Notebookcheck Logo

RTX Titan Ada odszedł na zawsze, ponieważ Nvidia rzekomo złomuje GPU, ale w przyszłości możemy otrzymać RTX 4090 Ti

Ostatnia karta RTX Titan od Nvidii była oparta na architekturze Turing. (Źródło: Notebookcheck)
Ostatnia karta RTX Titan od Nvidii była oparta na architekturze Turing. (Źródło: Notebookcheck)
Od jakiegoś czasu słyszymy plotki o RTX Titan opartym na architekturze Ada Lovelace. Jeśli jednak wierzyć ostatnim przeciekom, Nvidia mogła odłożyć kartę na półkę. Znany leaker kopite7kimi ujawnił, że Team Green rzeczywiście zrezygnował z RTX Titan Ada.
GPU Geforce Leaks / Rumors

Informowaliśmy niedawno że Nvidia tworzyła RTX Titan oparty na architekturze GPU Ada Lovelace z limitem mocy 600-700 W i gigantycznym, czteroslotowym coolerem. Rozwój karty został rzekomo wstrzymany, ponieważ GPU topiło zasilacze, wyzwalało wyłączniki, a nawet niszczyło się samo. Raport ten mógł być prawdziwy, ponieważ kopite7kimi, sprzętowy leakster z dobrą reputacją, twierdzi teraz, że Titan może nigdy się nie ukazać.

Kopite twierdzi na Twitterze m.in że "nie zobaczymy Tytana z Adą Lovelace" Jeśli to prawda, może to oznaczać, że Nvidia nie widzi potrzeby rozwijania przesadnie mocnego RTX Titana Ady, ponieważ firma spodziewa się, że będzie miała koronę wydajności vs RX 7000 oparty na RDNA 3 GPU od AMD. Z drugiej strony może to też oznaczać, że rzekomo "topniejące PSU" zniechęciły Team Green do dalszego przesuwania granic Ady.

To powiedziawszy, leaker wskazuje w kolejnym tweecie, że Nvidia może jeszcze wypuścić RTX 4090 Ti w najbliższych miesiącach. RTX 4090 Ti to podobno 10-20% szybszy od RTX 4090 z 18 176 rdzeniami CUDA, TDP 475 W i zegarem boost do 2,95 GHz out-of-the-box.

AMD ma zapowiedzieć płyty RX 7000 w przyszłym miesiącu. Chociaż RX 7900 XTmoże być słabszy od RTX 4090, to istnieje szansa, że AMD uda się zachwycić jego wydajnością, przynajmniej w rasteryzacji. W takim przypadku być może zobaczymy RTX 4090 Ti szybciej niż się spodziewamy.

Kup ZOTAC Gaming GeForce RTX 3080 Trinity OC na Amazon

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 10 > RTX Titan Ada odszedł na zawsze, ponieważ Nvidia rzekomo złomuje GPU, ale w przyszłości możemy otrzymać RTX 4090 Ti
Fawad Murtaza, 2022-10-19 (Update: 2022-10-19)