nawet na potrzeby operacji związanych z kryptowalutami.

Dostawy są już realizowane a cena za jedną stację to 299 USD. Na liście krajów objętych siecią sprzedaży niestety nadal nie ma Polski. Znajdują się na niej: Tajwan, Singapur, Japonia, Hongkong, Australia, kraje nordyckie, Chiny, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, USA i Kanada.

Źródło: Razer

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2018-06-20 (Update: 2018-06-28)