Notebookcheck Logo

Qualcomm, Ericsson i Telefónica dostarczają w Hiszpanii inauguracyjną komercyjną sieć mmWave 5G

mmWave 5G nadchodzi do Hiszpanii. (Źródło: Telefónica)
mmWave 5G nadchodzi do Hiszpanii. (Źródło: Telefónica)
Telefónica uruchomiła właśnie usługi oparte na swoim niedawno zabezpieczonym widmie mmWave 5G, i że uczyniła je gotowymi dla konsumentów z pomocą technologii od Ericssona i Qualcomm. Partnerzy zademonstrują swoje osiągnięcie na targach MWC 2023. Zapewniają, że mmWave jest idealnym rozwiązaniem dla wysokowydajnej łączności dla gęsto zaludnionych obszarów.
5G Business Launch Smartphone Tablet Ultrabook Smart Home

Telefónica jest jedynym operatorem działającym w Hiszpanii, który ma dostęp do pełnego widma 1GHz (a co za tym idzie, potencjał do dostarczania prędkości pobierania 5Gb/s lub szybszych pewnego dnia). Ma również ogłosił wsparcie dla mmWave 5G dziś (17 lutego 2023) - w sam raz na nadchodzące MWC w Barcelonie.

Nowe usługi sieci na 26 GHz zostały wdrożone przy użyciu sprzętu od partnerów Qualcomm oraz Ericsson, z których ten ostatni wniósł swoje "wysokiej pojemności" custom RAN Processor 6651 i AIR 5322 radio do projektu.

W związku z tym partnerzy zapewniają, że Telefónica mmWave 5G jest gotowa do objęcia zasięgiem hali 3 w Fira Gran Via podczas MWC 2023 Rzasilając różne Snapdragon-z napędem Snapdragon urządzenia mobilne, laptopy oraz CPEs które będą wystawiane na Device Bar firmy Qualcomm Technologies (znajdującym się na stoisku 3E10) od 27 lutego do 4 marca 2023 roku.

Dyrektor ds. dostępu radiowego Telefónica España Gerardo Rovira zauważa że zdolność operatora do wdrożenia komercyjnych mmWave "w dużym stopniupokazuje zaangażowanie firmy Telefónica w rozwój i przywództwo silnego Qualcomm Snapdragon X35 debuts as a world-first 5G NR-Light modem5G ekosystemu, który będzie kluczowym czynnikiem w dostarczaniu atrakcyjnych usług zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnego ".

Tymczasem jej partnerzy Qualcomm i Ericsson nadal zapewniają, że ten rodzaj 5G jest idealny dla wymagających aplikacji, takich jak np hotspoty w obszarach, które mogą być w stanie wspierać dużą gęstość stacji bazowych.

Kup Pixel 7 na Amazonie

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 02 > Qualcomm, Ericsson i Telefónica dostarczają w Hiszpanii inauguracyjną komercyjną sieć mmWave 5G
Deirdre O'Donnell, 2023-02-18 (Update: 2023-02-18)